Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 02 kwi 2010, 13:29 
Nowy
Nowy
0% następnej rangi

Online: 0s
A jak shp 2500 sprawdzają się na muzyce rockowej, metalowej itp? Bo klubowa jest niby super.

PostNapisane: N, 04 kwi 2010, 09:11 
Obyty
Obyty
60% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 17m 34s
Nie ma różnicy czy słuchasz na tym metalu czy klubu, jedyne udogodnienia jakie możesz sobie sprawić w sprawie gatunku to equalizer na komputerze
Ja szczerze polecam te słuchawki - bardzo wytrzymałe ze świetną jakością dźwięku
dam 8/10 bo design mi się nie podoba i tunele mi się do nich nie mieszczą xD

ZIOT "Anty-Sapiens EP" JUSZ JEZD! :D Zapraszam do działu "Twórczość Forumowiczów" ;)
http://www.myspace.com/ziott

PostNapisane: Wt, 13 kwi 2010, 13:10 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Bardzo fajne słuchawki, zapowiadają się znakomicie, jeszcze ich nie dostałem, lecz spodziewam się niedługiej dostawy. Liczę, że się sprawdzą.

PostNapisane: Pn, 17 maja 2010, 19:22 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Zamierzam je kupić. Pewno będą o wiele lepsze niż te zwykłe z telefonu.. na pewno dosy fajnie działają, prawda? Ja miałam tak że mi w słuchawkach coś szumiało.. to ma tak być? Czy właśnie nie? ;P

PostNapisane: Śr, 09 cze 2010, 20:02 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Posiadam te słuchawki i powiem ze cena nie ma przełożenia na jakość :) polecam

PostNapisane: Pn, 09 sie 2010, 16:52 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 36m 9s
No dobra...

Po paru latach użytkowania coś na ich temat napisze :-)

Grają bardzo ładnie.
Głęboki bass a wysokie tony nie kłują w ucho.

Są wygodne - ruchome części z głośnikami idealnie dopasowują się do głowy, materiał którym są obszyte od strony przylegającej do skóry jest przyjemny, jedyną jego wadą jest to, że to właśnie materiał i mogą w niego zaplątywać się kawałki włosów, czy naskórka (nie ma problemu z czyszczeniem :-) )
Nie uciskają, nosi się je bardzo wygodnie.

Leżeć w nich też można, ale tylko na plecach - leżenie na nauszniku do najprzyjemniejszych nie należy :-)

Super sprawą jest regulator głośności na kablu, zawsze łatwo można dostosować dźwięk do aktualnych wymagań. Choć w ostatnich dniach zauważyłem jego niedoskonałość, która wpływa na jakość dźwięku.
Być może ma na to wpływ ich wiek (słuchawek używam już parę lat).

Idąc dalej, są dość wytrzymałe na upadki, nawet na twardą powierzchnię, niestety lakier może się zdrapać, a plastik jest czarny, jak już wspominałem, moje mają parę lat, więc takie rzeczy mi nie przeszkadzają.
Trochę gorzej jest z takim gumiastym - gąbkowatym materiałem którym połączony jest plastikowy nausznik z tym materiałem który przylega do ucha, a mianowicie jest on fajny - delikatny, ale i łatwo ulega uszkodzeniu przy upadku - rozcina się, więc jak ktoś strasznie rzuca słuchawkami, to mu mogą przetworniki na wierzch wyskoczyć:-P

Ostatnio testowałem model SHP 1900 i bardziej przypadło mi do gustu podłączenia kabla w tamtym modelu - jeden kabelek do lewej słuchawki, w tym modelu każdy kabelek biegnie osobno, co niejako wymusza którędy musi biegnąć kabel - albo naprzeciwko nas, albo po plecach.

Co tam jeszcze można o nich napisać...
Troszkę "klekotają", tzn. połączenia nie są bez luzów i nie zastosowani tu łożysk :-]
Na początku byłem tym zniesmaczony - wydałem tyle kasy i jeszcze są jakieś rozklekotane!
Ale przeszkadza to tylko wtedy gdy mamy je w rękach, gdy są na uszach - problem znika :-)

No i ostatnia, istotna rzecz.
Te słuchawki można kupić jako dwa modele:
    SHP 2000 - czarne z 2 metrowym kablem
    SHP 2500 - srebrne z 5 metrowym kablem.

5 metrów kabla to zarówno wada, jak i zaleta.
Zaleta jest taka, że można w tych słuchawkach swobodnie chodzić po pokoju (o ile kabel wystarczy :>) - dla mnie najważniejsza była możliwość położenia się na łóżku i słuchania muzy (I-Doser'a) z kompa z drugiej części pokoju.
Wada - to oczywiście, jeżeli pracujemy przed komputerem - nie ma co zrobić z tym kablem, ile osób nie spotkam, które używają tych słuchawek - każdy narzeka na ten plączący się kabel :-D

Podsumowując, słuchawki oceniam bardzo dobrze, są solidnie wykonane a jakość ich dźwięku jest zadowalająca. Nie mam niestety porównania z wyższym modelem, więc wstrzymam się z wystawianiem oceny punktowej, czy procentowej, niemniej wszystkim polecam właśnie te słuchaweczki :-)

PostNapisane: Wt, 10 sie 2010, 00:04 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Z ust mi to wyjales ;]. Mam dokladnie te same doswiadczenia, procz zniszczen, upadkow i uszkodzen. Widocznie moje sluchaweczuniuniunie sa za bardzo rozpieszczane xD. (Nie to, zebym nie mial wlasnego zdania apropo tych sluchafonow, po prostu sam pisalbym dokladnie to samo :P)

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Śr, 15 gru 2010, 22:59 
Pytacz
Pytacz
0% następnej rangi

Online: 4h 7m 21s
Słuchawki są super. Używam ich od kilku tygodni i polecam wszystkim miłośnikom I-doserów :D

PostNapisane: Pn, 05 mar 2012, 19:51 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Bardzo dobre słuchawki.Dźwięk czysty, bez charczenia.Wygodne, można słychać cały dzien i dalej nic nie boli (jedyne co to może ucho od basów xD, ja tak mam).Najwiękrzy minus to lekkie skrzypienie jak poruszamy szczęką, albo odwracamy sie czy coś, ale jak siedzimy w miare stabilnie to wszystko gra.Słuchawki oceniam na 9/10.POlecam każdemu kto nie chce wydawac wiecej niz 100 zł a mieć całkiem dobre słuchawki.

PostNapisane: Pn, 02 lip 2012, 21:26 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
MI ostatnio strasznie skrzypią... :/ Miał ktoś taki problem ? Jak go rozwiązaliście ? Strasznie wkurza te skrzypienie.

PostNapisane: N, 10 lis 2013, 18:58 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

Online: 3h 33m 9s
Witam!

Otóż chciałbym zapytać o pewien drobiazg dotyczący słuchawek Philips SHP 2500. Wszyscy tutaj twierdzicie, że dosy na nich dobrze działają, ale mam pewne wątpliwości.

Kilka lat temu słuchałem I-dosera na słuchawkach, które były dołączone do telefonu Plusfon, były to słuchawki nauszne. Przy kilku dosach udało mi się osiągnąć na nich jakieś wyraźne efekty pod postacią takich jakby 'wjazdów'. Mniejsza o to, po przesłuchaniu dosa i zdjęciu słuchawek występował zawsze efekt takiego 'mydlenia dźwięku', charakterystyczny bulgot w uszach, który utrzymywał się jakąś minutę, był bardzo charakterystyczny i wyraźny.

W te wakacje kupiłem słuchawki Sony MDRV150W, zdążyłem jednak wysłuchać na nich tylko ze dwóch dosów, wtedy nie miałem ochoty na I-doser i wkrótce się popsuły, ale po wysłuchaniu tych dosów 'efekt mydlenia' występował

Gdy zepsuły się te słuchawki, kupiłem Philips SHP 2500, wysłuchałem na nich sporo dosów, ale nie osiągnąłem żadnego wyraźnego efektu. Ale co najdziwniejsze nie występował na koniec ów 'efekt mydlenia', albo był bardzo słaby. I tu pojawia się moje pytanie. Czy po zdjęciu słuchawek występuje u was ten efekt? Czy nie występuje, ale dosy i tak działają? Czy ten efekt jest istotną oznaką, że I-doser zadziałał? Zawsze mi się wydawało, że ten efekt jest bardzo istotny, bo oznacza, że mózg przystosował się do szumów i przechodzi 'szok' po zdjęciu słuchawek, więc wywnioskowałem, że jeśli 'mydlenie' nie występuje to I-doser nie ma prawa zadziałać właściwie. Czy mylę się :?