Autor Wiadomość
 Tytuł: Mass Effect 3
PostNapisane: Cz, 15 mar 2012, 18:27 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Przeszedłem :D

Czas na małą recenzję. Dla nieznających serii ME powiem, że jest to raczej wybitny action-rpg z epicką fabułą i nawet jak ktoś nie lubi klimatów sf, to i tak powinien polubić tę grę.

A teraz o ME3. Jest bardzo podobna do części 2 pod względem grafiki i ogólnej grywalności. Wydaje mi się jednak, że część RPG została zminimalizowana do poziomu "tak to jeszcze jest rpg" i nic poza tym. Ekwipunek praktycznie nie istnieje, dziennik zadań to prosta lista bez filtrowania a rozwinięte postacie i tak wymiatają bez względu większego na ich umiejętności (w singlu). Skanowanie planet zmieniono po raz kolejny. Tym razem mamy do czynienia z jeszcze prostszą wersją skanowania znanego w części 2, urozmaiconą o element niebezpieczeństwa. Z gry zupełnie zniknął hacking i otwieranie zamków jako mini gry. Teraz dzieje się to automatycznie ze 100% efektywnością. Dodano natomiast multiplayer, który chwilowo posiada śmiesznie mało opcji. Na (nie)szczęście zapowiedziane zostały już DLC... Z pozytywnych aspektów, wymienić jednak trzeba epickość tej części oraz fakt, że wszystkie ważne i mniej ważne wybory z poprzednich części zostały tutaj uwzględnione. Jeśli straciliśmy kogoś w poprzednich częściach, tutaj naturalnie tej osoby nie będzie. Czasem brak kogoś w kluczowej sytuacji może znacząco pogorszyć sytuację... a czasami zmienić losy wojny.

A teraz czas na SPOJLERY! Na prawdę nie czytać, jeśli się nie przeszło bądź jeszcze nie grało w serię ME.

Zakończenia są do bani. Nie dość, że są strasznie naciągane to aby otrzymać najlepsze wybory należy grać w multi... pomimo zapewnień twórców, że nie jest to konieczne. Ponadto na zakończenie w dużej mierze ma wpływ to, co zrobiliśmy w 2 części. Tak więc niektórzy gracze mogą mieć bardziej przejechane niż inni, ale w sumie o to chyba chodziło ;) Szkoda, że twórcy nie przewidzieli w finale na przykład jakiejś pięknej scenki z udziałem tych, którzy przeżyli z naszego oddziału. Byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie... i nagrodziłoby to nasze starania.

A co do mojego przejścia to... Kaidan zginął w 1 części, na szczęście uratowałem Wrexa. Rachnii zostały oszczędzone. W drugiej natomiast mój skład był prawie pełny (brakło kasumi) i wszyscy przeżyli... prawie wszyscy bo straciłem części załogi obsługującej statek wraz z Kelly Chambers bo było dla mnie najbardziej wstrząsającą chwilą w grze. Bazę zbieraczy zniszczyliśmy. W trzeciej części swoje życie dla ratowania całej rasy krogan poświęcił Mordin Solus, Legion oddał życie za wszczepienie gethom "życia" a zabójca Thane zginął broniąc członka rady. Dzięki tym wydarzeniom rasa Krogan się odbuduje a Quarianie znów zamieszkają na swojej ojczystej planecie. W końcowej sekwencji Shepard oddał życie, aby dokonać syntezy istot organicznych i maszyn. W ten sposób całe życie w galaktyce wkroczyło na wyższy poziom egzystencji, a cykl został przerwany. Tadam!

PostNapisane: N, 18 mar 2012, 20:57 
Duch
Duch
4% następnej rangi

Online: 13d 1h 25m 4s
SPOILER
Zapoznaj się z ostatnimi sekundami tego filmiku :) http://www.youtube.com/watch?v=e3Gnym74PxI&feature=related

Ostatnio edytowano Pn, 26 mar 2012, 20:39 przez UnManism, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn, 26 mar 2012, 11:04 
Duch
Duch
50% następnej rangi

Online: 38d 6h 1m 50s
Tak się tym jaracie że postanowiłem... PRZEJŚĆ WSZYSTKIE OD PIERWSZEJ PO TRZECIĄ :> Zanim zdążę to pewnie dojdzie część piąta... Ale dobra, gramy ^^

PostNapisane: Pn, 26 mar 2012, 16:57 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Nie ma i nie będzie piątej, to trylogia ;) Mimo to, nie zamierzam tego przechodzić ponownie dopóki nie zmienią zakończenia :|

Un, po co mam się zapoznawać z czymś co widziałem? ;P BTW napisałbyś, że to spoiler i zakończenie gry ;p

PostNapisane: Pn, 26 mar 2012, 20:40 
Duch
Duch
4% następnej rangi

no to co marudzisz :P bohater przeżył i to jest chyba szczęśliwe zakończenie. Nie wiem może czegoś nie czaje.

PostNapisane: Pn, 26 mar 2012, 22:06 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

UnManism napisał(a):
no to co marudzisz :P bohater przeżył i to jest chyba szczęśliwe zakończenie. Nie wiem może czegoś nie czaje.

SPILERYYY

No więc chodzi o to, że bez względu co zrobiłeś przez całą grę, czy uratowałeś jakieś rasy, czy pogodziłeś quarian z gethami, czy uratowałeś krogan... bez względu na to wszystko, zakończenie jest takie same. I całe przechodzenie gry od początku z innymi wyborami traci cały sens.

