Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 22 maja 2010, 00:46 
Pasjonat
Pasjonat
58% następnej rangi

Online: 2h
ponieważ niektórzy się pytali jak można spróbować wejść w stan autohipnozy toteż tutaj mam zamiar zamieścić mały tutorial i faq no więc zaczynamy:

O autohipnozie słów kilka:
Autohipnoza jest zjawiskiem samodzielnego wprowadzania się w stan transu przypominającego hipnozę. Aczkolwiek różniącego się się tym że nie można osiągnąć kilku zjawisk występujących w hipnozie np. halucynacji. Co prawda można osiągnąć stan głębokiego transu z hipnagogami, uczuciem ruchu, utratą czucia, odłączaniem zmysłów. A w końcu utracić częściowo świadomość i doświadczyć realnych wizji (nie oobe). Choć oobe można uzyskać poprzez autohipnozę a właściwie wibracje (tutaj odsyłam już do książki Roberta Monroe).

Co można uzyskać poprzez autohipnozę?:
Tylko od ciebie zależy co uzyskasz przez autohipnozę kilka przykładów:
- Poprawa nastroju, samopoczucia.
- Relaksacja, bardzo głęboka relaksacja !
- Wspomaganie przy uczeniu.
i przeróżne inne rzeczy, bardzo trudno mi tutaj to opisać bo to tylko zależy od ciebie

Jak można by było uogólnić proces wchodzenia w autohipnozę?:
Autohipnoza polega na skupieniu się na jednej myśli i wizualizacji, poniżej opisałem jak mniej/więcej wygląda moja "sesja" autohipnozy

1. wstępna relaksacja i oczyszczenie z myśli (położenie się i poleżenie paru sekund bez myślenia)
2. powolne zamknięcie oczu jakąś techniką (nie chodzi mi o zamknięcie oczu po prostu tylko tak jak ja to np. opiszę)
3. zablokowanie oczu przez sugestię (np. "moje powieki są tak ciężkie że nie mogę otworzyć oczu")
4. oczyszczanie całkowite z myśli pozostanie przy myśli (jednej nie wielu !) związanej z autohipnozą
5. relaksacja totalna reszty mięśni ciała
6. pogłębianie przez sugestię stanu autohipnozy
i 6 Można powtarzać do woli ale uwaga w pewnym momencie wpadnie się w taki stan że świadomość połowicznie albo nawet i więcej odpływa

Wpływ na zdrowie, psychikę itp.:
Z góry chciałbym oświadczyć że nie biorę jakiejkolwiek odpowiedzialności jeśli się ci coś stanie ! autohipnoza może być zabawką, jaki precyzyjnym narzędziem w odpowiednich rękach. jedni używają autohipnozy by doskonalić swoją duszę/psychiczną część ciała drudzy by się zrelaksować, polepszyć samopoczucie, zwiększyć swoją odwagę/pewność itp.

Sedno czyli próbujemy PIERWSZY raz wejść w stan transu/autohipnozy:

oryginalna metoda rhodesa:

Upewni się że masz dużo czasu, polecam przed snem o ile następnego dnia się nie wstaje wcześniej, bądź specjalnie pójść wcześniej do łózka. Gdy mamy już wszystkie telefony, światła, źródła dźwięków wyłączone możemy się zabierać za część dalszą. Odłóż kołdrę na bok tak, by cię nie dotykała, leż na "placka" jak ja to określam tzn. płasko na plecach z rękoma luźno położonymi a co najważniejsze nie dotykającymi w ogóle ciała. Poleż tak parę sekund spróbuj się wstępnie zrelaksować, wyluzować, nie myśleć i nie wizualizować przez chwilę. Najważniejsze jest to by podejść do tego bez emocji po prostu próbować aż do skutku. Pamiętaj by oddychać przez pół otwarte usta, być rozluźnionym i skupiać się jedynie na słowach.

Kiedy leżymy z otwartymi oczami mówimy(w myślach):
Kod:
trzy <pół sekundowa przerwa> moje powieki stają się ciężkie bardzo ale to bardzo ciężkie

powtarzamy to do skutku aż powieki zaczną ciążyć i bez wahania przymykamy trochę oczy oczywiście trzy mówimy tylko raz !

Kiedy nasze powieki już się prawie same zamykają mówimy(w myślach):
Kod:
dwa <pół sekundowa przerwa> moje powieki są tak ciężkie że oczy mi się zaraz zamkną

i powtarzamy do skutku (oczywiście bez tego dwa). Kiedy już powieki nam się zamkną możemy to jeszcze raz powtórzyć i przechodzimy do następnego punktu

Kiedy już mamy zamknięte powieki mówimy(w myślach):
Kod:
jeden <pół sekundowa przerwa> moje powieki są tak ciężkie że nie mogę otworzyć oczu

to możemy powtarzać(oczywiście bez "jeden") do woli to pozwoli nam się skupić na jednej myśli o raz zobaczyć czy jesteśmy w stanie transu ponieważ będąc w stanie transu i dając mózgowi jasny przekaz (sugestię) ze mamy za ciężkie powieki by je otworzyć. no jeszcze tego nie wykonałeś ? spróbuj otworzyć powieki delikatnie najprawdopodobniej będziesz czuł że mięśnie ci się napinają ale nic to nie daje.

Jeżeli udało ci się to oznacza to że wszedłeś w stan autohipnozy gratulacje jak nie, to próbuj do skutku kiedy masz ochotę i wolny czas jednym to wychodzi za pierwszym razem (np. mnie ze względu na to ze wcześniej przetrenowałem mózg ezoteryką) ,a jeszcze innym po miesiącu dwóch ale co najważniejsze nie poddawaj się !

"Sesja" zaawansowana tzn. robimy coś więcej niż wchodzimy w lekki stan autohipnozy

tutaj już proponuję skorzystać z mojej mieszanki, aczkolwiek można używać metody rhodes'a (coś a la zasady mojej metody):
- Numerowanie poleceń jest odwrotne od 1 do [...]
- Odgórnie ustalamy sobie limit "sugestii" ja robię do 30 a i tak nigdy nie dosięgnąłem tej liczby rekord - 23 sugestie
- Potrzeba dużo wolnego czasu dlatego preferuje robienie autohipnozy przed snem (usnąć można jedynie kiedy się "straci" świadomość przypadkowo w stanie transu

to zaczynamy, wszystko będzie opisane według mojej metody i nie będzie tu już komentarzy jak w poprzednim, bo sądzę ,że powinieneś czytelniku zrozumieć co mam na myśli:

upewniamy się że wszystko jest zapięte na ostatni guzik tzn. wszelkie dzwonki, światła wyłączone itp., układamy się na "legowisku" proponuję pozycję z której ja korzystam.

<tutaj zaczyna się lista sugestii>
1. moje powieki stają się ciężkie strasznie ciężkie
2. moje powieki są tak ciężkie że oczy mi się zaraz zamkną
3. moje powieki są tak ciężkie że nie mogę otworzyć oczu
^powtarzam do skutku^
<koniec standardu>
4. mój mózg oczyszcza się z myśli jestem skupiony tylko i wyłącznie na autohipnozie (można wizualizować nawet jest to zalecane)
^powtarzam do skutku w pewnym momencie mam mózg czysty jak łza^
5. moje ciało się powoli rozluźnia (i tutaj stosuję wizualizację że moje mięśnie się zaczynają świecić (te które rozluźniam)) moja twarz, głowa, szyja, barki, ramiona, ręce, dłonie, tors, biodra, uda, nogi się rozluźniają
^to powtarzam parę razy bo zazwyczaj wystarcza^
6. każdy wdech i wydech powoduje u mnie coraz większą relaksację i zapadanie w stan transu
^powtarzam x3 +-2^
7. z każdym wdechem i wydechem mój humor jak i samopoczucie się poprawiają
^powtarzam sobie parę razy na rozchmurzenie^
8. (zrelaksowani, rozchmurzeni, z oczyszczonym umysłem wchodzimy jeszcze głębiej) wchodzę coraz głębiej w stan autohipnozy
^tutaj najczęściej się zapętlam i tracę chwilowo świadomość budzę się po chwili w średnio głębokim stanie ale można w ten sposób uzyskać naprawdę głębokie stany^
<własne sugestie do określonego limitu>

jeśli przeszedłeś przez to cało to gratuluję jeśli chodzi o to co ja czuję podczas tego to:
1. uczucie kołysania, przewalania się, wibracje oobe
2. mało realistyczne kolorowe wzorki, kropeczki itp. tzw. hipnagogi
3. uczucie przenikania rąk przez materac
4. uczucie przenikania przez materac
5. odłączanie się zmysłów
6. odmienienie sposobu myślenia, rozumowania (niezwykle głęboki stan trudny do opisania)
7. realne wizje towarzyszące stanu z punktu 6
i wiele innych

zapomniałem opisać o pewnym zjawisku, nie wiem jak wy, ale u mnie czasami dochodzi do tzw. przez mnie uderzenia to znaczy na chwile robi mi się jasno przed oczami czuję jak by ktoś rzucił mną jak workiem ziemniaków z 10 piętrowca i wychodzę z tego w nie do opisania głębokim stanie autohipnozy - zastanawiam się czy to nie jest wejście w oobe ale nie mogę na nim złapać kontroli

FAQ - czyli krótkie pytania i odpowiedzi:
P = pytanie
O = odpowiedź

póki co brak wpisów z czasem się to rozwinie

Wszelkie prawa zastrzeżone Mortus (2010 r.) dla i-doser.pl przed skopiowaniem proszę o zapytanie się o pozwolenie

wczesna wersja rozwojowa błędy będą poprawione później - jestem otwarty na wszelkie sugestie

PostNapisane: Pn, 24 maja 2010, 11:52 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
Wczoraj na wieczór spróbowałem i ... jestem mile zaskoczony bardzo szybko udało mi się wejść w stan autohipnozy następnie uczucie kołysania się łóżka, drgawki ciała, hiponangi(najstraszniejsze miałem wrażenie że coś mi po pokoju chodzi najpierw kot, a potem śmierć nie wytrzymałem).

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem jeden moment a mianowicie opis jak odliczasz mówisz że odwrotne czyli załóżmy że od 8 w dół ?

PostNapisane: Pn, 24 maja 2010, 23:08 
Pasjonat
Pasjonat
58% następnej rangi

chodzi ci o tą moją mieszaną metodę ? chodziło mi o to że oryginalna metoda rhode'sa ma odliczanie od 3 do 1 a ja odwrotnie od 1 do ustalonego od górnie dla siebie limitu :P

PostNapisane: Wt, 25 maja 2010, 14:16 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

aha, mi się bardziej wydaje że od w tym przypadku liczby 3 w dół, uważam tak ponieważ dzięki temu jesteśmy jakby bliżej swojego celu, ale to tylko moje zdanie.

PostNapisane: Wt, 25 maja 2010, 23:44 
Obyty
Obyty
63% następnej rangi

Online: 6m 3s
napisanie takie tekstu jest bardzo trudne i pytanie 'czy jestem juz zahipnotyzowany' jest blache. Kiedy osiagniecie cel to sami zobaczycie ;)
polecam kazdemu autohipnoze/wprowadzanie sie w trans, jest to latwa sprawa a powinna byc elementem zycia kazdego czlowieka ;)

PostNapisane: Śr, 26 maja 2010, 23:00 
Pasjonat
Pasjonat
58% następnej rangi

właśnie chciałbym was przeprosić za wszelkie błędy ortograficzne szczególnie interpunkcyjne ale pisałem ten tekst na wpół przytomny przez 2 godziny i bez okularów i dziękuję za co nieco pozytywne komentarze i życzę wszystkim udanych "sesji" autohipnozy :P

edit:
tak sobie przypomniałem i mam prośbę proszę o tzw. konstruktywną krytykę oraz wytykanie mi "pod nos" wszelkich błędów ortograficznych szczególnie interpunkcyjnych dziękuję :mrgreen:

PostNapisane: Śr, 03 lis 2010, 19:01 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Pewnie zaraz otrzymam kilka nie miłych adnotacji o mojej głupocie i debilizmie pytając się o coś takiego tutaj, ale cóż...równie dobrze można powiedzieć: wytykanie problemów innych = kompleksy...a może to są moje kompleksy ? ....przejdźmy do rzeczy...

Otóż, kiedyś...bodajże 9lat temu, kiedy byłem w podstawówce chyba w 1 albo 2 klasie przyszła pewna kobieta z jakiejś tam poradni czy organizacji, nie pamiętam... Kazała nam przez 5min. być cicho i wpatrywać się ciągle w ołówek trzymany przed nami. Powiedziała, że wychodzi nam to świetnie, ale ostrzegła nas, abyśmy pod żadnym, ale to ŻADNYM pozorem nie robili czegoś takiego dłużej niż 15min. Dlaczego ? Ponieważ " w ten sposób możecie się sami zahipnotyzować" potem dodała, że (nie przytoczę, bo nie pamiętam słowa w słowo) można już nie wyjść z tego stanu, albo można mieć poważne problemy z psychiką. Odebrałem to w ten sposób, że autohipnoza jest zła, ponieważ sami nie mamy świadomości by z niej wyjść i nasz mózg jest w stanie podobnym śpiączce, chociaż nigdy w niej nie byłem i tak naprawdę jest to jeszcze nie zbadany obszar to jednak uważam, że wtedy ośrodki mózgowe są niejako "wyłączone". Chciałbym usłyszeć od Was opinię z pierwszej ręki, od ludzi, którzy już to robili, czy rzeczywiście może się coś złego stać poprzez powiedzmy, głębszy stan autohipnozy ? Czy jest sposób by kontrolować się mimo nie działającej świadomości ?

PostNapisane: Śr, 03 lis 2010, 20:27 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Podczas stanu autohipnozy nie ma szans byś nie wyszedł z tego stanu, owa kobieta mówiła jakieś głupoty.

http://hipnoza.rozwoj.eu/autohipnoza-po ... aczac.html

Polecam Ci ten link, jest w nim mowo o autohipnozie jak zacząć.

Tu masz krótko jak wejść w stan trans, o którym wspomniane jest w linku wyżej.

http://www.sendspace.com/file/7zy4rh

Jest to film audio.

PostNapisane: Śr, 03 lis 2010, 20:55 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Rozumiem. Czyli rozwiałeś moje obawy, które gdzieś tam w dzieciństwie mi się utarły...Dziękuję niezmiernie, zaczynam więc przygodę z autohipnozą ! :)

Pozdrawiam