Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 24 sty 2012, 03:55 
Duch
Duch
50% następnej rangi

Online: 38d 6h 1m 50s
rymowkonstruktor napisał(a):
A tak wgl to jaką muzke chcesz tworzyć ? podstawowe pytanie każdego kto zajmuje sie fl studio ?

rymow, FL to taka zabawa na boku a ogólnie to bity jak już ale wiadomo że jakąś elektroniczną zlepke łatwiej czasem zrobić xD To jest tak że jakiś technomaniak niższej klasy uzna że to jest dobre chodź nie jest bo się nie zna, hehe...
Co do muzyki to wole samodzielnie rapować więc bity w FLu to jakby projekt na boku którym sobie nabijam wyświetlenia kanału :ok:
A cel kanału też jest zgoła inny... ;d

PostNapisane: Wt, 20 mar 2012, 00:15 
Skryba
Skryba
4% następnej rangi

Online: 15h 29m 40s
Też się bawię w FL-u, szczerze mówiąc po dosie nie próbowałem. Z tym że akurat nastawiłem się na inny typ muzyki, na razie na rozruch staram się klepać electro i podkładam do swoich fragmovie. Moim zaś głównym celem jest opanowanie FL'a i w miarę ogarnąć każdy typ muzyki :) z tym że jeszcze przede mną daleka droga
Nie będę Ci spamował w temacie, jak będę gotowy to założę swój temat :)
Tym czasem powodzenia Ci życzę :)

PostNapisane: Cz, 22 mar 2012, 22:01 
Duch
Duch
50% następnej rangi

Online: 38d 6h 1m 50s
Stefek napisał(a):
Też się bawię w FL-u, szczerze mówiąc po dosie nie próbowałem. Z tym że akurat nastawiłem się na inny typ muzyki, na razie na rozruch staram się klepać electro i podkładam do swoich fragmovie. Moim zaś głównym celem jest opanowanie FL'a i w miarę ogarnąć każdy typ muzyki :) z tym że jeszcze przede mną daleka droga
Nie będę Ci spamował w temacie, jak będę gotowy to założę swój temat :)
Tym czasem powodzenia Ci życzę :)

Haha, ziomek rób swój temat, a nie u mnie się produkujesz xd
Ja się nie złoszczę, chociaż mi chwilowo temat wybiłeś na górę działu xD
Ale dobra masz tu dobrą radę- Zawsze ja piszesz offtop to dodaj coś na temat żeby się nie narażać xd

PostNapisane: Cz, 22 mar 2012, 23:57 
Skryba
Skryba
4% następnej rangi

Online: 15h 29m 40s
Sry po dosie byłem ^^.
Co do tematu, jak wcześniej ktoś wspomniał, ustal jaką muzykę chcesz tworzyć? Na sam początek jest bardzo ważne bo lepiej opanować 1 rzecz do perfekcji, niż brać się za wszystko na raz i w końcu niczego się nie nauczyć.
Kolejna rzecz, jest taka że nie masz kompletnej linii melodyjnej, masz szarpaninę z wielu dźwięków (w pewnym momencie słyszałem, że użyłeś wtyczki autogana, która kompletnie nie pasowała do tempa kicków). Ja np. tworze minimum 2 linie melodyjne (tzn z 2 dźwięków które będą robić za podstawe) i przesłuchuje te kawałki po kilkanaście razy zastanawiając się co mogę jeszcze dodać bądź ująć.
Ostatnia rzecz (na początek) staraj się trzymać kupy, by to miało ład i porządek. Czyli jakiś krótki wstęp, muzyka z refrenem i miłe dla ucha zakończenie.
P.S. Starałem się pomóc a nie offtopować :D
pzdr

PostNapisane: So, 03 lis 2012, 21:00 
Moderator
Moderator

Online: 23h 8m 25s
Odkopuje temat.

Posluchalem kilka kawałków. Gdy trafiłem na ten bassus czy jak mu tam, literalnie popłakałem się ze śmiechu. Czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o harmonii i doborze brzmień? Ale nie martw się - jeżeli wciąż zamierzasz robić muzykę to mogę cię podszkolić. Tylko to będzie wyglądało zupełnie inaczej - ja na przykład prawie w ogóle nie używam sampli - samplowaną mam tylko perkusję, reszta VST.

Napisz na PW czy chcesz sie dowiedziec wiecej o prawdziwym robieniu muzyki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4