Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 25 wrz 2011, 13:37 
Turysta
Turysta
33% następnej rangi

Online: 15h 14m 43s
Witam w moim dzienniku snów. Moim celem jest osiągnięcie LD.
Na razie moje sny będą mało czytelne, będą zawierać mało szczegółów itp. Ale to dlatego, iż z zapamiętywaniem zacząłem dopiero wczoraj, tak to nic nie pamiętałem - metodę autosugestii będę cały czas praktykował. Także zacznie się od końcowego opisu snu, a skończy na dokładnym opisie nosa kobiety z 5 snu :)

The first dream:

25.09.11

Stara wieś

Śniło mi się że byłem gdzieś na wsi. Ale nie była to taka zwykła polska, ale taka z rodem z gier RPG (patrz Risen). Duże budynki miały wiele pomieszczeń - do spania i do pracy. Na koniec snu, gdy wychodziłem gdzieś na świeże powietrze pojawiły się wilki. Próbowałem je pokonać lecz na początku mi się to nie udawało. Potem nie wiadomo skąd pojawił się leżak (nie te czasy) więc zaatakowałem. Miałem też jakąś ostrą rzecz podobną do siekiery. Razem z moją ciocią(babcią) Marysią i wujkiem(dziadkiem) Zygmuntem pokonaliśmy wilki, lecz niestety dostało się też Borysowi - przeżył. Miał ranę na głowie bo pomyliliśmy go z wilkiem - ale nic takiego się nie stało.

Borys to pies, który mieszka na wsi razem z ciocią Marysią i wujem Zygmuntem. Jak zapis ? Wszystko OK, czy dodać jeszcze jakieś ''dziwne razczy'' bądź inne tego typu zakładki ? Słowa (patrz Risen) nie były zawarte w dzienniku.

Blog o świadomym śnieniu - http://naukald.blogspot.com/

{}

Moim celem. Życiem. Ciałem. Krwią. Umysłem. Zegarkiem. Jest LD. Osiągnięcie LD.

PostNapisane: Pn, 26 wrz 2011, 14:18 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Jeżeli masz mało czasu rano, to ciut bardziej szczegółowy zapis byłby ok :yes: .
Ale jak masz, powiedzmy, 7-10 minut wolnego czasu, to zapisujesz wszystko od tego jaki kolor miała ziemia ( czy może kostka? ), poprzez to jakiego koloru i jakiego materiału były dachy ,i co było sprzedawane na kramach, aż do ilości wieśniaków, wilków i tego, w co była ubrana twoja babcia. Ten sposób bardzo zwiększa pamięć snów i pamięć szczegółów snów, a do LD po teście rzeczywistości jest to niezbędne.
A! jeszcze jedno: sen pamiętasz od początku do końca, czy dopiero po przebudzeniu przypominasz go sobie OD końca?
Bo to pierwsze jest zdecydowanie lepsze, ale przez pierwsze 5 -10 snów możesz mieć jak w tym drugim przypadku.

EDIT:
co do zakładek, to ja mam tak
[data snu]
[długość snu] ( około, np. 35 min, 40 min, 20, 15, wyczujesz to po jakimś czasie (jeżeli śnią ci się 2 dni, to nie piszesz 2 dni, tylko ile te 2 dni trwały)
[opis snu]
[najbardziej nierealne rzeczy we śnie]
[ew. mapa]

w formacie

[data]
[długość]

[........................
.........................
........opis...........
........................]
[........................
...najmniej realne ]

[...................................
............
.......................
...................
....mapa.............
................................
................]

PostNapisane: Pn, 26 wrz 2011, 14:49 
Turysta
Turysta
33% następnej rangi

Dzięki że tak się napisałeś :)

Co do snów, to wydaje mi się że mam niestety to drugie - czyli od końca. Sen z wilkami, sen z Tytusem... pamiętałem tylko końcowe sceny i wydarzenia. Ale mam nadzieję że to się zmieni :)

A co do PW - jak sądzisz, teraz mam praktykować pamięć snu czy WILD ? Bo nie mogę się zdecydować :) Z jednej strony pamięć to podstawa, ale z drugiej tak mnie ciągnie do tego LD że jasna cholera... :)

{}

PostNapisane: Pn, 26 wrz 2011, 14:58 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Rób tak:
codziennie Silva i afirmacje i do tego WILD 1-2 x w tygodniu

PostNapisane: Pn, 26 wrz 2011, 15:01 
Turysta
Turysta
33% następnej rangi

Wielkie, wielkie dzięki. Efekty opiszę na forum i Twoim blogu.

PS Zareklamuję go trochę, na forach gdzie jestem dosyć wysoko. Nie masz nic przeciwko ?

{}

PostNapisane: Pn, 26 wrz 2011, 15:06 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Spoko. reklamuj :D
Im więcej lucid dreamerów tym lepiej :D