Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hipnoza
PostNapisane: Pn, 13 paź 2008, 23:01 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Online: 0s
hmmm, a co mi tam - przylacze sie do rozmowy ; p

widzac ze coraz wiecej osob ma problem z religia napisze co nieco ; )

zacznijmy od tego ktos napisal mniej wiecej 'jest tyle dowodow, objawienia, cuda itd' teraz skoro polska podnieca sie pol roku nad tym iz pokonalismy portugalie w pilke nozna, dlaczego nigdy nie slyszalem o jakims cudzie... : O gdzie sa te cuda... slyszalem o figurce ktora plakala krwia i uwierzcie mi, gdyby istniala taka figurka, juz dawno zostala by zbadana przez tysiace naukowcow i starannie odizolowana od spoleczenstwa...tymczasem stoi sobie dalej tam gdzie stala : ) malo tego, co dzien jest tam coraz wiecej ludzi ktorzy modla sie do niej uwazajac ze nawiazuja kontakt z bogiem...

nie chce mi sie tez rozpisywac na temat religii chrzescijanskiej polecam film Zeitgeist (pierwszy akt) niektorzy moga napisac ze to kolejny film nie majacy nic na celu... ale czyz nie jest to logiczne : O? nie moze to byc zbieg okolicznosci ze dla przykladu tyle faktow prowadzi do gwiazd... jesli ktos jest zainteresowany link:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... =zeitgeist

dobry cytat:
"Jak chodzi o pieprzenie, prawdziwe pierwszoligowe pierdoły,
musicie znosić je wszystkie
mistrza wszechczasów fałszywych obietnic i nadętych stwierdzeń:
Religii.
Pomyślcie o tym.
Religia przekonała ludzi,
że istnieje niewidzialny człowiek żyjący w niebie
który obserwuje wszystko co robisz, każdej minuty każdego dnia.
I ten ktoś niewidzialny ma specjalną listę
10 rzeczy, których nie chce abyś robił.
A jeśli zrobisz którąś z tych rzeczy, trafisz do specjalnego miejsca
pełnego ognia, dymu, spalenizny i tortur, cierpienia
miejsca do którego cię wyśle byś żył, cierpiał, palił się, krzyczał i płakał.
Na zawsze! Do końca świata!

Ale On przecież Cię kocha!"

TERAZ, co do hipnozy troche sie naczytalem, naogladalem zanim sie za to zabralem : ) i musze powiedziec ze na poczatku podchodzilem do hipnozy dosyc negatywnie... z czasem widzialem coraz wiecej racjonalnych faktow ktore faktycznie dowodza tego iz istnieje cos takiego jak hipnoza...(wtedy jeszcze nie wiedzialem ze hipnoza jest od dawna uwazana w USA jako sposob leczenia niektorych chorob xD) swoja przygode z hipnoza zaczalem dosyc nie dawno (rok temu) kiedy siedzielismy w klatce po MJ(jesli ktos wie oco kaman :D) i jakos temat poszedl w hipnoze... powiedzialem ze cos tam kiedys czytalem(wiadomo :D nie bede szalal majac zero doswiadczenia) wtedy sie posypalo "a umiesz?" "a zrobisz?" itp... pamietam ze nie byl to jakis gleboki stan hipnozy, nie mniej jednak super wtedy efekty w stylu "nie mozesz otworzyc oczu" czy tez 'sztywna reka' zadzialaly... bylo to cos w rodzaju przelamania w te granice : ) mieszkam na slasku jak ktos jest zainteresowany chetnie pomoge, naprawde uwazam ze nie jest to jakas super trudna sztuka : ) ze swoich doswiadczen wiem ze kluczem do sukcesu jest nie dac sprowokowac do smiechu... ma byc do relaksacja a nie stand-up comedy show... ;] wazne jest tez aby sie nie jąkać :) byc wygadanym...

to tyle z mojej strony, mam nadzieje ze nie urazilem nikogo powyzszym tekstem...

PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009, 21:43 
Szukacz
Szukacz
10% następnej rangi

Co do hipnozy, szczerze - umiem. Jest to tylko umiejętność wyciszenia się, bo to chyba najważniejsze. Mam książkę, w której opisane jest wywoływanie duchów, przechodzenie wstan OOBE, nazwany 'snem astralnym', oraz świadomy sen. Nie powiem że książka ciekawa, o hipnozie mogę co nieco napisać z książki, może ktoś się posłuży ;-).

OnlyOluss

PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009, 22:09 
Pasjonat
Pasjonat
16% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 35m 23s
Było by miło jakbyś napisała co ciekawsze urywki z tej książki o hiponzie ( techniki lub ciekawostki z tym związane )

PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009, 22:24 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
czarodziey napisał(a):
nie chce mi sie tez rozpisywac na temat religii chrzescijanskiej polecam film Zeitgeist (pierwszy akt) niektorzy moga napisac ze to kolejny film nie majacy nic na celu... ale czyz nie jest to logiczne : O? nie moze to byc zbieg okolicznosci ze dla przykladu tyle faktow prowadzi do gwiazd... jesli ktos jest zainteresowany link:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... =zeitgeist

dobry cytat:
"Jak chodzi o pieprzenie, prawdziwe pierwszoligowe pierdoły,
musicie znosić je wszystkie
mistrza wszechczasów fałszywych obietnic i nadętych stwierdzeń:
Religii.
Pomyślcie o tym.
Religia przekonała ludzi,
że istnieje niewidzialny człowiek żyjący w niebie
który obserwuje wszystko co robisz, każdej minuty każdego dnia.
I ten ktoś niewidzialny ma specjalną listę
10 rzeczy, których nie chce abyś robił.
A jeśli zrobisz którąś z tych rzeczy, trafisz do specjalnego miejsca
pełnego ognia, dymu, spalenizny i tortur, cierpienia
miejsca do którego cię wyśle byś żył, cierpiał, palił się, krzyczał i płakał.
Na zawsze! Do końca świata!

Ale On przecież Cię kocha!"

TERAZ, co do hipnozy troche sie naczytalem, naogladalem zanim sie za to zabralem : ) i musze powiedziec ze na poczatku podchodzilem do hipnozy dosyc negatywnie... z czasem widzialem coraz wiecej racjonalnych faktow ktore faktycznie dowodza tego iz istnieje cos takiego jak hipnoza...(wtedy jeszcze nie wiedzialem ze hipnoza jest od dawna uwazana w USA jako sposob leczenia niektorych chorob xD) swoja przygode z hipnoza zaczalem dosyc nie dawno (rok temu) kiedy siedzielismy w klatce po MJ(jesli ktos wie oco kaman :D) i jakos temat poszedl w hipnoze... powiedzialem ze cos tam kiedys czytalem(wiadomo :D nie bede szalal majac zero doswiadczenia) wtedy sie posypalo "a umiesz?" "a zrobisz?" itp... pamietam ze nie byl to jakis gleboki stan hipnozy, nie mniej jednak super wtedy efekty w stylu "nie mozesz otworzyc oczu" czy tez 'sztywna reka' zadzialaly... bylo to cos w rodzaju przelamania w te granice : ) mieszkam na slasku jak ktos jest zainteresowany chetnie pomoge, naprawde uwazam ze nie jest to jakas super trudna sztuka : ) ze swoich doswiadczen wiem ze kluczem do sukcesu jest nie dac sprowokowac do smiechu... ma byc do relaksacja a nie stand-up comedy show... ;] wazne jest tez aby sie nie jąkać :) byc wygadanym...

to tyle z mojej strony, mam nadzieje ze nie urazilem nikogo powyzszym tekstem...

http://video.google.pl/googleplayer.swf ... 2664389885 :!:

PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009, 22:47 
Szukacz
Szukacz
10% następnej rangi

"Hipnoza jest stosunkowo prostą sztuką, wymagającą niewielkiej praktyki czy nauki. Pamiętać trzeba, że nie każdego da się zahipnotyzować. [..] żeby dać się zahipnotyzować, trzeba umieć się całkowićie odprężyć i oczyścić umysł tak samo, jak podczas medytacji.

1.Siadamy na kanapie w pozycji swobodnej, ale wyprostowanej ze stopami opartymi o podłogę, ramionami wzdłuż tułowia i rękoma ułożonymi luźno na kolanach. Nie ruszamy się, a tylko spokojnie siedzimy, odprężamy się.

2.Oczyszczamy umysł z wszelkich myśli. Wyobraźmy sobie wielki metalowy kosz z pokrywą, do którego wrzucamy po kolei wszystkie myśli i troski - jedną po drugiej - rachunki, kłopoty, życie uczuciowe, problemy zdrowotne i zawodowe. Zamykamy pojemnik na kłódkę, a pote spychamy na bok by już go nie mieć przed "oczami". Siedzimy tak spokojnie przez minutę albo dwie, nie myśląc o niczym.

-Ja przy tym pkt, po prostu skupiam się na oddechu, nie liczę go, lecz po prostu jedyną rzeczą która mnie w chwili obecniej interesuje to oddychanie. Wyobrażenie sobie metalowego kosza, odpuściłam sobie, a takie oddychanie jest relaksujące ;-)

3.Głęboki relaks zaczynamy od głowy, mówimy sobie, że nasza głowa, kawałek po kawałku staje się ciężka,ciepła i odprężona. Zaczynamy od oczu, potem kolejno rozluźniamy uszy, usta,policzki,czoło a nawet nos. Musimy dokładnie rozluźnić się,każdy najmniejszy mięsień, więc nie śpieszmy się.

4.przechodzimy do szyi i kolejno rozluźniamy kark, przód i boki powtarzając, że są one ciepłe, ciężkie i odprężone,

5. przenosimy się na tułów, rozpoczynamy od serca, zwalniając jego bicie i uspokajając je,rozluźniamy mięsnie klatki piersiowej i brzucha.

6.Nie zapominjmy też o plecach, którym warto poświęcić więcej uwagi, dzieląc je na trzy obszary - ramiona, środek i krzyż.

7.teraz rozluźniamy ramiona, czując jak stają się bezwładne. Rozluźniay kolejno każdy palec,dłonie, przedramiona i ramiona.

8.przechodzimy do pośladków i podbrzusza, rozluźniając tam wszystkie mięsnie.

9.pora na nogi, zaczynamy od ud, i posuwamy się niżej do każdego z palców u stóp z osobna.

Do tego czasu, nasze ciało powinno przypominać krem waniliowy - całkowicie spokojne, rogrzane, miękkie i odprężone. Pora na właściwą część hipnozy.

1. Siedzimy rozluźnieni i mówimy sobie ze nasze prawe ramię staje się lekkie, bardzo lekkie, coraz lżejsze. Powtarzamy to sobie czując, jak rzeczywiście zdaje się nie ważyć. Mówimy sobie iż jest ono tak lekkie, że zaraz uniesie się w powietrze. Poczujmy to i powtarzajmy zdanie, tak długo aż rzeczywiście zacznie się unosić.

2.Kiedy uda nam się unieść w ten sposób rękę, mówimy sobie, że staje się ona z powrotem ciężka, tak że w końcu opada na kolana,

Otwieramy oczy, jeżeli nam się nie udało powinniśmy popracować nad koncetracją i zdystansować się nieco od trapiących nas problemów.."

No, a jeżeli chodzi o hipnozę drugiej osoby, możemy czytać jej co powinna robić. Po 'manewrze' z ręką możemy zacząc o coś pytać, prosić o czegoś zrobienie. Jednak ja, z mówieniem w trakcie hipnozy zawsze miałam problemy, trudno sklepać było jakiekolwiek zdanie przez dłuższy czas.

No i życzę powodzenia :D.

