Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 18 cze 2008, 21:13 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Tak butelka mleka... to rozumiem, ale to wyjasnia, ze Bog jest urojony, a przynajmniej na 100% moze byc. A co do tego, ze cos sie bardzo chce i to jest... popatrz na placebo i na dziwne przypadki, w ktorych ludzie sie znajdowali i dawali sobie rade (przez determinacje, autosugestie) Mysle, ze wlasnie o to chodzilo z tym "bardzo chce"

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 19 cze 2008, 20:47 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Online: 0s
I właśnie oto mi chodziło!

Zauważ, że Bóg jest kimś/czymś czego człowiek nie może pojąć. Nie mamy 100% pewności, że On istnieje, lecz ją mamy (absurd co nie?). Na ten problem można zrobić nawet osobne forum. Boga nie widzimy, ale kubek mleka widzimy, i oto cały problem (Bóg nie jest w całości poznany, a kubek mleka - tak). Ludzie z Christian.com według mnie to w większości ludzie chorzy na psyche lub dewoci, którzy idą w materializm i konsumpcjonizm a według ideologi chrześcijańskiej (nie Kościoła) powinno się umartwiać i być biednym.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 09 lip 2008, 12:31 
Skryba
Skryba
52% następnej rangi

Mi się wydaje, że nad nami jest jakiś inny wymiar pełen niematerialnych istot, które pełnią funkcję nadświadomości. My wyczuwamy ich obecność, ale nie zdajemy sobie z niej sprawy i dlatego nazywamy ją Bogiem.

Sorki, Ninja za pomylenie Twej płci. Mnie też kiedyś tuta wzięto za faceta:p

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 21 lip 2008, 21:05 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Witam, to mój 1 post, zalogowałem się na tym forum po to aby brać udział właśnie w tejże konwersacji na temat religii and many others, gdyż czuję się obeznany w tym temacie a moje niektóre refleksje samego mnie zadziwiają:PP heh

Do rzeczy: na początek dam Wam link do filmu dokumentalnego na temat Religii, WTC, oraz planu zniewolenia świata.;]
ZEITGEIST: wpiszcie w wideo google i dajcie stara wersja, bo najlepsza. a tu linka nie moge dac;)

Aby czytać dalszą cześć tego postu musisz obejrzeć |PART 1| tego dokumentu.

SŁOŃCE jest to główny wątek, "dumań" w tym filmie, czy nie uważacie, że właśnie o to chodzi? Aby "czcić" słońce?... Zastanówcie się, ludzie najdawniejszych kultur :z najbliższego regionu: Wielka Brytania, ludzie z epoki neolitu zbudowali najwspanialszą budowlę tamtego okresu: Stonehenge. Mając do dyspozycji strasznie prymitywne narzędzia, kilka tysięcy ludzi zebrało się i razem we wspólnym wysiłku postanowiło postawić masę tych olbrzymich kamieni a najpierw obrobić je ręcznie, tylko po to aby było to dzieło architektury tamtego okresu...? NIE! zebrali się oni tam po to aby wybudować jedyną w swoim rodzaju świątynię, świątynię skierowaną na słońce.. Świątynię, dzięki której będą mogli oddać cześć Stwórcy. Modlili się oni za dusze zmarłych, 2 razy w roku :przesilenie letnie, przesilenie ziomowe, "mszę" rozpoczynali o świcie gdy słońce wschodziło nad Stonehenge, a następnie podrózowali specjalnie wyznaczanymi (coś z gwiazdami) trasami, potem wzdłuż rzeki płynącej w okolicach Stonehenge, docierali do Stonehenge 2, budowli identycznej do Stonehenge jednakże zbudowanej z drewna gdyż ludzie Ci uważali drewno za coś co przeminie a skałę za coś co będzie trwało wiecznie. Do Stonehenge 2 docierali o zmierzchu, na mszę kończącą dni przesileni, na której dziękowali za dar płodności, a młodzież która po raz 1 przybyła na te święto, odbywało stosunek i zakładało rodziny(bez zbędnych moim zdaniem ślubów). Kurde, co ja tu będę pisał zachęcam do obejrzenia dokumentu na NG dotyczącego własnie Stonehenge gdyż w necie nie znajdziecie nic z tych rzeczy, które napisałem(bynajmniej tak mi się zdaje).
Reasumując ludzie Ci byli mądrzejsi od nas, gdyż nie byli otumamiani ani zmuszani do niektórych rzeczy, byli po porostu wolni, znali się doskonale na astronomii, oraz inżynierii. Jestem zwolennikiem myślenia, że w tej nowej erze Wodnika, ludzie zmądrzeją, zaczną żyć w zgodzie z naturą czego jestem propagantem*, oraz będą wolni, nie będzie państw, będzie 1 język ogólnoświatowy, nie będzie wojen itd. To są tylko marzenia ale chciałbym żyć w 2160r. i brać udział w tych zdarzeniach.

CO DO WYPOWIEDZI NA TEMAT APOKALIPSY:
Włącz sobie Discovery Tajemnice Biblii któraś tam część o apokalipsie
i się zastanów kto napisał apokalipsę.. ziomek ktorego wyje**** na jakaś wysepkę, który miał schizy jak po LSD, i jakims cudem napisał dzieło... Dzieło, które już miało miejsce a to dlatego, że 666- to znaczy NERON a to właśnie LICZBA CZŁOWIECZA, człowieka, który wysiudał Jana na ową wysepkę.

Ja spadam narazie nie marnuje energi elektrycznej. cu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 29 sie 2008, 16:20 
Pasjonat
Pasjonat
54% następnej rangi

Interesuje się astronomią i troche przeczytałem ksiązek na temat tej dziedziny i wiem jedno ze naukowcy dowiedli co było mniejwięcej w pierwszej sekundzie wielkiego wybuchu lecz nie potrafią zrozzumieć tego co miało miejsce wcześniej hmm ingerencja boga? lub nazwijcie sobie to jak chcecie :D

PostNapisane: Wt, 16 wrz 2008, 17:47 
Moderator
Moderator

Online: 6h 19m 2s
To jest temat bez końca ;] dowiemy się wszystkiego po śmierci :P

PostNapisane: Cz, 25 wrz 2008, 14:56 
Uzależniony
Uzależniony
86% następnej rangi

Zamieszczam tu ciekawy i bardzo madry cytat

Cytuj:
ludzie to zwierzęta-tak samo żrą, srają i się pierdolą;mają tylko lepiej rozwinięte mózgi , które pozwalają im czuć coś więcej niż instynkt....i kurwa od razu wymyślili bożków, diabełków i inne postacie rodem z fantasy-ja wcale nie nienawidze kośćioła, ja po prostu gardzę idiotami, którzy wierzą w takie głupty...i marnują swój czas zamiast cieszyć się życiem

PostNapisane: Pt, 26 wrz 2008, 14:52 
Pasjonat
Pasjonat
54% następnej rangi

Godsmack napisał(a):
Zamieszczam tu ciekawy i bardzo madry cytat

Cytuj:
ludzie to zwierzęta-tak samo żrą, srają i się pierdolą;mają tylko lepiej rozwinięte mózgi , które pozwalają im czuć coś więcej niż instynkt....i kurwa od razu wymyślili bożków, diabełków i inne postacie rodem z fantasy-ja wcale nie nienawidze kośćioła, ja po prostu gardzę idiotami, którzy wierzą w takie głupty...i marnują swój czas zamiast cieszyć się życiem

Wyobraź sobie że ci "idioci" mają cie w dupie i twoją chorą teorie bo szczerze mówiąc nie powinieneś sie wypowiadać tak o ludziach i ich przekonaniach których np wiara jest celem życia więc powiem prosto z mostu jestes prymitywny i napisz o tym książke jak cie to tak boli.Nie przynależe głęboko żadnej wiary ale mam swoje wartości a cudze wartości też powinoo sie szanować.Ubolewam nad tobą i jeżeli twierdzisz że to mądry cytat to znaczy że ten co to napisał jest tak samo mąry jak ty.Wywnioskuj sobie coś z tego.Pozdro

PostNapisane: Pt, 26 wrz 2008, 16:14 
Implodator
Implodator
41% następnej rangi

Online: 24m 12s
O co Ci chodzi? On przecież tylko przytoczył cytat i nawet nie napisał, że się z tym zgadza. Jeśli już chcesz się z kimś kłócić to tylko z autorem tego tekstu.

PostNapisane: Pt, 26 wrz 2008, 16:25 
Pasjonat
Pasjonat
54% następnej rangi

Nie zwrociles uwagi że uwaza on ten cytat za mądry? To mnie oburzyło.

PostNapisane: Pt, 26 wrz 2008, 17:07 
Moderator
Moderator

Online: 6h 19m 2s
"Jezus kiedyś powiedział "Jak byście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy to byście góry przenosili!"

Wiara czyni cuda ale czy każda jest słuszna? Musicie sobie odpowiedzieć sami.

PostNapisane: Pn, 29 wrz 2008, 14:28 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Koles z cytatu zyje wedlug przyslowia rzymskiego pisarza Horacego: "Odi profanum vulgus et arceo" - Pogardzam tłumem kretynów i trzymam się z dala. Ja mam dosc podobne poglady do niego, choc nie uzyl bym tak dosadnych zwrotow i zalezy mi na szanowaniu wartosci innych. Osobiscie jestem neodarwinista, a jesli chodzi o religie, to albo chaota, albo wyznawca FSM ;]] FSM rock's xD (Church of Flying Spaghetti Monster). Poza tym wyznaje wartosci buddystow, taoistow, hindusow, konfucjonizmu, satanizmu (tak satanizmu nie patrzcie sie jak byscie byli swieci, to nie to o czym was ucza w szkolach :twisted: ) i prawdziwego chrzescijanstwa ;P. Trzeba wiedziec co dobre z kazdej religii czy filozofii i samemu to polaczyc w swoj unikalny sposob ;P. Czy wierze w Boga?? Niezbyt, choc zalezy jak rozumiec wiare. Jezeli jako oddanie sie bezmyslnie istocie, ktora moze nie istniec to nie, ale wierze, ze moze istniec cos ultra poteznego, co rzadzi nad swiatem, badz jest "sejfem" dusz. (czyzbym mowil jak deista?? Calkiem mozliwe xD).

Nom to tyle, to jest moj swiatopoglad w naprawde bardzo skompresowanym skrocie skrotow ;P. Ktos chce wiecej niech na privie zagada ;P Tutaj by miejsca zabraklo xD

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: So, 01 lis 2008, 19:21 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

co prawda jestem tu nowy... :roll: ale już was kocham* :mrgreen:
im wiecej czytam na forum tym bardziej mi to zastępuje moje lektury z polskiego ktore glownie poruszaja te glupoty jak wiara i ojczyzna... bleeh

w boga nie wierze.. ale nie do konca... =>
viewtopic.php?f=20&t=618&p=16186#p16186
=> przez takie rzeczy jak te...

swiat raczej nie jest wybrykiem naszej wyobrazni.. bo to przeciez glupie tworzyc cos z czym nam jest źle... bo przeciez nie kazdemu sie ladnie uklada.. a niektorzy umieraja jeszcze nawet przed samymi narodzinami... niby jak tworzymy to nie zawsze nam sie to udaje tak jak chcemy... ale zeby do takiego stopnia?!

o i jeszcze jedno... ja taksamo jak Godsmack uwarzam tamte slowa za "madre"... ;p
bo wlasnie tak jest. (moim zdaniem żeby nie było)

tera pytania...
czy dla boga naprawde tak ciezko wyjsc i sie pokazac? przeciez stworzyl takie skomplikowane rzeczy... a sie wychylic nie może?
a moze bogiem jest wszystko to co nas otacza?..

hmmm.. a co do "dowiemy sie wszystkiego po smierci"...
napewno nie ma innego sposobu poznania swiata?
(długo trenowaliscie* żeby uzyskac efekt oobe?)

PostNapisane: N, 02 lis 2008, 12:37 
Adept
Adept
24% następnej rangi

Online: 1s
Sorry za odswiezenie tematu, ale czy ktoś z was wierzy że trafi do parku opisanego w ksciazce Darka S. ? Ja wierzę, ze oobe nie jest tylko stanem umysłu, lecz prawdziwym wyjsciem ciała. Autor nie wierzy w Boga, poniewaz go nie spotkał w astralu....ja wierze w Stwórce i mysle, ze uznał iz nie powinien objawiac sie czlowiekowi pełniącemu swoją egzystencje na Ziemi. Wiec mysle, ze wszyscy trafimy do Parku!

PostNapisane: N, 02 lis 2008, 21:43 
Adept
Adept
56% następnej rangi

A może Bóg jest istotą tak wszechpotężną i wszechwładną że uznał iż nie zasługujemy na to żeby nam się objawić? A może nas stworzył i zostawił samym sobie? A może Bóg jest we wszystkim, jest energią w każdym z nas ? Może cały ten świat to iluzja ? I tak można by bez końca ;d

W każdym razie bardziej przystaje ku temu że świat jest stworzony przez nas i to nasze myśli go kreują. A Bóg nawet jeśli istnieje to z jakiego powodu tak potężna istota miałaby się interesować kimś takim jak my? ;d

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona