Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hipnoza
PostNapisane: Pn, 30 lip 2007, 09:30 
Uzależniony
Uzależniony
34% następnej rangi

Online: 0s
Hipnoza

stan psychiczny (dokł. stan zmienionej świadomości), pośredni między snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hipnos, czyli sen.

Hipnoza, chociaż niekiedy bardzo przypomina sen - snem nie jest. Dowodzą tego badania elektroencefalograficzne mózgu. Inną częstotliwość mają bowiem fale mózgowe człowieka śpiącego, inną rozbudzonego, a jeszcze inną zahipnotyzowanego (stan głębokiego odprężenia, relaksu).

Stan hipnotyczny jest naturalnym stanem umysłu występującym u ludzi często podczas dnia. Jest pogłębionym stanem koncentracji - a poprzez to ograniczeniem spostrzegania tego, co jest poza polem koncentracji. Jest jak światło latarki zapalonej nocą - wyostrza widzenie tego, na co skierowana jest uwaga, resztę informacji pozostawiając w mroku.

Umiejętność hipnotyzowania wykorzystywania jest w marketingu (biznes), polityce (władza), terapii (zdrowie) a także na scenie (rozrywka).

Więcej http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipnoza
Źródło Wikipedia

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 30 lip 2007, 22:22 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Hipnozaaa tak lubie patrzec na jakies programy jak ludzi hipnotyzuja, fajne fazy ludzie maja. :D :twisted: :twisted:

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Tytuł:
PostNapisane: N, 12 sie 2007, 03:19 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
53% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Co do waszego OoBE to macie jeszcze samohipnoze ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 14 sie 2007, 18:23 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

A czy ktos z forum potrafi hipnotyzowac ??

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 14 sie 2007, 23:06 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Ja nie, ale jakby co to tez sie na hipnoseans pisze.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 15 sie 2007, 00:35 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

Też się pod tym podpisuje, być może mi to pomoże wywołać oobe, bo mam jeszcze spooooorą drogę przed sobą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007, 10:34 
Ja umiem hipnotyzować i chętnie sie tego podejmę, niemniej uprzedzam że z hipnozy do OOBE jeszcze daleka droga:)

Tytuł:
PostNapisane: So, 01 wrz 2007, 22:05 
Skryba
Skryba
80% następnej rangi

Nie jestem pewny ale pewien czas temu nasz kochany moderator kycy pisał ze potrafi hipnotyzować :lol: ;)

z czego rżysz ? //kycy

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 25 wrz 2007, 14:38 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

jakiś koleś jaja se robi z jednym postem,

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 25 wrz 2007, 21:10 
Skryba
Skryba
80% następnej rangi

hmm... z czego rże??? Z niczego, po prostu częściej robię buźki które się łachają (być może byłem wtedy po wpływem%) a z czego to sam nie wiem :-) Padło pytanie kto na forum "coś" potrafi więc odpowiedziałem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 30 paź 2007, 22:01 
Wprawiony
Wprawiony
40% następnej rangi

kycy naprawde umiesz hipmotyzowac?Ja wlasnie trenuje i jesli mozesz to napisz jak najczesciej wprowadzasz w trans :P I znasz jakies sugestie fajne?

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 30 paź 2007, 22:25 
Uzależniony
Uzależniony
34% następnej rangi

Więc tak, z hipnozą u każdego jest różnie, jeśli ktoś nie che żeby go zahipnotyzować to go za nic we świecie nie zahipnotyzujesz. Testowałem na 2 braciach oraz UWAGA na mamie, pozytywne wyniki u 2 osób. Techniki, hmm dosyć mocno pozmieniane rozluźnienie progresywne jackobsona połączone z oddechem, coś jakby wczucie się we własne mięśnie. Bo otóż próbowałem gotowe formułki i muszę przyznać że nie działały. Najlepiej jest chyba improwizować. Sugestię, :D lepiej nie mówić. Gównie do celów rozrywkowych, trochę do nauki (tj nastawienia się do niej). Co mi przychodzi do głowy to chyba najlepsze jest wpieranie komuś jakiejś nieprawdy, np. jak wyjdzie z transu to nie będzie pamiętał jakieś liczby i nie będzie mógł jej sobie przypomnieć ble ble

Do książek !

znalazłem w jednej wiele naukowych opinii o połączeni autosugestii i hipnozy. Autosugestia jest tak silnym narzędziem (jeśli to tak można ująć), że (tutaj przykład) jakiś gostek idzie na spotkanie o prace i sobie powtarza : ale się boję, zaraz umrę, wolałbym umrzeć niż tam iść ble ble ble. Gostek wychodzi z rozmowy idzie ulicą i nagle upada - death . OCZYWIśCIE CAłOść JEST UDOKUMENTOWANA :)

Chyba gdzieś mam ją na dysku, jakby co to pisać

POLECAM http://www.transmisja.nscenter.pl/

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 30 paź 2007, 22:52 
Wprawiony
Wprawiony
40% następnej rangi

Hehe no ja wlasnie prawie cala moja wiedze to z transmisji wzialem bo tam dwoch moich znajomych sa redaktorami :P :P :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 31 paź 2007, 00:14 
Uzależniony
Uzależniony
34% następnej rangi

Hipnoza dobra rzecz, chyba osiągalna dla wszystkich :D

(ale mi się spać chce, właśnie kończę robić ćwiczenia z geografi 00.15 może jeszcze wytrwam godzinkę) :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 31 paź 2007, 16:44 
Wprawiony
Wprawiony
40% następnej rangi

No no kazdy moze sie tego nauczyc chyba a co myslisz o szybkich indukcjach?Probowales juz?Co wedlug Ciebie lepsze szybkie indukcje czy takie powolne wprowadzanie w trans? :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona