Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 09 paź 2011, 19:09 
Duch
Duch
4% następnej rangi

Online: 13d 1h 25m 4s
Człowiek dorosły zasypia około w 11 minut więc można je odjąć. Ja chodzie spać około o 21 i rano o 7 jestem wypoczęty.

PostNapisane: Pn, 10 paź 2011, 06:50 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 31m 3s
Przeniosłem info z chata, żeby nie zniknęło:
Cytuj:
Różne źródła różnie podają, uśredniając faza REM występuje co 90min. i wydłuża się z czasem (snu). Fale alfa występują w fazie REM. Więc od 7.00 w tył co półtorej godziny wychodzi, że kładąc się spać o 22.00 zaliczymy 6 faz REM i ostatnia rozpocznie się o 7.00, jednak nam pasuje obudzić się już w trakcie tej fazy, więc idziemy spać nieco wcześniej np. 21:40, lub półtrorej godziny później - jedna faza snu mniej o 23:10.

Aby uzyskać dokładniejszy wynik należało by zaobserwować czas trwania własnych faz snu. Faza NREM trwa ok 80 - 100min, więc można drogą eksperymentalną próbować się wstrzelić w odpowiedni czas kładąc się spać codziennie o innej godzinie z odstępami co 20min.

Im dłużej śpisz, tym sen jest płytszy - faza REM trwa dłużej, więc dozwolony margines błędu wzrasta.
I faza REM trwa 10minut
II faza REM: 20 minut
itd.

Więc nad ranem mamy dość spory przedział w którym należało by się obudzić. Z tego jednak bardziej wynika, żeby uważać aby nie obudzić się w fazie NREM. Teoretyzując nad ranem po ok 8 godzinach snu powinniśmy mieć ok 50% na trafienie :-]

Wszystko pięknie, ładnie, z tym wyjątkiem, że wszystko zależy od tego co robiliśmy w dzień - może jakaś drzemka, większy wysiłek umysłowy / fizyczny, itp. - przynajmniej tak mi się wydaje.

Ale pomysł ciekawy, jakby bardziej poszperać o tym, może by się dało w prosty sposób zrobić jakiś wzór :-)

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 16:42 
Administrator
Administrator

Udało mi się stworzyć pierwszą - bardzo, bardzo wczesną wersję programu :-]

tzw. "Alpha 3", wersja zdolna do opuszczenia lab'u, ale tylko w zamkniętym gronie.
Podstawowe mechanizmy zostały zaimplementowane, ale jeszcze z kilkoma się gryzę.

Jest to działająca wersja oferująca totalne minimum, tzn:
- zakładanie nowego dziennika
- logowanie się do dziennika
- dodawanie, edycja i usuwanie wpisów

Miałbym do Was prośbę o zainstalowanie u siebie aplikacji i sprawdzenie jej, ew. można już rozpocząć z nią pracę.
Mając z Waszej strony jakiś feedback będzie łatwiej rozwijać to. Poza tym, już "coś" jest, a znacznie łatwiej rozwijać coś, co już istnieje :-)

Aplikacja do działania wymaga framework'a Adobe AIR. Ale bez obaw, wszystko jest automatycznie instalowane podczas uruchomienia programu. A jeżeli ktoś już ma zainstalowane AIR'a, to instalator nie będzie go dociągał.

Polityka bezpieczeństwa Adobe jest dość rygorystyczna i uprzedzając jakiekolwiek obawy - program (ten) nie ma żadnego dostępu do plików lokalnych - docelowo planowane są dwa pliki, jeden konfiguracyjny a drugi językowy, ale na chwilę obecną gryzę się właśnie z tymi zasadami bezpieczeństwa i progz nie używa żadnych zasobów.

Wymaga połączenie z internetem - toteż jeśli ktoś ma Firewalla, powinien mu zgłaszać, że progz chce się łączyć z portem 80.
Tak samo przy logowaniu, czy pracy w programie - progz zawsze będzie łączył się do serwera. Hasełka są szyfrowane po stronie klienta i wysyłane już w formie hash'y.

To chyba tyle co mam na chwilę obecną do powiedzenia.
Jeżeli są jakieś pytania - proszę je zadawać.
Oczekuję również góry uwag, słów krytyki, otuchy i może paru pomysłów :-)
Mam nadzieję, że każdy powolutku będziemy wdrażać.

Dziękuję za uwagę i czekam na odzew z Waszej strony! :-)

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 17:25 
Moderator
Moderator

Online: 5d 12h 17m 2s
Dobra, ściągnąłem wszystko gra, instalacja ok wszystko wporzo . Tylko nie mogę się zalogować ... mam założyć nowy dziennik ? Bo ja chciałbym żeby sny trafiały do tamtego ale coś nie mogę się zalogować na ten login co mam na forum ...

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 17:58 
Administrator
Administrator

Trzeba założyć nowy dziennik.
Dziennik (na chwilę obecną) nie jest połączony z forum.

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 19:39 
Moderator
Moderator

Aha no to ok założyłem wydaje się że wszystko gra . Instalacja jak na taki program była długa. Po czym wyskoczyła tabelka, zarejstrowałem swój dziennik snów. Zapisałem sny wszystko jest okej . Tylko wolałbym żeby moje sny trafiały do tego dziennika który już mam na forum, dało by się tak to zrobić ??

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 19:56 
Administrator
Administrator

Jeżeli instalacja trwała długo, to najprawdopodobniej z faktu braku frameworka Adobe AIR - ok 15MB (coś jak Microsoft .NET framework).
Info o Adobe AIR: http://get.adobe.com/air/

Kolejne wersje będą instalować się znacznie szybciej.

Wiem, że jest tab "tylko tabelka" :-]
Jest to najprostszy interface jaki tylko można sobie wyobrazić i bardzo mi z tego powodu niewygodnie, ale jeszcze raz podkreślę, chciałem to wydać, aby działało i dużo prościej będzie kroczkami coś dokładać, wiedząc, że ktoś tego używa, aniżeli pisać, pisać, pisać i liczyć, że ktoś to ściągnie i później z pyskiem wyskoczy, że bugi lecą :-)
A tak to nawet łatwiej krytykę przyjąć :-)

Co do zintegrowania tego z forum, będzie to wymagało kilku manewrów.
Na pewno będzie trzeba powiązać konto z forum, co będzie wymagało dodatkowej autoryzacji z forum i później będzie można wpisy wstrzeliwać jako posty.

Na chwilę obecną projekt zakłada osobną stronkę webową gdzie będą publikowane wpisy, np:
Cytuj:
http://www.cośtam-cośtam.com.pl/dziennik/juser/

Ale integracja z tym forum jest możliwa, trochę roboty z tym będzie, ale jest to możliwe :-)

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 20:04 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
opcja przypomnienia hasła nie działa

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 20:09 
Administrator
Administrator

Tak, zgadza się - nie działa :P
Nim zadziała muszę jeszcze zaimplementować potwierdzenie maila, co trochę skomplikuje cały proces zakładania konta, ale damy radę :-D

btw.
Skoro to znalazłeś, musisz dokładnie testować aplikacyjkę - także z góry wielkie dzięki! :-)

PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 23:08 
Moderator
Moderator

Programik używa dość dużo pamięci, tylko nie wiem dlaczego :? Niewiele w nim się przecież dzieje.

PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 06:50 
Administrator
Administrator

Dość dużo pamięci, tzn.?
Pewnie ok. 40MB?

Taka wada języków wysokopoziomowych, a w szczególności tego.
(podstawowa wersja, takie totalne minimum - "Hello World" zabiera 35MB)

Można było napisać proga w Assemblerze :smoke:

PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 17:02 
Moderator
Moderator

Nie no trochę się zdziwiłem, bo robię projekt windows form application w c# i mimo wielu grafik i połączenia z bazą danych zdziera mniej niż 20mb. Miejmy nadzieje, że Twój nie będzie "zamulał" w oficjalnej wersji :P

PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 17:27 
Administrator
Administrator

Zamulać raczej nie powinien, ale dla pewności postaram się załatwić jakąś "słabszą maszynę",
bo na tej na której pracuję to raczej nie ma szans, żeby zamuliło xD

W firmie robimy w tym aplikacje które na wstępie zżerają ok. 0,5GB pamięci i działają stabilnie.

Jednak fakt, trochę smutno się robi, jak zwykły - nic nie robiący program zjada tyle pamięci ile niegdyś miało się w całym kompie i jeszcze gierki chodziły xD

EDIT:
ococichodzico, bardzo Ci zależy na tym, by sny trafiały na forum, czy to może chodzi o to aby zachować ciągłość dziennika, czy też może chcesz, aby trafiały do sieci - niekoniecznie na forum, ale gdzieś w formie publicznego dziennika?
O co chodzi - dostosowanie forum, integracja, etc. etc. - wszystko jest wykonalne, tylko szczerze przyznam, że wolałbym ten czas spożytkować inaczej, niżeli wdrażać wstrzeliwanie postów do forum w aplikacji.
Ew. można by jeszcze tak zrobić, że specjalnie dla Ciebie zrobi się wstawkę w kodzie, która będzie automatycznie publikować wpisy (tyle, że bez edycji i bez zaciągania informacji o komentarzach).

PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 20:19 
Moderator
Moderator

Właście ja chciałbym utrzymać tylko ciąg dziennika i tyle. Wszystkie sny mogą być publikowane, tylko zależy mi na tym żeby to trafiało na forum do dziennika ;). Jak to za dużo roboty to trudno :P

PostNapisane: Pt, 21 paź 2011, 22:07 
Administrator
Administrator

Doszło parę zmian, niestety AutoUpdater będzie rzucał błędem, więc należy program zaktualizować ręcznie.

Proszę zaktualizować i ew. rzucić feedbackiem jak coś nie działa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona