Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 19:45 
Szukacz
Szukacz
70% następnej rangi
 ICQ  YIM  AIM  Zobacz profil

Online: 0s
Wejdźcie na ta stronke i sami przeczytajcie....

Kod:
http://www.monar.org/forum/viewtopic.php?p=1745

Czy takie coś na serio może aż tak uzależnić, czy uważacie to za jakiś żart bo mnie to trochę wystraszyło, ale potem to uznałem za ironie :).

Zamieszczam cytat

Cytuj:
cześć mam 16 lat i problem jestem uzależniona od idosera (to jest taki program który generuje dźwięki. takie że po dłuższym ich słuchaniu czuje się jakbym się nacpała przez 5-10 minut) już sama niewiem co mam robić ciągle słucham tych dźwięków. zaczynałam od marihuany a teraz słucham wszystkiego co krótsze zeby jak najszybciej sie fajnie czuć. mamie mówie że to do koncentracji i zeby lepiej mi się uczyło ale kiedy nie poszłam do szkoły bo przed szkołą chciałam sobie troche posłuchać ale bardzo mnie to wciągnęło i olałam szkołe. niewiem co mam ze sobą zrobić, cały dzień spędzam w taki sposób że słucham tych dźwięków i jak już minie ten czas przez który trzeba słuchać zdejmuje słuchawki i fajnei się czuje a jak to przechodzi to zaczynam się źle czuć i zakładam znowu słuchawki. jak nie mogę się fajnie czuć przez ten program to chodze taka załamana... rodzice strasznie się dziwią ze cały czas słucham tych dźwięków kiedy miałam pomagać mamie i olałam to i poszłam słuchac to mama naprawde się wkurzyła i chciała mi dać zakaz na komputer. jak to usłyszałam to odrazu zaczęłam się inaczej zachowywać zeby tylko mi komputera nie zakaząła. ściągnęłam sobie też te dźwięki w mp3 i nagrałam na odtwarzacz... kiedyś jak w szkole słuchałam na przerwie i zamknęłam oczy (tak jakby przyspałam:( ) to koleżanka wzięła mi jedną słuchawke i powiedziała że jestem jakaś pojebana ale zamiast się opanować to wyrwałam jej tą słuchawke i dalej słuchałam nie mogłam się opanować prosze was pomóżcie mi (

Przeczytajcie sobie tez dalsze ywpowiedzi innych użytkowników... ;)

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 20:04 
Moderator
Moderator
 YIM  AIM  Zobacz profil

Online: 16m 5s
Popcztyaj tu :

http://forum.i-doser.pl/viewtopic.php?t=116

szczegulnie chodzi mi o post
Cytuj:
Po pierwsze, słuchanie tego może się stać dla Ciebie przyjemnością a wiadomo iż do rzeczy przyjemnych chce się wracać Very Happy Jeżeli umiesz kontrolować siebie to na pewno nie uzależnisz się tak jak przy narkotykach, gdzie uzależniają się organy na obecność pewnych związków.

Tak jak masturbacja, oglądanie TV, granie na PC może uzależnić ale tylko psychicznie, nie fizycznie. Więc jeśli je odstawisz to nie będziesz miał trudności z ich rzuceniem.

Jeśli słuchasz zbyt głośno, może Ci za szwankować słuch (tak jak przy wszystkich piosenkach i innych duperelach).

Proponuję Ci zacząć od Nitrous

Twisted Evil

Ja kakoś od 2 miesięcy słucham i się nie uzależniłem. Po prostu spróbuj !!!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 20:08 
Szukacz
Szukacz
70% następnej rangi

Wiem, czytałem juz to wcześniej:), ale chodzi mi nie o to czy to jest nie bezpieczne, ale o samą tą sytuację tej Lidi16, czy wogóle jest takiec coś możliwe. A tak wogóle rzecz, która uzależnia nie musi być przyjemna (Tibia -> dążenie do celu (nastepnego lvl'u) uzależnia). Sam byłem przez pół roku uzależniony Tibią i rzeczywiście w szkole o tym tylko rozmawiałem, chodziłem przymulony itd. i bardzo się ciesze, że się z tego wyrwałem.

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 20:15 
Moderator
Moderator
 YIM  AIM  Zobacz profil

teoretycznei jest to mzoliwe ale bardzo malo prawdopodobne...
Nie sadze zeby cos takiego bylo...
Chociaz... ciekawe ile ta lidia tego sluchala... Ja widze po sobie ze 1 raz na dzien msuze cos przesluchac ale nei wiecej bo mnie tez glowa boli :/
ale gdyby nei to to pewnei tez bym sluchal kilkka dziennie
ale tak 1 na dzien mi starcza a slucham od kilku dni (kolo tygodnia)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 21:07 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 32m 43s
Wszytsko... i to dosłownie WSZYSTKO zależy od osobowości słuchacza.

Dzisiaj np. spotkałem się z bardzo ciekawym sposobem rozwiązywania problemów przez niektórych ludzi:

Chodziło o naprawę czegoś, co się uszkodziło, jednak uszkodzenie było takie iż można tego było używać bez naprawy (były to o ile dobrze pamiętam drobne poprawki krawieckie ubrania) No i tak odwlekało się...

Wyjściem tych osób było rozratganie / odprucie / zniszczenie - w takiej formie, aby już nie nadawało się do użytku bez konkretnej naprawy.
Mamy więc motywację aby się tym zająć

Osobiście, dla mnie jest bezsensownym psucie czegoś, co potem będe musiał naprawić - strata czasu.
No ale... nie wszyscy jesteśmy jednakowi.

Tak samo sprawa wygląda z uzależnieniami psychicznymi, gdyż w tym wypadku z takim możemy sięspotkać.

Jednak wracając do tekstu przytoczonego przez Dino, nie przeczę, że to możliwe - tak samo jak każde inne uzależnienie od komputera, internetu, chatu, tibii, world of warcraft'a, mu, gadu-gadu... i wielu wielu innych programów.

To są przypadki których wykluczyćsię nie da, ale których także nie bierze się pod uwagę, gdyżstanowią niesamowite minimum ogółu uzytkowników.

Moim prywatnym zdaniem:
Co, puściła raz i już sie uzależniła tak, że nie może żyć bez tego?
Pewnie komuś się nudziło i postanowił coś "ciekawego" napisać.
Za niedługo może jeszcze w Fakcie będą o tym pisać

:wall:

Coś podobnego do:
Obrazek
http://img.org.pl/viewer.php?id=20526ufofakt.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/1236/0c3a36f64ca4ad9exw5.jpg

Tytuł:
PostNapisane: N, 10 cze 2007, 21:44 
Szukacz
Szukacz
70% następnej rangi

Admin, masz racje jestem pewny, że jeśli choć trpchę ten program się rozsławi to zachwile będą o nim mówić, w UWAGA, pisać w Fakt, gadać w Sprawie dla Reportera itd. (W końcu to dość ciekawy temat, nawet bardzo, a dodatkowo wzbudzający kontrowersje)

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 07:31 
Adept
Adept
4% następnej rangi

Online: 2m 59s
ta wypowiedz z linku w temacie doprowadzila mnie do niczego innego jak śmiechu...
takie zachowanie mozna wytlumaczyc innymi argumentami, nie koniecznie i-doser...
no a poza tym to wyglada jak jakis list do Bravo

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 13:00 
Moderator
Moderator
 YIM  AIM  Zobacz profil

ale mimo wszystko moze nie rozpowiadajcie wszystkim ze znacie taki program ?
niech ona bedzie tylko dla tych wybranyhc ??
po co ma sie o nim zroibc glosno ?

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 14:51 
Adept
Adept
4% następnej rangi

Online: 2m 59s
a dlaczego ? im więcej osób zna ten program, tym więcej można opini na ten temat usłyszeć :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 20:33 
Uzależniony
Uzależniony
34% następnej rangi

Z tym że są też tacy ludzie co lubią być kontrowersyjni. Powiedzmy że na 1000 osób tylko jednej cos się stało, np straciła pamięć (spazmuje) :D

I już wszystkie dziennikarze i jeszcze Pan Ziobro, oraz bracia Kaczyńscy no i oczywiście Romek i Andrej sie zlatują i dupa z idosera :x

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 11 cze 2007, 20:42 
Turysta
Turysta
67% następnej rangi

Dziewczynka sie uzależniła a ja po 30 różnych dosach nic nie mam... :/

Tytuł:
PostNapisane: N, 01 cze 2008, 10:54 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

1. Ufo-lce pobierają tylko i wyłącznie komórki rozrodcze
2. Skąd do cholery mogli by wiedzieć jakie będą numerki!!!1
3. Widać, że to wymysł rolnika

Tytuł:
PostNapisane: N, 01 cze 2008, 11:08 
Skryba
Skryba
96% następnej rangi

Typowe uzależnienie psychiczne i nie rozumiem tutaj opinii, że jest to niemożliwe. Przy odpowiednim podejściu jest to wysoce prawdopodobne. W końcu ten program może sterować naszym chwilowym stanem emocjonalnym/psychicznym/umysłowym i być lekarstwem "niemal na wszystko" jeśli wiecie o co mi chodzi. Szczególnie łatwo uzależnić się od rzeczy przyjemnych, które pomagają nam odlecieć czy wygramolić się z jakiegoś dołka psychicznego.

Podobnie - czemu miałby być to program dla wybrańców. Jest pare za i przeciw. Argumenty ZA to przede wszystkim - rozdmuchanie tego w opinii publicznej, co może wyjść na szkodę (utworzyć przesądy, dajmy na to), potencjalny wzrost zainteresowania środkami psychoaktywnymi/narkotykami, i zapewne pare innych będących efektem szerokiego rozpropagowania. Przeciw - po pierwsze, jest to wspaniały program, po drugie, więcej opinii, po trzecie, rozmawialem z wieloma ludźmi, na część wcale to nie działa, na część słabiutko, część nie wierzy w działanie i się zamyka, a część wogóle nie rozumie na czym to polega i traktuje jak czarną magię - co oznacza, że potencjalnie grono użytkowników wciąż będzie dość wąskie.

Tytuł:
PostNapisane: N, 01 cze 2008, 13:12 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Mysle, ze dlatego jest to ograniczenie do 1 dosa na hmm 2h jak dobrze pamietam, gdyz mozliwe, ze zbyt czeste uzywanie dosow wlasnie moze do czegos takiego prowadzic u ludzi... podatnych na uzaleznienia.
Mnie tam jakos nic nie jest, nie dostaje drgawek, gdy dlugo nie slucham, nie mam dreczacych mysli, nie czuje sie super zle, gdy zrobilem sobie tygodniowa przerwe... Mysle, ze to na 99% jest list jakiegos debila, badz debilki, ktora albo robi sobie jaja, albo chce byc "slawna".
Zal mi takich ludzi.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking