Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 29 lis 2011, 08:03 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

Online: 3h 21m 14s
Witam, jestem tu nowy, aczkolwiek z zagadnieniem oobe miałem doświadczenia już ponad 10 lat temu. Czytałem trochę na ten temat (R.Monroe, B.Moen, D.Sugier) Niestety z biegiem czasu ta zdolność u mnie zanikła, przestałem się tym zajmować. Moja wiedza na ten temat może nie jest mała ale i ogromna też raczej nie - najtrafniej ujmując - jest ona niepoukładana. Czytałem tu trochę na tym forum i widzę że jest parę pojęć których wcześniej nie słyszałem. Niedawno zmarł ktoś z kim chciałbym nawiązać kontakt, stąd też mój powrót do tego zagadnienia i moje poszukiwania tutaj. Osoba która zmarła była medium, wiem też że na krótko przed śmiercią odkryła też oobe. Główne moje pytanie dotyczy dźwięków typu "Hemi-Sync" W necie znajduje ich wiele - problem z tym, że nie wiem które byłyby najodpowiedniejsze dla moich potrzeb. Poszczególne seanse hemi-sync mają różne nazwy i częstotliwości - jakich powinienem używać?. Być może ktoś zna inne tego typu nagrania niż te autorstwa Roberta Monroe, a które są pomocne w odpowiednim dostrojeniu się. Jeśli się nie mylę nazywacie je tu doserami. A może są też i odpowiednie techniki/sposoby by dotrzeć do osoby po drugiej stronie??? Bardzo zależy mi na nawiązaniu kontaktu, liczę więc na Waszą pomoc.

PostNapisane: Wt, 29 lis 2011, 14:42 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
To raczej pytanie na forum o ezoteryce. Jeśli wierzysz, że to możliwe - pewnie już coś wiesz na temat robienia tego. Co do dosów - są dosy do słuchania przed snem lub w trakcie WILD'a, ułatwiające osiągnięcie OOBE/LD, np. OOBE, Astral Travel, Astral Projection... Ale jeśli na prawdę miałbym ci coś poradzić - nie używaj OOBE do takich celów. Byłbyś trochę zawiedziony, gdyby kiedyś okazało się, że to wszystko było wytworzone w twoim mózgu... :-)

PostNapisane: Wt, 29 lis 2011, 14:44 
Moderator
Moderator

Online: 5d 12h 24m 12s
Dosy z programu i-doser zmieniają fale mózgowe i chyba nie da się dzięki dosowi spotkać ze zmarłym. Chyba że złapiesz odpowiedni luz i wtedy skorzystasz z technik wyjścia z ciała. Na internecie są nagrania które pomogą Ci się wyluzować i wtedy musiałbyś spróbować wyjść, co podobno jest bardzo trudne. Ktoś kto zna się na tym bardziej niech się wypowie, może nie mam racji z tymi dosami ale wątpię żeby były takie dzięki którym się spotkasz ze zmarłymi. Jak masz zamiar się nauczyć OOBE to lepiej zacząć od LD i wtedy spróbować ze snu wyjść do oobe lub spotkać się z tą osobą w śnie ale wtedy to wytwór twojej wyobraźni.

PostNapisane: Wt, 29 lis 2011, 14:49 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Z drugiej strony w podświadomości jest tyle rzeczy... Co do dosów - mogą cię dostroić do OOBE, ale nie "wyrzucą cię z ciała". Wiesz o co mi chodzi?

PostNapisane: Śr, 30 lis 2011, 07:57 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

