Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N, 22 cze 2008, 15:11 
Skryba
Skryba
4% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
To tak... Dla ciekawskich podam jeszcze coś lepszego od oddychania holotropowego, ale bardzo podobne. Dziala to na niedotlenieniu mozgu.
Zróbcie 30 szybkisz oddechow przy czym gdy tak oddychacie szybko kucnijcie i wlozcie glowe pod kolana. Po 30 oddechach wstancie i wlozcie palucha do ust. Tak zacisnijcie usta zeby nie bylo szczeliny i dmuchajcie mocno. Z cale jsily w palca.

Ja zrobilem to raz w zyciu. Po 3 sec dmuchania w palca zaczelo mi wszystko gasnac. Coraz czarniejsze tlo az wkoncu nic. Wstaje z ziemi. Nie wie mco sie dzieje i gdzie jestem ;D. Po chwili przypoomnialem sobie ze dmuchalem. Niebezpieczna zabawa, wiec polecam tylko odwaznym. Moj kumpel prawie nie zginal po tym, poniewaz nie zdazyle mgo zlapac gdy spadal. Myslalem ze na lozko zleci a ten je ominal i spadl jak decha. Glowa rypnal o kant szafy ;/
Wystraszylem sie czy on zyje jeszcze. Nagle wstaje i sie na mnie patrzy jakby nie wiedzial kim jestem. Po chwili dotarlo do niego gdzie jest.

Tytuł:
PostNapisane: N, 22 cze 2008, 15:50 
Uzależniony
Uzależniony
86% następnej rangi

Fajna zabawa, budzisz sie i nie wiesz co sie stało :D Szkoda że wszystko co fajne jest niebezpieczne :-(

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 29 lip 2008, 21:37 
Pasjonat
Pasjonat
40% następnej rangi

Online: 2h 57m 4s
takie mdlenie to bez sensu ale za to hiperwentylacja na lekcji...

...cudo!!!!!!! taki luz i nic tylko bym siedzial i sie śmiał z kolegami
kiedys robilismy klasowy test pomyslalem a moze hiperwentylacja mnie wspomoze?...
dostalem chyba 2 albo 1 za ten test :twisted: :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 30 lip 2008, 15:06 
Wprawiony
Wprawiony
52% następnej rangi

zdzisko napisał(a):
Ja to nazywam TAZO. Musisz sie odprezyc i uzyskac spokojny oddech a potem zrywasz sie do przykucnięcia bierzesz b. głebokie i agresywne oddechy (wdech i wydech rownie agresywne). Jak ci się zakręci w głowie, poczujesz sie "inaczej" to zrywasz się na rowne nogi z pełnymi płucami, zamykasz oczy (lub nie....) zatykasz nos i usta. Po chwilce jest omdlenie. Budzisz się i nie wiesz dlaczego siedzisz/leżysz. Nie pamiętasz chwili odpłynięcia i kilku sek. przed. Ciało jest bezwładne! ROB TO Z OPIEKUNEM, który wytrzaska cie po twarzy jak sie zacznie i uchroni cie przed bezwladnym upadkiem. Jeszcze zaden z moich kolegow nie odwazyl sie sam ja tez ale z opiekunem czujesz sie w miarę bezpiecznie. Po całej akcji troche boli głowa i czuć że miało się przez chwilkę zdrętwiały język czyli jak po omdleniu o które ci chodzi.
I najważniejsze #1 : Mój opis nie nakłania nikogo do tej czynnosci - cele edukacyjne.
I najwazniejsze #2 : NA WłASNą ODPOWIEDZIALNOść :!:

Ja tam z bracmi robilem jak bylem maly (mialem gdzies 6-8 lat) i jak widac jestem normalny, nie jakas roslinka xD

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 01 sie 2008, 18:56 
Adept
Adept
48% następnej rangi

Hiperwentylacja jest fajna, ale po ok. 5 min jej stosowania jestem już dość zmęczony i mi się dalej nie chce. A wtedy robi się ciekawie - kolory się rozjaśniają, pojawia się dziwne "mrowienie w mózgu" i stan dezorientacji.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 wrz 2008, 20:27 
Turysta
Turysta
0% następnej rangi

nie przeczytałem całego topicu z braku chęci :P
ale sposób dla hardkorwców
100 głębokich wdechów w przysiadzie
wstajemy
wkładamy palec do buzi i dmuchamy w niego
po chwili padamy mdlejemy albo fazujemy po całym pokoju:P
nie polecam tego robić gdyż można nabawić się kontuzji np zachaczając o kant stołu :P

ups sry widze zdublowałem juz czyjś pomysł ot co u nas to się za dawnych czasów balonik nazywało :P

PostNapisane: Pn, 03 lis 2008, 11:26 
Nowy
Nowy
0% następnej rangi

Wypróbowałem część sposobów:

Szybkie, jak najgłębsze wdechy: Po ok. 1 minucie zrobiło mi się strasznie gorąco w płucach, a jakieś pół minuty później musiałem przerwać, bo grunt mi spod nóg uciekał :roll: efekt odwrotny od zamierzonego, ale i tak fajna faza po tym :P

30 szybkich wdechów potem kolejne 30 szybkich w przysiadzie i dmuchanie w palca:
Lekko zwężone pole widzenia, przez chwilkę zaciemniony obraz, nic poza tym. Cienizna.

100 wdechów w przysiadzie i dmuchanie w palca: Dupa. może troszkę się zakołowało w głowie.

Mój sposób poznany wraz z kolegami w szkole:
w przysiadzie tyle szybkich i płytkich wdechów, żeby zaczęły trochę boleć mięśnie brzucha, potem wstać zrobić 20 przysiadów zatkać nos i usta i z całej siły dmuchać (tak jakby się chciało uszy chciało "rozepchać" od środka): :stupid: Ciemno przed oczami i ląduję na podłodze. Pierwszy sukces. W latach dziecięcych parę razy zemdlałem i był to stan bardzo zbliżony do tego, tylko dłuższy. Po "odciemnieniu" troszkę zawroty głowy, wstałem sam i bez żadnych problemów.

PostNapisane: N, 04 sty 2009, 18:58 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

ta holotropowe dziala czuje mrowienia w calym ciele a zwlaszcza na twarzy
a co do tych szybkich oddechow z kucaniem i dmuchaniem ;) tez dziala tylko nie mdleje a opadam z sil na 2 sek potem nie moge skupic mysli ;)

PostNapisane: Pn, 21 gru 2009, 11:24 
Pytacz
Pytacz
0% następnej rangi

Online: 1m 26s
próbowałem różnych technik i na mnie to raczej nie działa.

ewentułalnie głowa rozboli xD

PostNapisane: Pn, 21 gru 2009, 13:09 
Pasjonat
Pasjonat
74% następnej rangi

brawo bawcie sie kiedys wam jakas zylka peknie lub paralizu dostaniecie i wtedy juz przesrane Technika

hiperwentylacji Metoda polega na wykonywaniu szybkich głębokich wdechów i wydechów. Po czterdziestu oddechach następuje OOBE. Jest to metoda bardzo niebezpieczna, gdyż może bezpośrednio spowodować śmierć lub uszkodzenie mózgu, a pośrednio wywołać inną chorobę. Skuteczność jest niewielka, ponieważ już po kilkunastu oddechach następuje znaczące pogorszenie samopoczucia.

sa dalej chetni?!

PostNapisane: Wt, 22 gru 2009, 10:03 
Entuzjasta
Entuzjasta
48% następnej rangi

Szkoda zdrowia, już wolę nie mieć oobe niż bawić się takimi metodami.

PostNapisane: Wt, 22 gru 2009, 13:44 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
Czy do kazdego takeigo tematu musze pisac osobnego posta? takcih tematow bylo juz pare.
Powiem ze jest to bardzo niebezpieczne odsylam na wikipedie tylko powiem ze moze ona wywolac wstrząs
Cytuj:
Wstrząs - stan kliniczny, w którym na skutek dysproporcji między zapotrzebowaniem a dostarczeniem odpowiedniej ilości tlenu do komórek organizmu dochodzi do upośledzenia funkcji i niewydolności ważnych dla życia narządów.

PostNapisane: Cz, 23 wrz 2010, 21:26 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

oto filmik mojej roboty przeczytajcie instrukcje którą umieściłem w opisie jezeli macie zamiar to robić ;] http://www.youtube.com/watch?v=kaqNjLmDhbQ

PostNapisane: Cz, 23 wrz 2010, 21:51 
Moderator
Moderator

Online: 6h 24m 3s
Lol,Draide przecież to niebezpieczne jest :O

PostNapisane: Cz, 03 mar 2011, 21:38 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

A ja co do niedotlenienia to przyznam, że starczy zrobić "buraka". Kiedyś na lekcji lekko się w to pobawiłem. Po prostu zaciskasz wszystkie mięśnie twarzy, aż robisz się czerwony. Zawsze tak robiłem, żeby się popisać, aż razu pewnego na lekcji zacząłem napinać twarz, po chwili rozległ się taki pisk, jakby buczenie niskotonowe. Potem pole widzenia mi się zwęziło i otępiały byłem. ale to tylko sekunda była. Myślę, że jakbym jeszvcze chwilę potrzymał to by było łubudut na ławkę. Od tamtej pory się lekko tego bałem, ale czuję, że to powtórzę i zacznę się hiperwentylować, bo mam taką naturę. Dziś się zacząłem interesować snem, LD, OOBE i czuję, że muszę się tego nauczyć! Świetna sprawa patrząc na komenty ludzi. Niczym :ganja: :D Ale to tylko mój sąd. Osobiście niczego nie biorę i nie brałem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona