Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 20 lis 2011, 16:36 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Zastanawiam się, czy byłby popyt na na grę przez forum tutaj w jakiegoś erpega. Osobiście mogę być MG bo mistrzuję już od lat nastu, nie chce mi się liczyć :D Ale wymagało by to paru modyfikacji na forum...

Przede wszystkim przydałby się jakieś mini dział np w dziale gier, w którym wyłączone byłoby liczenie postów.
Druga ważna rzecz to dostęp tylko dla graczy albo zakładamy, że nikt spoza graczy nie będzie pisał w grze żadnych postów (ew będą kasowane przez zielonych).

Trzecią sprawą są gracze. Mi osobiście gra się najlepiej tak z 3-4.
Czas na system. Znam ich wieeele, ale najbardziej lubię świat mroku i warhammera fantasy. Mam też jeden własny a prócz tego jestem w stanie rozegrać sesje w dowolnym, znanym mi świecie znanym z książek, filmów bądź gier komputerowych.

Ostatnia sprawa to sposób mechaniki rozgrywki. Jest kilka wypróbowanych metod. Jedną z nich jest faktyczne posiadanie książkowych kart postaci i uzupełnianie ich. Np w formie dokumentu online albo po prostu każdy ma swoją kopię, w tym MG.
Rzuty kośćmi wykonuje MG.
Inny sposób - fabularny - to skrócenie wszelkiej mechaniki do minimum a testy umiejętności i inne takie symuluje mg w głowie.
Moją ulubioną metodą jest jednak "tryb fabularno-aktorski" mojego autorstwa. Otóż, jest to odmiana fabularnej metody gry, bez kart postaci (ew krótkie notatki jakie czary i ekwipunek kto posiada) a wszelkie czyny graczy osądzane są po opisie, który zaserwują. Im opis jest barwniejszy i ciekawszy, a metody działań innowacyjne i oryginalne, tym większa szansa na powodzenie. I tak na przykład możecie niczym w filmach bujać się na żyrandolach kopiąc wrogów z półobrotu pod warunkiem, że opiszecie to na prawdę dokładnie. W tym trybie nie czepiam się zbytnio jeśli gracze czasem zmaterializują sobie jakieś elementy otoczenia przez przypadek.

Jeśli ktoś jest ciekaw o czym ja w ogóle mówię i chciałby wziąć w tym udział (czyt. jest napalony acz zielony) to zapraszam do rozmowy na GG: 9195555
Jeśli graczy będzie zbyt wiele, zrobię casting ;)
Jeśli ktoś jeszcze chce być MG - proszę bardzo.

Ostatnio edytowano N, 20 lis 2011, 17:25 przez Drag, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N, 20 lis 2011, 17:12 
Entuzjasta
Entuzjasta
76% następnej rangi

Online: 2d 17h 57m 51s
Ja jak coś jak najbardziej, tylko że jeszcze obgadam dokładnie o co z tym chodzi z Tobą na gg potem np. :)

PostNapisane: N, 20 lis 2011, 21:07 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Hah ciekawy pomysł. Nie miałem jeszcze sesji przez forum, ale pomysł mi się podoba. Można by zrobić coś w stylu aktorsko-opowieściowej gry w świecie starcrafta? xD Mogłoby fajnie wyjść. Jakby coś Klanarchia, Świat Mroku albo Warhammer też brzmiałyby super ^^.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: N, 20 lis 2011, 21:25 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Hm, starcraft... Musiałbym się bardziej zagłębić w świat, poczytać książki... wolę warhammera póki co :D bo nie sądzę, że znajdziesz tutaj ludzi baaaardzo wkręconych w SC. Z drugiej strony to Warhammer 40k nawet pasuje w te klimaty. Tyle że zamiast zergów masz tyranidów a protosi to są tau i jest jeszcze masa innych ;]

PostNapisane: N, 20 lis 2011, 21:40 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Racja. W sumie każdy świat byłby dobry. Nawet jakiś cukierkowo animowy z kulami wigoru rozwalającymi planety. Mogę się do każdego klimatu dostosować, każdy bawi na swój sposób, więc niech sobie inni decydują co by to miało być ^^. Jakby coś warhammer jak najbardziej tak ;].

Aha... jakby coś ostatnio lubię w Warhammera grać przerysowanie dobrymi postaciami. Włazidupskimi Elfami, którymi jedynym celem w życiu jest umilenie świata KAŻDEMU jak tylko może... Jeżeli znowu na coś takiego naszła by mnie ochota... to wam współczuję... z całego serca. xD

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 08:37 
Administrator
Administrator

Online: 32d 5h 19s
Hah! SCRPG! :-D

Drag, jest nawet system do tego (StarCraft RPG), nie wiem czy już wydany, ale nieskromnie pochwalę się, że miałem w tym nawet swoje trzy grosze :-P

Kiedyś mistrzowałem trochę, głównie właśnie SCRPG (ale to było dawno i potrzebowałbym się rozruszać by ponownie jakąś sesję poprowadzić).
Jako "player" grywałem w D&D, WH, WH2, Mag i Legenda 5 kręgów.

Co do zmian na forum i dopasowań pod mechanikę gry to jestem otwarty i jak tylko będzie zainteresowanie - to żadne modyfikacje nie są straszne :-)
Co do rzutów kośćmi, to mamy nawet na chacie komendę /losuj (k100):-D
Jeżeli zaś mowa o karcie postaci, to gdyby miała to być poważniejsza / dłuższa akcja takich sesyjek RPG, to nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć jakąś kartę OnLine (jakiś prosty skrypt do tego).

Ha! nawet przypomniało mi się, jak kiedyś tworzyłem platformę do gier fabularnych OnLine (karty postaci, chat, rzuty kośćmi, etc.), gdzieś pewnie to leży "w szufladzie" :-P (pamiętam, że był już jakiś program który tak działał)

Jestem jak najbardziej za taką sesyjką!
Ba! Kto wie, może kiedyś uda nam się nawet zagrać "realną" sesję! :-)

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 11:04 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Woooo no to mamy niezły support od Amina :D

Hmm, nie wiedziałem że SC też już ma swoją książeczkę :D Ja kiedyś tworzyłem ze znajomymi z klubu rpg M.O.H.E.R. opowiadający o zmoheryzowanej Polsce, odgrodzonej od złego świata murem :D Mechanika gry była bardzo nietypowa, nie było np brutalnej walki. Gra miała być wydawana z dodatkiem w postaci bereciku. Niestety ukończona została po całym boomie w tych tematach... ale kto wie, może warto czasem odświeżyć temat. Znaczną część danych wciąż mam :D

Jeszcze tworzyłem podwaliny mechaniki do systemu osadzonego w świecie Nekroskopa ale projekt upadł :/ A mój autorski system opowiada o cyklu powracającej magii do świata w którym żyjemy i jest podzielony na 3 epoki po których może a nie musi nastąpić armageddon.

Wracając do tematu, to na pewno przyda się jakiś dział. Zastanawiałem się, czy dało by się przydzielić moderację komuś tylko do tego działu, bo często spotykałem się z sytuacją, w której gracz z opisem wybiegał za daleko w czasie i MG musiał mu obcinać ręcznie połowę wypowiedzi.
Odnośnie kart postaci - byłoby super mieć je online w jakiś sposób. Expa można by przydzielać np po każdej walce, zagadce czy czymś, żeby gracze mogli na bieżąco śledzić rozwój swojej postaci a nie czekać miesiąc do zakończenia sesji :D
Regulamin PBF mogę napisać jak już będzie dział.
A rzuty faktycznie mogą być wykonywane na forum, zwłaszcza że taki WH FRP potrzebuje k100. No chyba, że zrobimy komendy /k100 /k12 /k8 :D Będzie można nimi symulować wszystkie kości.

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 11:26 
Administrator
Administrator

Fajny pomysł z tym moherowym światem, a dodatek do systemu w postaci berecika - bajer! :-D
Szkoda, że moda na moherki trochę przeminęła, ale kto wie - jakby koszty wydania były niewielkie, to zawsze można spróbować wydać z niewielką ilością przy okazji jakiegoś święta (Boże Narodzenie / Gwiazdka to najlepszy okres na tego typu rzeczy).
Jakbyście kiedyś coś z tym działali, to odezwij się - jestem jak zawsze zainteresowany wsparciem :-)

Odnośnie tematu:
/k2, /k4, /k6, /k8, /k10, /k12, /k20, /k100 - bez problemu (ale będzie spam na chacie :lol:)

Dział i indywidualna moderacja na nim - również bez problemu

W ten sam sposób można by zrobić karty postaci - wzór karty i w danym dziale np. /RPG/karty postaci każdy miałby swoją własną postać - lista atrybutów, jakaś historia, kto chce to i grafikę podegrać może (cały silnik forum do dyspozycji).
No i oczywiście dostęp do edycji dla autora (właściciela postaci / Gracza) i moderatora (Mistrza Gry).

A gdyby miało się to przypadkiem przerodzić w coś większego - zawsze możemy autorski system do RPG OnLine napisać :-)

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 11:39 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

No tak myślałem. Co powiecie na dodatek do świata mroku w postaci szamanów/mnichów? :D Świat mroku jest świetny do tego typu spraw. Można by podróże astralne zaimplementować (w sumie już są) i ogólnie postacie szamanów/mnichów byłyby w 100% ludźmi którzy jedynie korzystają z mocy własnego umysłu czyli wszelkie ten nasze tummo, dream walking, może nawet tarota i psi balle :D

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 12:16 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Znowu musiałbym sobie przypomnieć Świat Mroku dokładniej... xD. Skoro mamy takie wsparcie to zbierać graczy i nadupiać! :P

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 12:44 
Administrator
Administrator

Jeszcze sprawa techniczna:
- czy dział RPG widoczny dla wszystkich, czy tylko dla zarejestrowanych?
- czy posty w dziale RPG mogą czytać wszyscy, zarejestrowani, czy tylko zainteresowani?
- czy w dziale RPG mogą pisać wszyscy zarejestrowani, czy tylko zgłoszeni do gry?

Posty nie są zliczane i podpisy każdego (za wyjątkiem moderatorów) zostały obcięte, aby nie psuć treści.

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 13:08 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Najlepiej niech będzie widoczny dla zarejestrowanych a pisać mogą wszyscy. W ten sposób do sesji zawsze można kogoś dołączyć/zamienić w razie czego i nie trzeba czekać na zmianę uprawnień. Nie sądzę, że ktoś tam będzie pisał bez powodu.

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 14:42 
Duch
Duch
4% następnej rangi

Online: 13d 1h 25m 4s
Patrze tak na wasze wypowiedzi i sobie myślę "ale to by było zajebiste gdybym wiedział o co chodzi". Więc możecie podać jakąś stronę lub przykład co i jak bo też bym się na to pisał.

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 16:32 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Gry RPG fabularne, to takie przy których gracze siadają przy stoliku, jeden jest Mistrzem Gry a reszta tworzy drużynę. MG robi za "komputer" a reszta gracz sobie gra jak w multi :D To najbanalniejsze wytłumaczenie. Czynniki losowe jak walka itd określane są przez mechanikę rozgrywki (rzuty kośćmi, statystyki postaci) a fabuła opowiadana jest przez MG. Gracze mogą robić cokolwiek, zdobywają też expa jak w erpegach komputerowych i rozwijają postacie. Tutaj robimy to samo tyle że się nie spotykamy tylko piszemy na forum. Przykład gry jest w poście o regulaminie gier RPG.