Autor Wiadomość
 Tytuł: Diablo III
PostNapisane: Śr, 16 maja 2012, 14:17 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Jako, że open beta już dawno za nami, trzeba by nowy wątek stworzyć ;) Tutaj możecie wpisać swoje BattleTag'i, umówić się na wspólne slashowanie mobków i może wpisać jakąś swoją reckę, złote rady, whatever. To ja zacznę.

BattleTag: Dragoth#2575 Witch Doctor

Wczoraj było moje pierwsze zderzenie z D3. Nie grałem w betę ani nie oglądałem filmików. Zacząłem grę szamanem, bo podobno jest trochę podobny do nekromanty z D2. Fabułą wydaje mi się póki co strasznie przewidywalna (skończyłem po zdobyciu miecza sami-wiecie-kogo) a sama rozgrywka jest prosta i troszkę wydaje się nużąca. A dlaczego wydaje się a nie jest? Ponieważ mimo wszystko efekt "jeszcze tylko minutkę" jest tutaj wciąż obecny.

Nowy system skillów jest ciekawy. Zdecydowanie upraszcza grę ale pozbawia gracza tego cudownego wyboru związanego z levelowaniem. Teraz niestety każdy będzie miał praktycznie taka samą postać, różniącą się jedynie siłą ekwipunku. Mimo wszystko zaletą niezwykłą jest możliwość wyboru tylko kilku określonych skilli i ich modyfikacje, które potrafią znacząco zmienić działanie danej umiejętności, zarówno wizualnie jak i mechanicznie.

System tworzenia przedmiotów też mi się podoba, w końcu jest na co wydawać złoto no i przedmioty są najczęściej lepsze, niż te które możemy znaleźć o ile rozwijamy naszych rzemieślników.

PS: Chętnie będę się wymieniał złotymi i lepszymi itemkami w zamian za itemy dla szamana. Na chwilę obecną posiadam jakieś złotko dla łowcy demonów.

Tytuł: Re: Diablo III
PostNapisane: Cz, 17 maja 2012, 11:19 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 32m 43s
Z tym topikiem jak najbardziej racja :-]

Co do fabuły, to nie zastanawiałem się co będzie dalej, jak się potoczy, więc wszystko
w niej jest dla mnie "wow", choć mam swój typ na zakończenie, co trochę psuje mi element zaskoczenia
(chyba, że końcówka okaże się inna niż przewidywałem :>)

Gram Monkiem, gra się fajnie, dynamicznie. Trzeba tylko monitorować pasek HP,
bo można w ogniu walki i rozpierduchy szybko zjechać :-]

Co tu więcej pisać, mapy i lokacje fajne, grafika przyjemna, muzyka też.
Faktycznie brakuje ingerencji we własną postać - właściwie to nie mamy żadnej możliwości ingerencji, staty i punkty umiejętności rozkładają się automatycznie, jedynie możemy żonglować umiejętnościami + runy (6 do wykorzystania w jednym momencie).
To rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony, osobiście brakuje mi możliwości mocniejszego "zcustomizowania" własnej postaci.

W D2 grałem Nekro, ale Szaman mi się nie spodobał, Nekro był bardziej taki "zadymiarz", grając nim odnosiłem wrażenie, że wszyscy dookoła wiedzą, że z Nekro nie ma co zadzierać :-]
Co do Szamka strasznie się zawiodłem - to taki "potulny koleś", ale nie przekreślam go jeszcze, jako następną postać pewnie wezmę się właśnie za niego.

Podoba mi się motyw ze zbieraniem Lore'ów / dzienników / radyjek.
Fajny element.

Brakuje mi jakiegoś elementu który określał w którym momencie aktu jestem - w D2 była to karta questów, których było 6 i wiadomo było na jakim etapie gry jesteśmy.

Tutaj tego nie ma, klepiesz, klepiesz, klepiesz... ooo już koniec,
albo klepiesz, klepiesz, klepiesz, kurna... ile jeszcze.

Niespecjalnie podoba mi się polski dubbing.
Nasłuchałem się oryginalnych odgłosów z BETY, każda postać ma inny akcent, NPC też mówią inaczej, udźwiękowienie jest super.
Natomiast dubbing... odniosłem wrażenie, jakby zrobili to na "odpierdziel".
przykładowo - ubicie żony kowala, gdzie w wersji EN słychać jak kobieta się męczy, a PL po prostu recytuje to co na kartce napisano.
Poza tym odniosłem wrażenie, że trafiają się błędy w tłumaczeniu ("kali jeść kali pić")
W PL zamierzam tylko pociupać jedno kółko, aby poznać cały dubbing i potem przenoszę się na wersję EN/GB.

Ogólnie gra bardzo na plus, nie zawiodłem się na niej,
wciąga, gra się b.fajnie - jak napisał Drag - "jeszcze minutkę" :-)

Nie jest specjalnie krótka, czego się obawiałem, gdy podnosiły się głosy, że Skleton King wieńczy pierwszy akt (a jego w becie biło się już po ~1h - 1.3h). Choć, odnoszę wrażenie, że fabuła jest zdecydowanie szybsza w porównaniu do D2, acz jest zdecydowanie bardziej rozbudowana.

Liczę, też, że zgodnie z zapowiedziami poziom Inferno wystarczy na dłuższy czas :-)

Podsumowując - grę jak najbardziej polecam :ok:

PostNapisane: Cz, 17 maja 2012, 13:28 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
To jednak skeleton king to boss aktowy? wydawało mi się, że miał być to Butcher :D
Obrazek
ale to pewnie jakiś stary obrazek ^^

PostNapisane: Cz, 17 maja 2012, 13:38 
Administrator
Administrator

Nee, Akt I kończy Butcher (tak jak na obrazku), nikt nie pisał, że jest inaczej :-)

Admin napisał(a):
Nie jest specjalnie krótka, czego się obawiałem, gdy podnosiły się głosy, że Skleton King wieńczy pierwszy akt (a jego w becie biło się już po ~1h - 1.3h).

Słyszałem opinie, że BETA to praktycznie cały pierwszy akt, co na szczęście okazało się nieprawdą.

No i jeszcze jedna opinia na temat dubbingu - kto gra w wersję PL - kojarzycie Jima Raynora? :lol:
Albo Illidana z W3? :->

Jest sporo głosów które można skojarzyć z poprzednich gier Blizz'a (z innych gier też, ale mało grywam, więc nie mam obeznania).

PostNapisane: Cz, 17 maja 2012, 14:34 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Co do dubbingu to jest norma. Stara gwardia podkładaczy głosów do gier. Cain został z dwójki, chyba inne postacie też. Nie wiem jak Adria po angielsku... czy nie brzmi jak ta z jedynki. Gra się super, jak tylko nie chce się za bardzo rozkminiać fabuły... wystarczy dać się jej ponieść. Wciąga jak Trójkąt Bermudzki. Nawet się nie ubieram, tylko siedzę i nadupiam jak maniak xDD. Granie szamankiem jest fajne, CHOĆ sama postać potrafi być tak głupio-śmieszna, że aż lekko burzy klimat... do tego dochodzą też takie zabawne momenty w samej fabule. To chyba ten ukłon w kierunku WoW-a itd., ale jakoś nie doskwiera to zbytnio.

Dali w grze coś, czego brakowało mi w Diablo 1 i 2: Celowości w patrzeniu w każdy zakamarek. W Diablo 1 i 2 nie miało to żadnego sensu, i to ŻADNEGO! Tutaj można się natknąć na dzienniki, questy poboczne, "wydarzenia" itp., więc nareszcie warto. Za to gigantyczny +.

Achie to zasrane mega spoile. NIE WŁAŹCIE i nie wertujcie, jak nie chcecie sobie popsuć zabawy.

SzelkiPana#2210 - Jako, że nie dysponuję mega-burżujską ilością gotówki, to Diablo współdzielę z młodszym bratem. Jak widzicie postać Zacnie, to jest to on! Interakcja na własne ryzyko. :P

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Cz, 17 maja 2012, 20:38 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Co do klimatu gry... to jak dla mnie jest tak cukierkowo, jakbym w wowa grał. Potwory nie straszą, raczej bawią zarówno kolorystyką jak i swoimi ruchami. Polski dubbing jest też jakiś taki źle dobrany... choć klimat wypowiedzi szamana faceta jest fajny. Kobita nie ma już tak ciekawie prowadzonych kwestii.

I takie małe pytanko... da się grać z trybie zamkniętym, żeby nikt nie mógł ot tak sobie dołączyć do mojej gry? :|

EDIT:
Już znalazłem :D W opcjach mamy blokadę automatycznego dołączenia.

Tytuł: Diablo III
PostNapisane: Pt, 18 maja 2012, 07:01 
Administrator
Administrator

Huh, to miałeś ustawione automatyczne dołączanie i cały czas Ci ludzie wskakiwali do gry?
Musiało być ciekawie :P

Wczoraj ukończyłem grę na normalu,
niestety muszę przyznać, że trochę rozczarowało mnie zakończenie.
Historia rozwinęła się ciut inaczej od tego czego się spodziewałem (to akurat na plus),
ale ogólnie nie jestem pod wrażeniem zakończenia :-| Choć koniec końców, chyba nie mogło się inaczej zakończyć :-]

Brakuje mi jednak jakiegoś zaskakującego zakończenia - jak w thrillerze albo czegoś przełomowego, tutaj przełomowe momenty mamy nieco wcześniej, historia jest super, ale zakończenie "takie se".

Mimo to zdania na temat gry nie zmieniam! Gra bardzo fajna i pomimo kilku krytyk, z pewnością będzie cieszyć się popularnością do czasu swojego następcy :-]

AuctionHouse to taki jakby "cheat", jego użycie bardzo mocno "zarzyna" całą grę - można kupić sporo dobrego sprzętu za niewielką kasę (bez tego trzeba by pakować kasę w blacksmith'a, jewelcraftera czy przeczesywać lokacje w poszukiwaniu rare mobków).
A atak, to wręcz nie ma sensu zbierać kasę, szukać czy craftować itemów - bo znacznie szybciej i taniej znajdziemy coś na AH,
To samo ze sprzedażą.

Sam Blizz mówił, że craftowanie itemów ma być jednym z ważniejszych elementów w grze, ale patrząc na AH jakoś tego nie widzę. Owszem, są fajne receptury na itemy, ale jak ktoś to zdobędzie, to zaraz zasypie tym AH i tyle będzie...

Wydaje mi się, że wprowadzenie BoP jak w WoW'ie mogło by to uciąć, ale Blizz nie zdecydował się na taki ruch.

PostNapisane: So, 19 maja 2012, 18:33 
Moderator
Moderator

Mięsny jeż - coś wspaniałego :PObrazek

PostNapisane: So, 19 maja 2012, 22:59 
Moderator
Moderator

Online: 5d 12h 24m 12s
Nie jara mnie diablo, zabijcie mnie za to :>

PostNapisane: N, 20 maja 2012, 20:40 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Mnie też jakoś "nie jara" w sensie, że nie przeszukiwałem każdego dnia w necie od paru lat informacji an jego temat... ale pograć w sumie mogę i jest to przyjemny nabijacz czasu.

Ja dziś z rana przeszedłem kampanię. Faktycznie, fabuła już do końca mnie niczym nie zaskoczyła. Ale jakby spojrzeć na D2 to chyba nawet jest lepiej :D

A co do dołączania do gry innych osób... Chodziło głównie o osoby z friendlisty ale... przy graniu ze znajomymi namnożyło mi się kilka osób mi zupełnie nie znanych z poziomami około 20 wyższymi ode mnie. Jeden up...arciuch wbijał mi się ciągle do gry i czyścił wszystko przede mną. Wbił mi się do walki z Belialem, ja zginąłem nie mogąc do niej wrócić a on zabił dziada i zebrał wszystkie dropy :/ Na szczęście zawsze mogę powtórzyć każdego questa, co niezwłocznie uczyniłem.
Fakt ten przydał mi się w walce z rzeźnikiem w 1 akcie. Pokonałem tą chodzącą gruchę, wydropiłem 3 żółte a tu disconnect :/ Wróciłem do questa i tak się składa, że po drodze do niego znalazłem 3 żółte a z niego jeszcze 2 wypadły, więc generalnie na plus.

Teraz chcę przetestować inne postacie, przejść nimi 1 akt a potem wykończę koszmar moim wieśminem.

[EDIT]
To mnie zabiło:
Obrazek

PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 09:08 
Administrator
Administrator

Drag napisał(a):
[...] Jeden up...arciuch wbijał mi się ciągle do gry i czyścił wszystko przede mną. Wbił mi się do walki z Belialem, ja zginąłem nie mogąc do niej wrócić a on zabił dziada i zebrał wszystkie dropy :-/

Hm, a to dziwne, bo każda postać w teamie ma swój własny drop.
Nawet, jeżeli padniesz podczas bicia bossa, i ubiją go inni, to dla Ciebie drop też wyleci.

Tak samo jest jeżeli gość lezie gdzieś daleko przed tobą - Ty potem tylko idziesz i zbierasz dropa :)
Przynajmniej tak to działało w przypadku teamów w których grałem.

Jak dla mnie gierka bardzo fajna. Zakończenie fabuły podobnie jak w SC2, taki hollywoodzki "happy end", no ale, tego już nie zmienimy.
Z każdym poziomem trudności jest coraz ciekawiej, teraz siedzę na Hell i jest b.ciekawie, choć największym problemem nie są bossowie, a rare / elite mobki, które mają napakowane po 4 zdolności i jeszcze się leczą podczas walki (np. [PL] stapianie, zamrażanie, odrzut i wampiryzm), a dookoła przyzywane miniony z moździerzami - może boleć :P

Co do itemków i dropu, to jest słaby, brakuje mi "SET'ów" tak jak to było w D2.
Blacksmith może crafcić tak słabe itemy, że nie ma sensu go odwiedzać (chyba, że do disenchantu).

Generalnie te "ficzery" są jakby nie do końca przemyślane, może to się zmieni przy 60lvl i inferno, brakuje mi jeszcze +5 i Wam powiem, czy coś się zmien :)

EDIT:
Ten item bardzo fajny :twisted:

PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 11:09 
Moderator
Moderator

Admin napisał(a):
Co do itemków i dropu, to jest słaby, brakuje mi "SET'ów" tak jak to było w D2.
Blacksmith może crafcić tak słabe itemy, że nie ma sensu go odwiedzać (chyba, że do disenchantu).

Podstawowe recepty są słabe, ale można zdobyć też takie z których robi się unikaty i sety. Osobiście mi jeszcze nie dropnęły, ale można już spotkać wystawione na ah.

PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 12:24 
Administrator
Administrator

Też o tym czytałem, mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało :-)

Co do setów, to podobno nie ma setów odnośnie "siły itemów" - tzw. Tier Set'ów z WoW'a,
natomiast są sety dotyczące konkretnego wyglądu.
(ale to nie powinno stanowić problemu).

Pogramy, zobaczymy :)

EDIT:
Jeszcze kolejna mała opinia:
Bardzo podoba mi się połączenie poziomów Blacksmitha, Jewelcraftera z kontem (obojętnie jaką postacią gramy, współdzielimy ich poziom), to samo tyczy się skrytki (itemów tam schowanych) i golda.
I oczywiście system osiągnięć - teraz mamy nowe a w przyszłości ma też zawitać do WoW'a - Achievementy przypisane do konta a nie do postaci.

Te zmiany bardzo mi się podobają :-)

PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 12:53 
Moderator
Moderator

Gram na jednym koncie z bratem, tyle że on gra na realmie EU a ja na Amerykańskim, bo to jedyny sposób (poza kupnem drugiego oryginału) żeby niemieć wspólnej skrytki, rzemieślników itp ;p Oczywiście nie możemy grać w tym samym czasie, ale to akurat nie stanowi problemu ;p

PostNapisane: Pn, 21 maja 2012, 13:02 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Możecie grać w tym samym czasie. ^^ Jeżeli gracie na 2 różnych serwerach, to macie taką możliwość.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking