Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 26 cze 2012, 13:07 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Dorwałem się do nowej gry ^^

Jeśli ktoś nie grał w SW:KOTOR 1 lub ewentualnie 2 a lubi erpegi z epicką fabułą to musi koniecznie to zrobić przed przystąpieniem do ewentualnej gry w SWTOR. Zwłaszcza KOTOR 1 słynie z fabuły, po której całymi dnami staramy się przywrócić szczęce prawidłowe położenie, po tym jak już odpadnie. Serio.

Wracając do tematu.

SWTOR jest MMORPG jak zapewne wiecie. Ale nie jest to kolejna gra, w której liczy się tylko grind, gildia, party, rajdy etc. SWTOR jako chyba jedyna masówka posiada fabułę. Teraz pewnie przychodzi wam na myśl taki WOW czy coś, gdzie fabuła niby też jest, niby są teksty do misji (których nikt nie czyta) etc. SWTOR jest inny.
W tej grze mamy do czynienia z pełnym udźwiękowieniem wypowiadanych kwestii. Każdy quest, niczym w singlowym cRPG'u jest zlecany poprzez rozmowę z postacią gracza. Rozmowę interaktywną, dzięki której możemy zmienić cele zadania, sprowadzić siebie jak i innych na ciemną lub jasną stronę mocy a nawet zabić zleceniodawcę. Ponadto część zadań polega prawie całkiem na rozmowach i zależy wyłącznie od tego, co powiemy. Co więcej - jeżeli wykonujemy questy z kimś w drużynie, nawet te osoby mają możliwość wypowiedzenia się! I jest to w pełni widzialne i słyszalne przez resztę członków drużyny i ma wpływ na finał konwersacji. I przede wszystkim - rozmowy sprawiają nie lada radochę i np satysfakcja z wypowiadanych kwestii mojej Lady Sith jest powalająca.
Zapewne nasunie się niektórym pytanie - czy rozmowy w grze nie są nużące przy powiedzmy 2 i 3 przejściu? I czy jest sens expić nowe postacie? Wyjątkowo odpowiem, że tak. Mianowicie...
Każda profesja główna (mamy 8 głównych po 4 dla republiki i 4 dla imperium, a każda z nich dzieli się na 2 profesje dodatkowe czyli łącznie 16 klas postaci) ma odrębną linię fabularną. Grając wojownikiem jedi natrafimy na całkowicie inne questy niż szmugler bądź Lord Sith. Naturalnie niektóre zadania są dostępne dla wszystkich, lecz te najbardziej miodne są domeną konkretnej klasy. Zauważyłem ciekawą cechę - o ile w rasowym mmorpg gracze z niecierpliwością oczekują kolejnego poziomu, o tyle tutaj ja raczej nie mogę się doczekać zakończenia zadania bądź kolejnego etapu, a poziomy lecą jakoś tak w tle niemalże niezauważone.
Jeżeli dla kogoś umieszczenie 8 różnych wątków fabularnych, długich jak niejedna gra singlowa, to za mało to wspomnę jeszcze o systemie LEGACY.
Po skończeniu 1 rozdziału dowolną postacią, otrzymujemy możliwość wybrania sobie nazwiska rodowego. To nazwisko będzie współdzielone na naszym koncie z pozostałymi postaciami! I będą miały wpływ na ich zadania. I tak możemy np zrobić wielkiego, złego wojownika sith którego synem będzie ambitny sorcerer o dobrym sercu a żoną - bezwzględna Jedi walcząca w imię republiki. Drzewko zależności układamy sobie sami :) Co więcej - podobno można wtedy w grze spotkać naszą "rodzinę" a nawet mieć ciekawe zadania i scenki z tym związane. Posiadanie wysokiego poziomu Legacy pozwala również na zdobywanie unikatowego ekwipunku, skilli i innych bajerów.

I jeszcze jeden bajer - zdobywamy załogę. A załoga wymaga statku tak więc i statek dostajemy. Statek to nie jedynie baza wypadowa jak to miało miejsce w serii MassEffect. Statkiem możemy latać oraz brać udział w misjach w kosmosie :) A motyw załogi bardzo przypomina ten z ME bądź KOTOR 1 i 2. Są nawet romanse a załoga może nas wspierać w zadaniach, zarówno solowych jak i grupowych. Każda profesja główna posiada swoich własnych i unikatowych załogantów oraz statek.

Odnośnie profesji - mamy luźny podział na Meele/Ranged: Tank, DPS, Healer. Z tym że żadna profesja nie ma na sztywno przydzielonego charakteru. Każda z profesji zaawansowanych posiada 3 drzewka talentów, najczęściej należące do jednego z charakterów (np wojownik z talentami do DPS lub Tank lub Healer). Talenty możemy resetować aby zmienić cechy postaci w zależności od sytuacji.

Pozostałe cechy tej gry nie odbiegają zbytnio od innych mmorpg. Mamy więc coś na kształt grupowych questów, "operacji" na skalę masową oraz obszarów i questów pvp, w których mamy do czynienia z graczami wrogiej frakcji. Mimo wszystko innowacyjność tej gry jest niesamowita a fakt, że rozpatrują tryb F2P jeszcze bardziej zachęca do zapoznania się z grą.

PostNapisane: Wt, 26 cze 2012, 18:39 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Liczyłem bardzo na tę grę, ale abonament ==> trzymam się od niej z daleka. Ale jak będą jakieś dobre, nie zbugowane privy to jak najbardziej :D
Ale pograć Mando... aaaachhh... :D Jak na razie wystarczy mi beskar'gam, buy'ce, DL-44 i vibroblade pod SW'owe LARP'y :D
Właśnie - znasz może pełne zasady i wszystkie karty do pazaak'a i sabacc'a? Nigdzie nie można znaleźć 100% informacji, a w wakacje bym się za to wziął...

PostNapisane: Śr, 27 cze 2012, 11:33 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 32m 43s
Słyszałem o tej gierce, ale raczej negatywne opinie - "WoW, tyle, że w świecie SW".

Ale z tego co piszesz, to aż chce się w to zagrać :-)

PostNapisane: Śr, 27 cze 2012, 17:59 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Z dala od MMO muszę się trzymać :P. Już mi i tak inne gry za dużo czasu zżerają ;]. Brzmi jak w miarę ciekawa gra, ale system skilli jest dość podobny do WoW-owego z tego co słyszałem. Innowacji w mechanice więc próżno szukać.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Wt, 10 lip 2012, 15:34 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Obrazek

PostNapisane: N, 12 sie 2012, 08:54 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

UP

Obrazek

Będzie F2P. Kto się pisze? Żałuję jedynie, że tak późno, bo jeszcze w tym miesiącu wychodzi GW2 i pewnie w niego będę zarywał nocki.

PostNapisane: Śr, 05 wrz 2012, 06:08 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 32m 43s
Docisnąłem do 6 lvl'a i mi się znudziło :-P

Udźwiękowienie dialogów to super sprawa, o ile ktoś zna wystarczająco Angielski, nie trzeba nic czytać a można podziwiać okolicę :P

Możliwość własnych wyborów kwestii podczas gry generalnie i tak sprowadza się do tego samego rezultatu zadania - wyjątkiem jest inny ton odpowiedzi, ale trzeba przyznać, że jest to bardzo fajny element.

Niemniej gra nie wciągnęła mnie tak mocno jak mógł to zrobić WoW, idealna pozycja dla miłośników SW :)

PostNapisane: Śr, 05 wrz 2012, 17:03 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Aaa przyznam, że te kilka startowych leveli to faktycznie się dłuży i w ogóle. Potem jednak od 10-15 zaczynają się tzw Flashpointy, które określiłbym mianem epickich questów gdzie wybory mają znaczenie. No i statek własny, wraz z ekipą jak w serii KOTOR.
Ale tak czy inaczej teraz pociskam w GW2 ;D Reckę napiszę, o!

PostNapisane: Śr, 05 wrz 2012, 17:49 
Duch
Duch
60% następnej rangi

Online: 5d 12h 40m 47s
Ja możliwe że wyrwę do jakiegoś dobrego MMORPG-a, może ST:TOR :D