OnlyOluss

PostNapisane: Pn, 27 kwi 2009, 15:12 
Adept
Adept
80% następnej rangi

jeśli wszystko co jest w biblii jest prawdą i mamy się tego trzymać to jak mamy przyjąć tekst z biblii który mówi że jesli twój syn jest ci nie posłuszny to masz go ukamieniować na śmierć

albo jeśli kościół głosi prawdę to dlaczego kościół tak wytrwale ukrywa przed nami tą księge do której ma dostęp tylko papież?
wiecie dlaczego? ja wiem i jestem pewien że jeśli ktos by tą księge udostępnił dla wszystkich i to w różnych językach to każdy poznał by prawdę i cała nasza religia by sie posypała bo jeśli tak pilnie strzegą tej księgi to znaczy że tam musi być coś ważnego a na tyle prawdziwego że nie możemy się dowiedziec co się w niej znajduję

kazdy ma swoje zdnie na temat chrześcijaństwa ale niektóży wierzą w to co się im powie a nie w to co sami uważają za prawdziwe

żeby zobaczyć prawdę to wystarczy tylko dokładnie wszystko przemyśleć

na youtube jest kilka fajnych filmików na temat religii to sobie zobaczcie

http://www.youtube.com/watch?v=W_rx1Ex2FqY <--- niby sobie jaja robił z chrześcijaństwa ale przesłuchajcie uważnie to co on mówi!

PostNapisane: Pn, 27 kwi 2009, 15:15 
Adept
Adept
80% następnej rangi

a co do hipnozy to zainteresowałem się tym właśnie dopiero dziś i spróbuje coś osiągnąć (nie mówię że odrazu się czegoś spodziewam)

PostNapisane: Śr, 20 maja 2009, 19:58 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
65% następnej rangi

podobno nie na wszystkich ludzi działa HIPNOZA :)

PostNapisane: Pt, 05 cze 2009, 22:20 
Adept
Adept
80% następnej rangi

Online: 28m 56s
OnlyOluss mogłabyś napisać nazwę tej książki ??

PostNapisane: Pn, 17 sie 2009, 12:04 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

VodkaUser z mojego doświadczenia wynika, że każdy człowiek jest w mniejszym lub w większym stopniu podatny na hipnozę:P

PostNapisane: So, 21 lis 2009, 14:16 
Pytacz
Pytacz
20% następnej rangi

A ja się zawsze zastanawiałem czy jak Bóg istnieje i kosmici też istnieją i to nie jedni a sporo to czy u każdego z tych gatunków był Jezus. Jeżeli kosmici mają pięć głów i wyglądają nie wiadomo jak to wtedy nie zgadzało by się to ze człowiek został stworzony na podobieństwo Boga bo ci kosmici też by tak mieli

PostNapisane: So, 21 lis 2009, 15:09 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
18% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 14m 35s
Łatwiej zahipnotyzować ludzi którzy, chcą być zahipnotyzowani.Myślę, że działa tu trochę autosugestia, nie wiem jak z innymi

enchanted in Psychedelic unreality
Hypnotizing Trance rules my Mindfulness
Be Under the Influence of Big Beat's Vehemence

PostNapisane: So, 21 lis 2009, 19:45 
Moderator
Moderator

Online: 6h 24m 3s
Jest coś takiego jak hipnoza przez internet :

http://www.rabailkal.com/

Klikamy test 1 i wprowadzamy się w hipnozę. Zajebista faza. Musicie mieć włączony dźwięk , bo trzeba w pewnych momentach skupiać się na dźwięku . POLECAM =)

PostNapisane: So, 21 lis 2009, 19:47 
Obyty
Obyty
60% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 17m 34s
również polecam! wprowadza w niezłe odprężenie mimo słuchania na siedząco... :D

ZIOT "Anty-Sapiens EP" JUSZ JEZD! :D Zapraszam do działu "Twórczość Forumowiczów" ;)
http://www.myspace.com/ziott

PostNapisane: So, 21 lis 2009, 20:52 
Pasjonat
Pasjonat
72% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Boskie taką miałem faze że wohooo, plecam :mrgreen: :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona