Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 10 sty 2011, 20:29 
Offline
Nowy
Nowy
0% następnej rangi
 Zobacz profil

Dołączył(a): 2011.01.02
Posty: 2
Online: 0s
Jacek Kowalski, Robert Kołodziej, i Paweł Karwat zapraszają Państwa na autorskie

Warsztaty Samorozwoju

Warsztaty Samorozwoju trwają szesnaście godzin.

Najbliższy termin: 8-9 stycznia 2011 w Warszawie

Warsztaty Samorozwoju są projektem przeznaczonym dla każdego, kto interesuje się samorozwojem, realizacją swojego potencjału, odkryciem prawd przekazywanych przez mistrzów indyjskich i tybetańskich systemów filozoficznych na temat czakr, kanałów energii i sposobów odkrywania tych rzeczy za pomocą odpowiednich technik (psionicznych).

Zajmujemy się Filozofią Wschodu (Kowalski), Tworzeniem Rzeczywistości (Kołodziej) i Otwieraniem Czakr (Karwat). Jesteśmy osobami dysponującymi kwalifikacjami potrzebnymi do profesjonalnego wykładu i instruktażu (Kowalski - mgr. filozofii; Kołodziej - trener biznesowy, dyplomowany bioterapeuta i praktyk NLP; Karwat - dyplomowany naturoterapeuta-psychotronik).

Pragniemy umożliwić Uczestnikom kontakt z tematem czakr, kanałów energii, ciała subtelnego, filozofią Dalekiego Wschodu (Indie - joga; Tybet - bon), Transferem Rzeczywistości lub Diagnostyką Karmy: sposobem, na jaki wpływamy na rzeczywistość na poziomie umysłu.

Jako że wiedza na temat czakr zakorzeniona jest w kulturze Dalekiego Wschodu podejmujemy wykłady na temat tej nauki zarówno w przestrzeni indyjskiej (głównie joga, tantra) jak i tybetańskiej (buddyzm, bon).

Serdeczne podziękowania za inspirację i informacje składamy Tenzinowi Wangyalowi Rinpocze, który rozpowszechnia tak w książkach, jak i na retritach naukę tybetańską o czakrach, kanałach, która nie musi wiązać się z wiarą, dogmatem i religią.

Nauka ta jest nauką przez duże N. Każdy, kto zechce, w oparciu o proste techniki psioniczne jest w stanie dotknąć wymiaru swoich czakr, swojego ciała energetycznego, uświadomić sobie ich istnienie oraz rozwinąć odpowiednie właściwości poprawiające, uzdrawiające i usensowniające życie.

Poza tym pragniemy podzielić się wiedzą odnoszącą się do podstaw naszej umysłowości, do źródeł zarówno szczęścia jak i nieszczęścia, tematami szczególnie bliskimi Robertowi Kołodziejowi. Świadomość tego, co dzieje się w naszym umyśle i znajomość reguł rządzącym kreowaniem okoliczności (uwaga: nie głosimy relatywizmu zawieszając umysł w próżni!) pozwoli z pewnością poprawić jakość naszych doświadczeń i pozytywnie wpłynąć na naszą rzeczywistość.

Dlaczego? Ponieważ istnieje zapotrzebowanie na wiedzę (powtarzam: wiedzę a nie wiarę) odnośnie do tego, co nazywamy przedmiotami psioniki, czyli czakr, ciał subtelnych, kanałów energii.

Dzięki nauce widzenia i otwierania czakr, poznaniu zasad kontroli umysłu, refleksji nad nauką Dalekiego Wschodu, zwłaszcza jogi i bon można zbudować nowy stosunek do starych zagadnień i posiadać oparcie oraz umiejętności, które coś znaczą w świetle rzeczy dla nas "niewyjaśnialnych".

Potrzebujemy wiedzy, prawdy, odkrycia naszych czakr, kanałów energii, potrzebujemy medytacji. Nasz kurs jest przedsięwzięciem nowatorskim.
Jest on nowy na Zachodzie, na Dalekim Wschodzie, zwłaszcza w Indiach i Tybecie paradygmat jego jest bardzo stary.

Traktujemy nasz kurs jako kurs profesjonalny, związany z wykonywanymi przez nas zawodami.

Filozofia Wschodu na naszych Warsztatach to:

* Początki buddyzmu w Indiach i Tybecie
* Filozofia jogi
* Funkcje medytacji w filozofiach orientalnych
* Czakry a doświadczenie transcendentalne
* Powa Tęczowego Ciała - jak odchodzą tybetańscy mistrzowie
* Joga snu i śnienia a bardo
* Tradycja bon - historia i współczesność

Tworzenie Rzeczywistości streszczają następujące zagadnienia:

* Energia i materia w świetle najnowszych odkryć fizyki
* Emocje a procesy fizyczne w ciele
* Stany umysłu podczas przetwarzania informacji
* Jaźń człowieka - podział na świadomość, podświadomość, nadświadomość oraz świadomy i nieświadomy umysł
* System przekonań-wzorce myślowe
* Poziomy świadomości człowieka wg Davida R.Hawkins’a
* Uczucia jako nośnik energii
* Nowy system przekonań
* Jak pracować ze swoim systemem przekonań (opis praktycznych metod do pracy ze swoim systemem przekonań – afirmacje, proces wybaczania, regressing, odpinanie wzorców)

Otwieranie Czakr to metoda doprowadzania do żywotności ośrodków energetycznych w naszym ciele. Na Kursie pracujemy z sześcioma czakrami.

* Kursanci uczą się odpowiedniej pozycji medytacyjnej (tzw. pozycja pięciopunktowa)
* Po tym następuje nauka techniki kontaktowania się z właściwościami naturalnie obecnymi w naszej istocie: Spokojem, Świadomością i Błogością (skr. Sat-Chit-Ananda)
* Kursanci uczą się techniki oczyszczania kanałów energetycznych (bocznych i środkowego), która pochodzi z tradycji bon (została wybrana jako najciekawsza z dostępnych)
* Kursanci poznają technikę otwierania pięciu czakr wraz z różnymi jej komponentami
* Uczestnicy Kursu uczą się dodatkowej techniki medytacji "Kim jest Ja?" - jednej z najbardziej fundamentalnych praktyk w każdej tradycji duchowej

W trakcie praktyki kursanci poznają sposoby samouzdrawiania na poziomie ciała energetycznego. Ich opanowanie wymaga odpowiedniej ilości czasu i praktyki.

Kluczem do sukcesów w dziedzinie psioniki jest WIDZENIE CZAKR, na które w trakcie szkolenia kładziemy istotny nacisk.

W trakcie szkolenia odkrywamy to, co jest stałe w naszym życiu. Bez względu na to jak wyglądają nasze uczucia, nasze zdrowie i nasze życie pewne rzeczy są w stałe: Spokój, Świadomość, Błogość, czakry i kanały.

Więcej o otwieraniu Czakr

1. Pozycja medytacyjna

Przede wszystkim rozpoznaj spokój. Usiądź gdzieś, skrzyżuj nogi w kostkach, wyprostuj plecy, otwórz klatkę piersiową, wciągnij lekko brodę, możesz zamknąć oczy. Dłonie ułóż na podołku (nad narządami płciowymi przy ciele, prostopadle, wnętrzami ku górze), lewa na prawej, skierowane ku górze. Możesz położyć palec wskazujący prawej dłoni u podstawy prawego palca serdecznego (ten, gdzie nosi się obrączkę, przed małym), to samo zrób analogicznie z lewym. Dłonie – by było Ci wygodnie – będziesz musiał nieco rozsunąć i oprzeć palce prawej dłoni na palcach lewej.

2. Trzy Schronienia

Odczuj spokój. Odczuj spokój, stałość w swoim ciele. Ćwicz się w jego odbieraniu, odczuwaniu, na poziomie fizycznej apercepcji. Uświadom sobie, że ten spokój tam jest, że jest on zawsze pod ręką, wewnątrz, w Twoim ciele i Tobie. Nie zauważasz go, ponieważ swoje spojrzenie na ogół kierujesz na zewnątrz. Zmień tendencję. Człowiek potrafi zmieniać swoje tendencje. Nie musisz postępować w sposób utarty, schematyczny, nie musisz stawać się robotem. Ciało można oduczyć złych nawyków a nauczyć dobrych. To może okazać się trudne, ale nie ma wyjścia jeżeli nasze życie ma być naszym życiem, nie zaś życiem naszych uwarunkowań. Odczuwaj spokój głęboko, łącz się z nim. Gdy poświęcisz mu trochę czasu zacznij to samo robić ze świadomością. Skupiaj się na świadomości swojego spokoju. Niech zapłonie w ten sposób wewnętrzne światło Twojej uwagi. Na samym końcu spoczywaj w błogości, jaka powstaje ze zjednoczenia tych dwóch – spokoju i świadomości. Gdy jesteś świadomy, głęboko świadomy spokoju, odczuwasz błogość, radość życia.

http://www.psionika.pl


Góra
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

 Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi 
Hate & Like [listopad 2011] (Dział: Sprawy organizacyjne)

Admin

6

Kurs Otwierania Czakr 5-6 lutego 2011 pod Lublinem (Dział: Targowisko)

fraterp

0

Warsztaty Samorozwoju 19-20 luty 2011 w Warszawie (Dział: Targowisko)

fraterp

0

Kurs Otwierania Czakr Warszawa 29-30 stycznia (Dział: Targowisko)

fraterp

1

Seminarium Antropognozy - 15-16 stycznia 2011 pod Lublinem (Dział: Targowisko)

fraterp

0Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gościcron
Strefa czasowa: UTC + 1 Engine by phpBB, © Copyrights by i-doser.pl
Forum chronione jest prawem autorskim. Kopiowanie, badź rozpowszechnianie materiałów na nim zamieszczonych lub ich części bez upoważnienia bądź podania źródła pochodzenia informacji jest zabronione.
Treści znajdujące się na stronie służą celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały zamieszczane przez użytkowników. Administracja serwisu nie czerpie korzyści materialnych z tytułu prowadzenia serwisu.