Autor Wiadomość
 Tytuł: Wypociny
PostNapisane: Wt, 16 lis 2010, 20:23 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Prolog

Witam ochoczo tych co swymi względy, przeczytać pragną słów moich przędy
Naprzód powiem tyle, że nie wiem co tu znajdziecie, bowiem piszę z głowy
I nie poprawiam, przecie, bez sensu by było jakoby, zmieniać naturę słowa
Bo jest ono jak dzikie zwierze, tylko na woli swoboda
Jak rolnik, co ręką ziemie niestrudzoną traktuje
To miłość mą do słowa teraz ukazuję...
Co ja mogę powiedzieć, pierwszy raz tak piszę
Mój wiek jeszcze młody, więc i głupi, widzicie
Cóż znaczy ledwie połowa do wieku Chrystusa
Kiedy nawet nie wiem, czy Was to porusza
Bo na względzie mam zawsze wzruszenie i piękno
Żyję patosem, bez niego zali serce by pękło
Więc tak to powiem, oceń Ty co myślisz
Czy pisać dalej albo już nigdy ?

taki z decka po staremu :)

Ostatnio edytowano Cz, 03 lis 2011, 21:49 przez Kyron, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Wt, 16 lis 2010, 20:32 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Azali pisaj pisajczyku, by chrząszcz brzmiał w trzcinie! :D Zapowiada sie w miare fajny styl pisania. (A MOJEGO NIKT NIE CZYTA :( )

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Pn, 22 lis 2010, 15:27 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Jakże dzielnie i miło oglądać filmy takie jak Trylogię Sienkiewicza mimo świadomości tego, że jest to tylko powieść, która pokrzepić ma serca nasze, wielu z nas chciałoby rzec... ahh, jaka ta Polska kiedyś była wielka !...a teraz ?...No właśnie co teraz ? Ponoć mediamarkt jest nie dla wszystkich...polityka chyba też jak widać... Jak to polak, chciałbym trochę ponarzekać, ale i powspominać jak to kiedyś było... Powiedzmy 1615r. ...

Przyjmijmy, że rodzisz się chłopem ( pewnie, że lepiej szlachtą :) ) i w sumie jedyne Twoje zadanie to rola, rola i jeszcze raz rola...ale.. jak wiemy były to czasy kiedy ojczyznę trzeba było bronić własną piersią i często dochodziło do pospolitych ruszeń. Więc jeśli nasz chłop miał siłę i ducha walki i chciał walczyć, szybko można było zauważyć go na polu bitwy co skutkowało propozycją wstąpienia do armii... Chłop miał przed sobą dwa wyjścia...jednostajna praca w polu, czy porywcza służba ojczyźnie. Wybrał to drugie. Walczył i walczył, szybko zyskał względy u szlachty, co później skutkowało wspólnym piciem miodu w karczmie i tańczeniem z sikorkami :). Po bliższym poznaniu z mości panami, zatrudnił się u króla i wspólnie ze szlachtą walczył. Wszyscy zapomnieli o jego pochodzeniu, a znali z twardej ręki i ostrego miecza. Któregoś dnia wybuchła wojna, a nasz bohater zdobył się na poświęcenie by przeprowadzić inwigilację bazy wroga...Niestety poległ, a jego ostatnie słowa były modlitwą, po czym w głębi duszy z radością odszedł z łez padołu... Pamięć jego przetrwała, a ówcześni bardowie pisali o nim pieśni...umarł za ojczyznę, za wiarę i z miłości.

Powiedzmy 2010r. ...

Demokracja. Epoka informacji i bystrego słowa. Manipulacja ze strony mediów i pssst! Nie można nic mi mówić, przecież demokracja... Wyznacznikiem człowieka jest jego portfel i "emisja" strachu ku innym. To za co kiedyś ludzie ginęli, to na czym zbudowano Polskę odrzucono na bok. Mógłbym śmiało stwierdzić, że ostatni prawdziwy, polski polityk umarł 12 maja 1935r. Bo wiedział kiedy ma słuchać rozkazów "władcy", a kiedy je lekceważyć. Potrafił chwycić za szablę i bez wahania porozrzynać opasłe, kłamliwe mordy. Chciał ratować Polskę, spalił burdel, a kur*wy powyganiał... Niestety za mało ludzi wtedy i dziś jest na tyle odważna by kontynuować to co zaczął wtedy Piłsudski, byśmy dziś nie musieli czytać tego posta... Historia nie raz pokazała nam, że jednostka nie zdziała tyle co lud, więc może czas powyganiać kur*wy, spalić burdel,a Polskę oczyścić z miana prostytutki, na której żerują ci u władzy... Ale cóż, moje egoistycznie pewnie i dość abstrakcyjne wpisy nie wiele zdadzą, jeśli zarówno ja jak i Ty, nie będziemy chcieli wspólnego... Mniemam, że na forum większość to moje, młode pokolenie, więc może to nasz czas, byśmy coś z ojczyzną zrobili ?

Na koniec chcę dodać kilka rzeczy :

*Pisałem to nie w charakterze egoistycznym ; materialistycznym ; karcącym - więc komentarze typu : kolejny mądrala, gówno napisał i gówno zrobi/ł są nie na miejscu i bez sensu ...
*Chciałbym polecić baaardzo dobrze nam znaną piosenkę "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena ; " Hej smutasy, mazgaje" Bohdana Smolenia oraz Quasimodo'a w wykonaniu Glacy
*Proszę o Wasze komentarze, mówmy o tym, walczmy tak jak możemy

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt, 12 kwi 2011, 14:42 
Adept
Adept
68% następnej rangi

Online: 5s
Dobre to. Własnymi poglądami i przemyśleniami ujęte i widac zaintreseowania jakieś po tekscie.Miło sie to czyta a histrori nigdy nie czytuje bo mnie nudzi a to nie.Pisz pisz.

PostNapisane: Wt, 19 kwi 2011, 14:14 
Bywalec
Bywalec
36% następnej rangi

Online: 11h 26m 17s
"mówmy o tym, walczmy tak jak możemy" - Jestem za :yes2: . Zgadzam się z twoimi poglądami. Szanuje i podziwiam tamte czasy, z chęcią chciałbym żyć w tamtej Polsce (z pełnym szacunkiem).

PostNapisane: Śr, 20 kwi 2011, 19:58 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
Piękna jest mowa Wasza
którą waszmość tu wygłasza
więcej tego pragniemy
więcej tej sztuki chcemy!
Panie! Pisz Pan ile wleźie
pisz ile starczy prądu w komputerze!