Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 12 maja 2011, 21:53 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Online: 0s
Tak wiele osób pisze że działają na nich dosy. Według mnie jest to autosugestia po przeczytanym opisie dosu.
Wpadłem na pomysł żeby 2 osoba puściła ci losowy dos lub nazwała go noname jeśli był by w telefonie/mp3/pc tak aby nie wiedzieć jego nazwy i nie ubzdurać sobie przypisanych do opisu objawów.

Lub ja porabotam za druga osobe i dam ci dosa do przesluchania i odpisz w poscie jak bylo.
(nie jest to żaden hades czy hog - jest to nie ruszany dos bez nazwy)

##10 Minutes
##opis wyciety nie jest to quickhits
-SE
DoseMadeByProdocy: pink/00 000+00/00

alpha10: pink/50 300+10/12.5 300-10/12.5 300+10/25
vision3: pink/30 300+3/17.5 300-3/17.5 300+3/35
vision4: pink/20 300+4/20 300-4/20 300+4/40
euphoria: pink/0 300+.9/25 300-.9/25 300+.9/50
alloff: -

NOW alpha10
+00:02:00 alpha10 ->
+00:03:00 vision3
+00:05:00 vision3 ->
+00:06:00 vision4
+00:08:00 vision4 ->
+00:09:00 euphoria ->
+00:10:00 alloff

otwórz notatnik i zapisz to co podałem w plik noname.sbg
dalej zrób sobie z tego wave'a (prawym klawiszem myszy) czy sluchaj w sbagen na PC.

PostNapisane: Pt, 13 maja 2011, 13:39 
Bywalec
Bywalec
32% następnej rangi

Online: 18h 46m 29s
Pomysł wydaje się ciekawy. Sprawdzę jutro.

@Edit
Nie działa na mnie

PostNapisane: So, 14 maja 2011, 20:54 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

To nie dobrze jak nie działa bo to niby bardzo silny dos.
A czy działają na ciebie inne dosy ?

___
http://chomikuj.pl/SagatPL

PostNapisane: Pn, 16 maja 2011, 13:18 
Bywalec
Bywalec
32% następnej rangi

Nie.

@Edit
A co ty za dos w ogóle na mnie użyłeś?

PostNapisane: Pn, 16 maja 2011, 18:32 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Po co ci to wiedziec skoro nie dzialają na ciebie żadne dosy : ] ? nic specjalnego to jest ale niby bardzo mocne - na mnie to nie dziala mimo tego ze wiem co to i co ma mniej wiecej sie dziac. NIe chce zdradzac co to za dos bo czekam na innych testerow.
Brak testerów i złe nie trafione opisy lub nie dzialanie calkowite to dla mnie potwierdzenie ze te dźwięki to czysta bzdura i autosugestia z opisów czy samej nazwy.

To samo jest z imrezami typu AudioFile i porównywaniem sprzętu np. drogich wzmacniaczy lampowych. Audiofile unikają jak ognia testu gdzie nie widzą marki i sprzętu a jedynie słysząc sam wydobywajacy sie dźwięk z porownywanych sprzętów. Nie są w stanie ocenic prawidłowo który to klocek za cene domu a ktory za cene sredniego samochodu a ktory za 2000zl : [

PostNapisane: Pn, 16 maja 2011, 22:16 
Turysta
Turysta
67% następnej rangi

Online: 1h 28m 16s
...ale po co na siłę udowadniać nieudolność I-Doser'a?? Uważam, że korzysta się z niego aby osiągnąć poszczególne efekty, m. in. te wymienione w opisach dose'ów. Dobrze jest wiedzieć czego należy się spodziewać, a jeszcze lepiej gdy to następuje. Ja na chwilę obecną mogę potwierdzić skuteczność 'LucidDream', 'Marijuana' i 'FrenchRoast', oczywiście stosując się do wszelakich porad, tzn. słuchawki nauszne, odizolowana przestrzeń, i według mnie także program I-Doser, zamiast alternatywnych nagrań w formacie *.mp3... :)

PostNapisane: Wt, 17 maja 2011, 14:33 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 4m 51s
Ja swoja droga uwazam, ze I-doser to jest program, ktory dziala ale takze taki, ktory kozysta z naszej podswiadomosci i autosugestii. Moim zdaniem dosy dzialaja ale gdy wierzymy mocno w to, ze jest to 100% dzialajace i ma dac nam efekty to kopia nas jeszcze bardziej. Czy to zle, ze autosugestia w dosowaniu odgrywa istotna role? Mnie interesuja efekty a jezeli sa one wywolane nawet moim wkrecaniem sobie to i tak jestem zadowolony :) chodzi przeciez o zabawe wiec nie przezywajmy tego i nie udowadniajmy na progu naukowym... Nikt nie zmusza Cie drogi tworco tematu bys sluchal dosow i wierzyl, ze one dzialaja:) My uwazamy inaczej i moze dlatego nasze nastawienie wplywa na to, ze czujemy sie inaczej po dosluchaniu dosa;)
pozdro

PostNapisane: Wt, 17 maja 2011, 15:52 
Bywalec
Bywalec
32% następnej rangi

No to niech ktoś na kogo działają dosy spróbuje tego co tutaj jest i udowodni kolesiowi, że dosy działają. A potem niech ten powie jaki miał być efekt i poda nazwę dosa.

PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 16:54 
Bywalec
Bywalec
36% następnej rangi

Online: 11h 26m 17s
SagatPL napisał(a):
(nie jest to żaden hades czy hog - jest to nie ruszany dos bez nazwy)

Ja wole takich nie testować. Poza tym, dos to nie jest autosugestia
poprzez dosa synchronizują się fale mózgowe. Czym inny ton lub częstotliwość dźwięków dosa tym inaczej wpływa na twoje półkule mózgowe.

A to że nie działają na ciebie dosy to nie wiem :D

PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 17:36 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Właśnie, po drugie są osoby, na które dosy działają diametralnie inaczej niż w opisie. Ja np. miałem taką sytuację trzykrotnie. To, że na każdego działa to inaczej zależy tylko i wyłącznie od tego, że każdy człowiek jest inny i jego mózg działa troszkę inaczej.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 21:11 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

a czy można uznać że: jeśli włączam dosa orgazm i mi instrument staje to znaczy że idoser na mnie działa ? :D Inne dosy zupełnie nie działają - sluchałem hog'a i hadesa / full relax / sam w domu / ciemno / cicho / słuchawki philips 2000 te co zalecane na forum 15-22 000 Hz i nic. Oglądam filmy z YT i wiem że to działa że to nie jest fake bo za dużo ludzi ma filmy z i-dosera a przecież nie mogli się zgadać i bajerować ludzi na taką skalę.

Oglądając ten film nie mogę sam wyrobić ze śmiechu a widać że to prawda po końcówce.
http://www.youtube.com/watch?v=vYElaTMK ... ture=feedf

Ja jak brałem tego dosa to zbyt realnie myślę że co mnie mają rozśmieszać jakieś szumy i buczenia to nie realne. Myślę że takie trzeźwe myślenie to blokada dla mózgownicy na neverending story :D

Myślę też że nie można mieć najmniejszego stresa nawet jak myślimy że go nie ma to tak naprawdę jakiś tam jest. Myślę że dobry by był seks przed słuchaniem dosów :D do pełnego odstresowania się.

PostNapisane: Pn, 23 maja 2011, 16:07 
Bywalec
Bywalec
36% następnej rangi

Online: 11h 26m 17s
SagatPL napisał(a):
a czy można uznać że: jeśli włączam dosa orgazm i mi instrument staje to znaczy że idoser na mnie działa ?

Tak. No chyba że się za bardzo podnieciłeś :twisted:

PostNapisane: Pn, 23 maja 2011, 23:12 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Lubię chilloutujące właściwości i-dosera. Działa na mnie jak i na kilka milionów ludzi, więc nie wiem co w tym śmiesznego.

PostNapisane: Wt, 13 gru 2011, 18:02 
Pytacz
Pytacz
0% następnej rangi

Online: 14h 51m 42s
Po pierwsze: binaural beat to delikatny bodziec. Nic wbrew słuchaczowi. Jeśli chcesz być w stanie beta, to nieważne, co sobie zapodasz na uszy, pozostaniesz w beta.

Po drugie: binaural beat nie zadziała wcale, jeśli to, co ma delikwent w danej chwili w mózgu, jest dalekie od tego, co daje mu się na uszy. Człowiek wkurzony, pracujący w zakresie wysokiego beta, jeśli poda sobie coś z falą alfa albo theta - co najwyżej wkurzy się jeszcze bardziej

Po trzecie, pooglądałem sobie pare dosów - za mało, żeby mieć ogólny pogląd, ale.. To są pojedyncze częstotliwości binaural beat zmieniające się w czasie plus różowy, albo i nie różowy, szum. Nic więcej. Żeby takie coś zadziałało, potrzebny wyćwiczony słuchacz. Nie darmo ktoś tu pisał: zaczynaj od prostych "dosów". Dlatego też, dla porównania, Hemi-Sync z TMI to cała masa różnych bodźców. Nie tylko binaural beat. Jest prowadzenie słowne, szum jest fazowany, co wytwarza dodatkową częstotliwość synchronizującą, dodaje się tło dźwiękowe mające na celu wzmocnienie pożądanego efektu, a warstw częstotliwości.. w samym wprowadzeniu do Focus 10 naliczyłem sześć. Naraz. Sześc różnych częstotliwości nośnych na których nałożono sześć różnych częstotliwości binaural beat.

Po czwarte, te dosy potrafią zaczynać się od najdziwniejszych częstotliwości - nawet 0.5 Hz. To nie ma prawa zadziałać na początkującego słuchacza, chyba, że ma on wyjątkową wrażliwość. Dobrą praktyką jest rozpocząć nagranie od niskiej bety albo alfy, żeby dać słuchaczowi "zasynchronizować" na czymś w miarę normalnym - a potem dopiero dawać jakieś zmiany.

Wniosek z tego miałbym taki: jeśłi na kogoś nie działają "dosy", zacząć od najprostszego relaksu albo zaopatrzyć się w hemi-sync. Gateway, Wave I, czyli też najprostsze ćwiczenia. Potem, jak już mózg delikwenta załapie o co chodzi, można bawić się w zaawansowane zestawy częstotliwości.

PostNapisane: Wt, 13 gru 2011, 20:56 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Tak należy zacząć od "prostych" dosów z kategorii Pure
do tego warto dostoswać się do kilku zasad: http://mateusztrzyna.pl/index.php/mozg- ... chac-dosow