Autor Wiadomość
 Tytuł: Trip VS Peyote
PostNapisane: Wt, 26 sie 2008, 15:45 
Implodator
Implodator
41% następnej rangi

Online: 24m 12s
Ahh.. To będzie piękny monolog xD

Dose'y trip i peyote przez wiele osób uważane są za ten sam dose pod różnymi nazwami. Jednak różnica jest znaczna, chociażby dlatego, że peyote nie jest grzybem, ale kaktusem.
Trip jest na uwolnienie się od codzienności, wszystko staje się wyraźniejsze a problemy, z którymi nie dawałeś sobie rady stają się błahe.
Zarazem peyote jest czymś mocniejszym, ewidentne "zaćpanie", po którym tracisz zdolność swobodnego mówienia, wszystko przed oczami wiruje a podatność na sugestie jest porównywana do hipnozy.
Ale to nie wszystko - możliwe, że rośliny odwzorowane w dose peyote mają większe stężenie alkaloidów (substancja psychoaktywna). Ponadto efekty zależne są od zażywającego, tzn. na działanie ma wpływ stan psychiczny, dystans do siebie czy otoczenie.

Nie potrafię podać więcej różnic, ale jako ciekawostkę mogę dodać, że prowadzone są badania, z których wynika, że częste zażywanie narkotycznych grzybów wykazuje długotrwałe, pozytywne skutki (zwiększenie koncentracji, chwile zwątpienia w trudnych sytuacjach zniknęły). Dwie trzecie badanych powiedziało, że ten "lek" wywołał "jedno z najbardziej duchowych przeżyć jakich kiedykolwiek doświadczyli". Nie wiem czy można w to wierzyć, ale no cóż...

O grzybach można pisać do jutra, ale to bardziej "temat inspiracyjny", tzn. jeśli ktoś się tym zaciekawił, może poszukać więcej informacji w internecie.

Coś nie pasuje? Jakieś sugestie? Przeoczyłem ważną informację? Napisz o tym tutaj.

PS    Arrgon, ciężko było wybrać jakieś dwa podobne dose'y więc skorzystałem z Twojej rady :roll:

@Edit
Poprawiłem już (chyba) wszystko co się nie zgadzało :roll:

Ostatnio edytowano Śr, 27 sie 2008, 09:50 przez Jackaal, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 26 sie 2008, 22:48 
Moderator
Moderator
 YIM  AIM  Zobacz profil

Online: 16m 5s
Bardzo fajny tekst:)
Mam tylko jedno ALE !!
Popełniłeś jeden poważny błąd :(
Wprowadzasz czytajacych ten tekst w błąd...
Już tłumaczę o co chodzi :)
Pierw cytat z pl wikipedii
Cytuj:
Jazgrza Williamsa (Lophophora williamsii) – gatunek rośliny z rodziny kaktusowatych. Popularnie nazywana pejotlem, czasami również echinokaktusem Williamsa, jeżowcem Williamsa. Pochodzi z rejonów Nowego Meksyku i Teksasu.

a teraz zacytuję angielską wikipedie
Cytuj:
Lophophora williamsii - better known by its common name Peyote, but also sometimes called Mescal Button or the Divine Cactus, is a small, spineless cactus whose native region extends from the southwestern United States, specifically in the southwestern part of Texas, through central Mexico

Peyote to nie grzyb tylko kaktus !!!!!!!!!!
Mam nadzieję że szybko poprawisz błąd :D
Przed pisaniem kolejnego arta radze dobrze zapoznac sie z tematyką i przeszukać wikipedie pl i ang :D
Ale warunek został spełniony...
Ja wykonuję swoją część umowy :twisted:

Obrazek

PostNapisane: Śr, 02 kwi 2014, 12:54 
Wprawiony
Wprawiony
92% następnej rangi

Online: 22h 47m 32s
Na mnie ani ten ani ten nie działa :(