Floty całego wszechświata utknęły na zniszczonej albo zdewastowanej ziemi. Miliony obcych wyginą, czasami całe rasy (batarianie). Eksplozja przekaźników masy sparaliżuje całą galaktykę, ponadto eksplozje te powodują zniszczenie całych systemów planetarnych (to było pokazane w jednym z dodatków). Tak więc wiele światów, gdzie w układzie mają przekaźnik masy, przestanie istnieć. Kolonie ras na różnych planetach wyginą... etc.

Towarzysze, którzy teoretycznie zginęli z graczem w promieniu, pojawiają się cali i zdrowi na Normandii która ucieka nie wiadomo dokąd i ląduje nie wiadomo gdzie (przekaźnik masy jest na brzegu układu słonecznego więc raczej nie mogli tam dotrzeć aby skoczyć, zwłaszcza, że mieli walczyć do końca)

Nie wiadomo dlaczego małe wsparcie innych ras (EMS) wpływa na to, że promień tygla niszczy życie na ziemi albo tylko Żniwiarzy...

Można wymieniać tak dalej... znam conajmniej 10 innych powodów dlaczego zakończenie jest bez sensu. Np Shepard oddycha w próżni.

PostNapisane: Wt, 27 mar 2012, 15:59 
Duch
Duch
50% następnej rangi

,,Trylogia"... Jaki to problem? Przecież świat ME jest w mainstreamie! Mogą kontynuować te uniwersum pod innym tytułem... Wiedzą, że to się sprzeda a i nam się podoba TAKIE trzepanie kasy... Bo płacimy za coś co nie jest do cholery naciągane tylko jest dziełem sztuki! Więc nie wierzę że na pewno zostawią to uniwersum :P

PostNapisane: Wt, 27 mar 2012, 16:07 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Podobno chcą coś robić dalej w tym świecie ale jest mały problem związany z zakończeniem gry... więc generalnie będą musieli się twórcy nieźle napocić żeby przywrócić galaktykę do ponownego stanu używalności xD No chyba, że użyją opcji - 10 tysięcy lat później >.<

PostNapisane: Wt, 27 mar 2012, 21:02 
Duch
Duch
50% następnej rangi

A co, zakończenie jest jakieś apokaliptyczne :o? Ja nic o tym nie wiem, jedynki nie mogę zacząć bo płyta nie chce się czytać -.-

PostNapisane: Śr, 28 mar 2012, 17:48 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

No właśnie skoro nie wiesz to uwierz na słowo, że zakończenie jest "dosyć kłopotliwe". Hmm, jak to delikatnie zabrzmiało :D

PostNapisane: Pn, 02 kwi 2012, 18:45 
Duch
Duch
4% następnej rangi

Drag o co chodzi z Teoria indoktrynacji a jeśli nie słyszałeś o niej to proszę http://www.youtube.com/watch?v=PZ7bsIpEKIg&feature=player_embedded#! Nic z niej nie czaje wiem że mają dorobić DLC chyba...

PostNapisane: Pn, 02 kwi 2012, 19:42 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

-- SPOILERKI --

Teoria ta zakłada że Shepard począwszy od "arrivala" z DLC do ME2 jest zindoktrynowany (jak Saren w ME1) czyli znajduje się pod kontrolą Żniwiarzy. Co ciekawe, gracze mają na to ciekawe dowody... i szczerze mówiąc jestem w stanie w to uwierzyć.

Bardzo możliwe, że całe to zakończenie właśnie ma być takie... że Ci, którzy to zauważą, będą wiedzieli co się na prawdę wydarzyło. A jeśli nie rozumiesz tych wyjaśnień w sieci to wymienię najważniejsze momenty:

- Dzieciak na początku ME3 - nikt prócz sheparda go nie widzi, gdy andersen przerywa mu rozmowę z dzieciakiem w wentylacji, ten znika i słychać odgłosy żniwiarza.
- Dzieciak pojawia się w snach, snując wizje zagłady przed shepardem przez całą grę, dając mu do zrozumienia, że przegra.
- W finale dzieją się rzeczy niewyjaśnione, jak na przykład ginący i ożywający towarzysze, oddychanie w próżni i niewrażliwi na ataki opiekunowie.
- Gdy andersen zostaje postrzelony, shepard zdobywa taką samą ranę co ma symbolizować walkę w jego głowie (dobra ze złem)
- etc

PostNapisane: Pn, 16 kwi 2012, 19:12 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

UP

Gra ktoś z was na multi? Jeśli tak to nicki proszę ;) Mój "Dragoth88"

PostNapisane: Wt, 07 sie 2012, 18:03 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Nuda Nuda Nuda. Nie jestem fanem rpg itp... Postanowiłem wybrać profil akcji, żeby tylko sobie strzelac jak w call'u. Już na początku się wkurzyłem ze względu na filmik który był długi a mi się chciało GRAĆ W GRE ! Okej czytam bo później nie bede wiedział ocb, i mam nadzieje że to 1 i ostatni filmik a wszystkiego bede się dowiadywał podczas napisów w trakcie gry, ale tak się nie stało. Doszedłem do momentu jak postrzelili ash i zabrali ją gdzieś tam i wyłączyłem bo irytuje mnie oglądanie tych filmików...FFFUUUU i przestałem grać, ale co do zabijania przeciwników całkiem spoko.

PostNapisane: Śr, 20 lut 2013, 07:24 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

Online: 57m 25s
Seria Mass Effect jest na pierwszym miejscu mojej listy gier. Mass Effect oraz Mass Effect 2 przeszedłem na wszystkie możliwe sposoby, w Mass Effect 3 brakuje tego czegoś co przyciąga gracza i przeszedłem może z dwa razy. Co do zakończeń, to moim zdaniem Mass Effect 2 ma najlepsze.