Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 lut 2013, 13:45 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

Online: 41m 57s
Nie mogę patrzeć na to jak młodzi ludzie posiadający jakiś tam talent są ograniczani przez nasze cudowne szkolnictwo!!!
To jest niewiarygodne, że człowiek od maleńkości marzy o rozwijaniu się, osiągnięciu czegoś i myśli sobie że osiągnie to jeśli będzie w tym dobry a tu okazuje się na pewnym etapie jego życia, że to wszystko w co wierzył to gówno prawda, bo nie ma czegoś takiego w polsce jak rozwijanie siebie.
Jak można było doprowadzić do takiej sytuacji, w której prawie wszyscy nauczyciele szkół podstawówki, gimnazjum to zdarzenia losowe, albo wybrani najgorsi z najgorszych, nie mówiąc już o uczelniach wyższych.
Jestem bardzo zawiedziona i nie dziwię się ludziom, którzy już po maturze myślą o zostawieniu naszej cudownej Polski i wyjechaniu za granicę w poszukiwaniu wrażeń, marzeń. Ja osobiscie znam takich wielu, którzy tylko czekają na skończenie studiów.
Tutaj można tylko siedzieć na kanapie, żreć chipsy i gapić się tv. Żenada i jeszcze raz żenada!

PostNapisane: Śr, 27 lut 2013, 22:33 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi

Online: 1d 10h 45m 24s
jopel napisał(a):
Nie mogę patrzeć na to jak młodzi ludzie posiadający jakiś tam talent są ograniczani przez nasze cudowne szkolnictwo!!!
To jest niewiarygodne, że człowiek od maleńkości marzy o rozwijaniu się, osiągnięciu czegoś i myśli sobie że osiągnie to jeśli będzie w tym dobry a tu okazuje się na pewnym etapie jego życia, że to wszystko w co wierzył to gówno prawda, bo nie ma czegoś takiego w polsce jak rozwijanie siebie.
Jak można było doprowadzić do takiej sytuacji, w której prawie wszyscy nauczyciele szkół podstawówki, gimnazjum to zdarzenia losowe, albo wybrani najgorsi z najgorszych, nie mówiąc już o uczelniach wyższych.
Jestem bardzo zawiedziona i nie dziwię się ludziom, którzy już po maturze myślą o zostawieniu naszej cudownej Polski i wyjechaniu za granicę w poszukiwaniu wrażeń, marzeń. Ja osobiscie znam takich wielu, którzy tylko czekają na skończenie studiów.
Tutaj można tylko siedzieć na kanapie, żreć chipsy i gapić się tv. Żenada i jeszcze raz żenada!

Jeżeli chodzi o szkolnictwo, o pracę to zgadzam się. Jednak o rozwijaniu swoich zainteresowań w Polsce nie trudno. Wystarczy zejść z tej kanapy, rozejrzeć się i wiedzieć czego chcemy od życia. Ciężko jest z tym, że samorozwój nie idzie w parze z zarobkami. Jednak trzeba działać. Sam od lipca szukam pracy i nie mogę jej znaleźć, jednak nie siedzę na kanapie, nie żrę chipsów i nie gapię się w tv. Szukam pracy oraz rozwijam swoją pasję :)

PostNapisane: Cz, 28 lut 2013, 15:26 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
zależy jak wysoko masz postawione swoje pasje, w Polsce trzeba albo się dobrze urodzić albo rozwijać te nisko budżetowe.

PostNapisane: Cz, 28 lut 2013, 19:23 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

Oczywiscie są jednostki, albo jakaś część, która sie rozwija sama.

Ale chodzi tu o przypadkowość jaka istnieje w szkołach.
Prawie każdy nauczyciel, prowadzący znalazł się w szkole przypadkowo, bo mu nie wyszło z jego karierą naukową czy jakąś.
Odgrywa się na wszystkich na około bo zarabia mało, za mało i dlatego nic prócz swojej zaszczytnej obecności nie daje od siebie.
Przez to rodzice patrzą na nauczycieli jak na nierobów, którzy w lutym mają 2 tygodnie wolnego plus całe wakacje, za które im się płaci, a studenci na swoich prowadzących jak na kompletnych nieudaczników, którym nie wyszło z karierą zawodową, odgrywającym się za swoje niepowodzenia na studetach.
A gdzie tutaj jakieś ideały, wzorce do naśladowania?
Przecież w Finlandii zawód nauczyciela jest takiej samej rangi jak lekarz, który ratuje życie innym ludziom. I jest to człowiek szanowany, zarabiający solidną kasę, należną mu się za trudną pracę i zabronione jest dawanie np. korków. To w ogóle jest jakiś absurd korepetycje u nas! To jest jakaś tragedia żeby nauczyciele oblewali specjalnie uczniów gimnazjów i liceów po to aby dorobić sobie na korepetycjach. Taka jest u nas rzeczywistość i naprawdę jest tak, że zmartwieni rodzice często nieposiadający pieniędzy zbierają na dodatkowe lekcje dla syna czy córki dlatego że ich nauczyciel chciał sobie dorobić. Nie chodzi mi o biednych ludzi, tylko o podejście nauczycieli. Bo faktycznie jest tak, że nauczyciel potrafi przesiedzieć dwie godziny matematyki, albo czegoś i gadać bez przerwy o swoich doświadczeniach życiowych z żoną, córką czy psem a później wymagać na klasówkach obliczeń równań itp.
Szkoła powinna być chroniona od takich chorych zachowań. Powinna być czystym wzorem dla przyszłego pokolenia.
Mam wrażenie, ze teraz wszystkim rządzi kasa, miałam nadzieję, że chociaż szkoła będzie nieskażona tym złym ogniwem, ale podejrzewam, że jeszcze długo sie to utrzyma, bo dopiero pierwsze pokolenie wychodzi na swiat takich ........

Kocham starszych wykładowców, uwielbiam ich słuchać, widać jest ich potencjał :D oraz powołanie na bycie nauczycielem. Mają ogromną wiedzę ogólną nieograniczającą się do wykonywania swojego zawodu. Są to ludzie wykształceni.
Teraz to co wychodzi po Uczelniach Wyższych to jest jakaś Rzeźnia. Widać to również po młodszym pokoleniu wykładowców, z którymi jak osobiście mam nieprzyjemność mieć zajęcia.

Współczuje tym, którzy siedzą w zacofanych wioskach i których uczą tacy ... nikłe szanse na cokolwiek...

PostNapisane: Cz, 28 lut 2013, 19:26 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

Ja oczekuję sprawiedliwości!!! której nie maaaa łaaaa nie pogodzę się z tym ..........

PostNapisane: So, 02 mar 2013, 08:55 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Pogódź się z tym marudzenie nic nie pomoże tylko osłabi nasze nastroje :(
nic z tym nie można zrobić- niestety...

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 11:20 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi

lol22 napisał(a):
zależy jak wysoko masz postawione swoje pasje, w Polsce trzeba albo się dobrze urodzić albo rozwijać te nisko budżetowe.

Niskobudżetowe mają niejednokrotnie więcej do powiedzenia niż te wysokobudżetowe :)

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 11:30 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi

jopel napisał(a):
Oczywiscie są jednostki, albo jakaś część, która sie rozwija sama.

Ale chodzi tu o przypadkowość jaka istnieje w szkołach.
Prawie każdy nauczyciel, prowadzący znalazł się w szkole przypadkowo, bo mu nie wyszło z jego karierą naukową czy jakąś.
Odgrywa się na wszystkich na około bo zarabia mało, za mało i dlatego nic prócz swojej zaszczytnej obecności nie daje od siebie.
Przez to rodzice patrzą na nauczycieli jak na nierobów, którzy w lutym mają 2 tygodnie wolnego plus całe wakacje, za które im się płaci, a studenci na swoich prowadzących jak na kompletnych nieudaczników, którym nie wyszło z karierą zawodową, odgrywającym się za swoje niepowodzenia na studetach.

Z tym zgadzam się w 100% :) Całe szczęście istnieją również nauczyciele z pasją ;)

jopel napisał(a):
A gdzie tutaj jakieś ideały, wzorce do naśladowania?
Przecież w Finlandii zawód nauczyciela jest takiej samej rangi jak lekarz, który ratuje życie innym ludziom. I jest to człowiek szanowany, zarabiający solidną kasę, należną mu się za trudną pracę i zabronione jest dawanie np. korków. To w ogóle jest jakiś absurd korepetycje u nas! To jest jakaś tragedia żeby nauczyciele oblewali specjalnie uczniów gimnazjów i liceów po to aby dorobić sobie na korepetycjach. Taka jest u nas rzeczywistość i naprawdę jest tak, że zmartwieni rodzice często nieposiadający pieniędzy zbierają na dodatkowe lekcje dla syna czy córki dlatego że ich nauczyciel chciał sobie dorobić.

W Polsce również ludzie pracujący w innych zawodach dorabiają (często "na lewo"). A weź idź do lekarza jak masz jakąś dolegliwość. Co najwyżej dostaniesz skierowanie na morfologię a później i tak Ci powie, że to ze stresu. Człowiek może umierać na raka, a jak jest za późno to lekarze głupio pytają - dlaczego wcześniej nie przyszedł taki pacjent.

jopel napisał(a):
Nie chodzi mi o biednych ludzi, tylko o podejście nauczycieli. Bo faktycznie jest tak, że nauczyciel potrafi przesiedzieć dwie godziny matematyki, albo czegoś i gadać bez przerwy o swoich doświadczeniach życiowych z żoną, córką czy psem a później wymagać na klasówkach obliczeń równań itp.
Szkoła powinna być chroniona od takich chorych zachowań. Powinna być czystym wzorem dla przyszłego pokolenia.
Mam wrażenie, ze teraz wszystkim rządzi kasa, miałam nadzieję, że chociaż szkoła będzie nieskażona tym złym ogniwem, ale podejrzewam, że jeszcze długo sie to utrzyma, bo dopiero pierwsze pokolenie wychodzi na swiat takich ........

Oj pamiętam lekcje matematyki w szkole średniej. Nauczycielka bez swoich magicznych "kartek" w życiu nie poprowadziłaby lekcji. Jak jej kiedyś schowaliśmy to całą godzinę sprawdzała prace domowe :)

jopel napisał(a):
Kocham starszych wykładowców, uwielbiam ich słuchać, widać jest ich potencjał :D oraz powołanie na bycie nauczycielem. Mają ogromną wiedzę ogólną nieograniczającą się do wykonywania swojego zawodu. Są to ludzie wykształceni.
Teraz to co wychodzi po Uczelniach Wyższych to jest jakaś Rzeźnia. Widać to również po młodszym pokoleniu wykładowców, z którymi jak osobiście mam nieprzyjemność mieć zajęcia.

Współczuje tym, którzy siedzą w zacofanych wioskach i których uczą tacy ... nikłe szanse na cokolwiek...

Studiowanie to już odrębny temat. Student to człowiek dorosły, świadomy, to człowiek któremu powinno zależeć na wiedzy i jeżeli chce się czegoś uczyć, to sam szuka u źródeł a nie czeka na podanie wiedzy na tacy przez wykładowcę. No, ale większości zależy niestety na jak najłatwiejszym prześlizganiu się z roku na rok i na papierku z mgr a nie na nauczeniu się czegokolwiek :)

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 11:32 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi

jopel napisał(a):
Ja oczekuję sprawiedliwości!!! której nie maaaa łaaaa nie pogodzę się z tym ..........

Nigdy nie było, nie ma i nigdy nie będzie. :)

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 11:33 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi

lol22 napisał(a):
Pogódź się z tym marudzenie nic nie pomoże tylko osłabi nasze nastroje :(
nic z tym nie można zrobić- niestety...

No właśnie, trzeba robić swoje a nie marudzić :)

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 12:44 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

yingo - rada na przyszłość nie pisz post pod postem ew. edytuj

PostNapisane: N, 03 mar 2013, 13:02 
Skryba
Skryba
12% następnej rangi