Jazu - nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. Dodam może, że moje pierwsze wyjście z ciała było samoistne - tzn wówczas nie za bardzo wiedziałem o co chodzi - to było ponad 10 lat temu - miałem tak przez kilka nocy - zaczynało się tak że odczuwałem jakby moje ciało rozbite było na atomy i wszystkie te atomy drgały, później zacząłem odłączać się od ciała - czułem wówczas ogromny strach i to wtedy ustępowało. Zdarzyło mi się to kilkakrotnie, aż za którymś razem powiedziałem sobie "co będzie to będzie" i nie robiłem nic - strach minął i wówczas uniosłem się i stanąłem na środku swojego pokoju a na łóżku widziałem moje ciało. Dotknąłem je nawet - wydało mi się dziwnie gumowe i co dziwne czułem do niego jakąś odrazę, mimo iż wiedziałem że należy do mnie, to nie czułem z nim żadnej sentymentalnej więzi. Od tamtego czasu zacząłem się tym interesować, wcześniej tylko coś nie coś o tym słyszałem. Zacząłem czytać Monroa i Moena. Nigdy jednak później nie udało mi się wyjść w taki sposób. Próbowałem ale zawsze coś trzymało mnie w na wysokości pasa, jakbym był w tamtym miejscu czymś przypięty. Dziś wydaje mi się to dość zabawne - tułowie, ręce, nogi, głowę miałem już poza ciałem, a w okolicy pasa byłem wciąż w środku i tak machałem tymi wolnymi częściami ciała astralnego - miotałem się - ale za nic w świecie nie mogłem uwolnić tego pasa. Później przyszły świadome sny. Generalnie nie wiem czym się różnią od obe - dla mnie różnica polegała na tym, że w obe widziałem własne ciało i byłem w świecie fizycznym (lub dla bardziej zaawansowanych, w jakiś innych wymiarach/poziomach) w świadomych snach byłem po prostu w świecie wykreowanym przez mój umysł. Być może moje rozumowanie jest błędne - może mnie ktoś poprawi. Pamiętam, że podczas obe poruszałem się jakby w wodzie - czułem pewien opór - jak wyczytałem później gdzieś tam - chodziło chyba o opór powietrza. Co do świadomych snów, latałem w nich itd - zawsze startowałem ze swojego pokoju, choć parę razy zdarzyło mi się ocknąć w jakiś zupełnie innym nieznanym mi miejscu. W świadomych snach nie czułem oporu ruchu tak jak w przypadku obe, ale było jedno dziwne "ale"...Gdy startowałem ze swojego pokoju to zauważyłem że mogę penetrować tyko pewien obszar - powiedzmy mojego podwórka, była jakaś siła, bariera, która nie pozwalała mi przedrzeć się gdzieś dalej. Pamiętam jak kiedyś usilnie próbowałem to zrobić, łapiąc się rękoma jakiegoś pojazdu na ulicy (zdaje się że był to czołg;) i mimo że on jechał gdzieś, ja się go trzymałem to nie mogłem się wydostać z podwórka - moje "ciało" się rozciągało - jeśli dobrze pamiętam to tułowie i ręce - jak guma - miałem chyba z 500 m długości - ale dół ciała był wciąż trzymany na podwórku. Co do kontaktów ze zmarłymi - zdaje się że czytałem to u B.Moena, pomagał on im przechodzić na drugą stronę - a więc ich spotykał - stąd też pomyślałem że i bym mógł to zrobić, szukam ku temu odpowiednich technik i narzędzi (synchronizacja półkul mózgowych za pomocą tych dźwięków). Jak już wspominałem wcześniej impulsem do tego była śmierć bliskiej mi osoby. Osoba ta była medium (rozmawiała ze zmarłymi, a na krótko przed śmiercią odkryła także obe), kiedyś poprosiłem ją, że gdy już będzie po drugiej stronie, by dała mi jakiś znak (wiedziała że umrze, była śmiertelnie chora) - obiecała, że jeśli będzie jej to dane, to tak uczyni. A była osobą, która nie rzuca słów na wiatr. I tak też się stało, w noc po jej pogrzebie (na którym niestety być nie mogłem) pojawiła się u mnie w domu. Była ubrana dokładnie tak jak na pogrzebie - skonfrontowałem to później pytając się jej rodziny o to jak ją ubrali do trumny- wszytko się zgadzało, począwszy od fryzury a skończywszy na detalach ubioru. Ta wizyta nie była raczej moją inicjatywą, lecz jej. Pomyślałem jednak, że jeśli jej się to udało, to może i ja mógłbym ze swojej strony spróbować ją odnaleźć.

PS.."są dosy do słuchania przed snem lub w trakcie WILD'a, ułatwiające osiągnięcie OOBE/LD, np. OOBE, Astral Travel, Astral Projection... " Co to jest WILD ?????

PS 2: znalazłem tu coś ciekawego: http://zlfengshare.softarchive.net/

PostNapisane: Śr, 30 lis 2011, 12:26 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Na moim blogu masz wszystko o WILD'zie. Sprecyzuję może to co powiedziałem o dosach - one mogą ci pomoc w wyjść (lub jeśli wolisz - wejść), ale nie zrobią nic za ciebie ;)

Ostatnio edytowano Śr, 30 lis 2011, 17:55 przez jazu, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Śr, 30 lis 2011, 14:17 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

aaa - oki - poczytam twój blog - dzięki za info ;)

PostNapisane: Cz, 01 gru 2011, 08:27 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

A czy te hipnagogi - dziwne obrazy, dźwięki, to jest część świadomego śnienia? Czy to one tworzą rzeczywistość w której się znajdziemy w LD?? Czy jest to coś do czego dążymy czy raczej coś czego chcemy uniknąć???

I co to jest ta Silva???

PostNapisane: Cz, 01 gru 2011, 17:23 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Wszystko masz na moim blogu... przeczytaj od początku do końca to znajdziesz odpowiedź na wszystkie tu zadane pytania ;-)

PostNapisane: N, 01 sty 2017, 17:15 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
32% następnej rangi

Online: 2d 9h 24m 14s
kontakt ze zmarłymi?takiego dosa to nie ma, nawet nie wiadomo czy da się skontaktować ze zmarłymi, być może dopiero po śmierci ;p
jednak ja kiedyś skontaktowałem się z moim dziadkiem który umarł w 2004 roku(bodajże)i to nie była zwykła halucynacja czy urojenie, co powiedział?że mu tam bardzo dobrze że jest tam bardzo szczęśliwy :)