Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 14 mar 2009, 00:11 
Moderator
Moderator

Online: 6h 19m 2s
zrób filmik chociaż by telefonem... czemu nikt tego nie nakręci? Rozumiem jak by to było coś w w stylu duchów że tego nie widzą ludzkie oczy, ale to da się nakręcić wiec pokaż filmik :)

PostNapisane: So, 14 mar 2009, 00:36 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 0s
mnie tacy ludzie wkurzają... -_- opowiadają jakieś bajki dla dzieci, pierdoły, smutki, gorzkie żale... drugi rydzyk się znalazł.
i tak każdy wie że najwiekszy bullshit to religia. a tym bardziej jakieś kółka różańcowe w intencji "ocen" :lol:
:x horrorów się naoglądałeś czy co?

PostNapisane: Wt, 17 mar 2009, 23:36 
Pasjonat
Pasjonat
40% następnej rangi

Online: 2h 57m 4s
wyłączam się z dyskusji - wierzcie sobie w te swoje czakry, może za miesiąc zrobie nagranie dzwiękowe bo wygląda sie conajmniej na debila kręcąc filmik...

Zapraszam tu: http://forum.i-doser.pl/viewtopic.php?f=20&t=618&start=30#p56523

Można również odsłuchać to: http://www.youtube.com/watch?v=JGfKhLtUfzQ
Polecam

PostNapisane: Śr, 18 mar 2009, 17:52 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

:lol: taaa.. i jeszcze powiedz że te komputery to szatańskie wymysły :twisted:

PostNapisane: Śr, 18 mar 2009, 23:11 
Moderator
Moderator

siąść w domu przed kompem właczyć TV z mszą i jęczeć do dyktafonu to i głupi potrafi, pokaż nam nagranie wideo bo chcemy wiedzieć czy "nie mamy demona do trenowania w sobie" xD

PostNapisane: Cz, 19 mar 2009, 12:49 
Szukacz
Szukacz
40% następnej rangi

fufus napisał(a):
"nie mamy demona do trenowania w sobie" xD

Zajechało Pokemonami.

PostNapisane: Pt, 20 mar 2009, 23:16 
Moderator
Moderator

bo miało zajechać... Tak jak nawracaniem zajechało to co pisał DeZee

PostNapisane: Cz, 26 mar 2009, 21:18 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

http://www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfGi ... playnext=1

Derren Brown
zobaczcie sami. koleś ma poprostu dar przekonywania i dużo we łbie. całą swoją wiedzę opisał w książce.
boga nie ma i nie będzie - a nawracanie działa tak jak w jego przypadku ;]

PostNapisane: Pn, 13 kwi 2009, 20:58 
Wprawiony
Wprawiony
76% następnej rangi

Online: 47m 26s
DeZee napisał(a):
wyłączam się z dyskusji - wierzcie sobie w te swoje czakry, może za miesiąc zrobie nagranie dzwiękowe bo wygląda sie conajmniej na debila kręcąc filmik...

Stary zostań...nie widzisz że poziom nieco odstaje...
Sam byłem dwukrotnie na mszy "O uwolnienie" i widziałem na własne oczy jak ludzie padali zemdleni przy styku błogosławiącej ręki egzorcysty z czołem opętanego. Co ciekawe każdy który padał leżał krzyzem. Koło mnie spadła dziewczyna ubrana na ciemno i tak łupło że aż podskoczyłem i ciary mnie przeszły. Ludzie wychodzili z kościoła, trącali ja deptali po palcach (ałłuuaa!)a ona nawet nie skrzywiła się. Maiła długie czarnre włosy umorusane w błocie posadzki, Nie drgnęła nawet palcem ale drgałą powiekami. Łeżała tak jakieś 10 minut po czym się podniosła i siedzała na posadzce. Bóg jeden wie o czym wtedy myślała...Ogólnie msza była o ogólne uzdrowienie zarówno na duszy i ciele. Opętani mdleli, żadnych tam krzyków czy szrpaniny nie było co obaliło we mnie te wszystkie stereotypy. Egzorcysta posiadał niesamowita charyzmę! Mówił że teraz będzie się modlił o uzdroweinie z takich a takich dolegliwości i kazał sprawdzać wiernym, czy zostali uzdrowieni. powstało ożywienie w kościele jak na spektaklu koperfielda! Normalnie niesamowite! Co do oponentów...Przepraszam was ale wasze argumenty mam daleko i głęboko, bo na niczym nie moga one się oprzeć. Tak jak kolega doradził: Częstochowa. Ja od siebie polecam mszę celebrowana przez egzorcyste diecezjalnego. Kurde ale wy jesteście naiwni...wiezycie że człowiek wylądował na księzycu a nikt z was tam nie był a nie chcecie uwierzyć w egzorcyzmy a już macie 2 świadków...noi oczywiście co za sztuka wybrać się do większego miasta by uczestniczyc w takiej mszy?Tylko nie nazywajcie mnie od moherów...Czy moher skłania się choćby do zażycia salvia divinroum?

PostNapisane: Pn, 13 kwi 2009, 21:09 
Pasjonat
Pasjonat
16% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 35m 23s
Tak w 100%xD. Mam pytanko czym takie opętanie się objawia a i jeśli załóżmy że rzeczywiście istnieją jakieś demony to jaki mają cel nenkając ludzi ?

PostNapisane: Pn, 13 kwi 2009, 22:12 
Wprawiony
Wprawiony
76% następnej rangi

Online: 47m 26s
Tak naprawdę każdy człowiek który popełni grzech ciężki i go nie żałuje staje się "opętany". Grzech ciężki to inaczej eksmisja Jezusa z naszego serca wiadomo dla kogo robi się wolne miejsce. Czy wątpisz w to że jesteś opętany? idź teraz z marszu i wyspowiadaj się szczeże żałując za swoje grzechy bo gdybyś w takim stanie zszedł z tego świata to byś od razu trafił do piekła! Dlaczego masz opory? Bo jesteś "opętany"! (ja tez i 99 populacji) Ogólnie pomijając te "spektakularne' opetania w których demony ujawniaja się z rozkazu Nieba, najprostszym "znakiem" obecności diabła jest zatwardziałość serca. Padła wcześniej odpowiedź że demony czepiaja się tych którzy w nie wierzą a najlepszy sposób na ich uniknięcie to niewiara w nie. Za przepproszeniem ale g...prawda! szatan to totalne przeciwieństwo Jezusa: Chrystus daje się poznać każdemu (przeszkodą jest pycha) szatan dąży do zanegowania siebie. Wiarą szatana jest niewiara w niego. Ateizm to prawdziwa wiara w szatana a nie jakieś tam teatrzyki parodii Mszy Św.
Cel nękania jest oczywisty albo urodziłeś się wczoraj, aczkolwiek nękanie czyli dręczenie jest skrajną po opętaniu formą wpływu złego ducha. Powszechne jest kuszenie. Ja mam myśli samobójcze, uciekam w świat i-dosera by sobie ulżyć, mimo że sumienie mnie nokautuje bym się wyspo0wiadał. Jestem kuszony to dla mnie oczywiste. Aha i to że mam ciągoty do robienia dziwnych by nie powiedzeć makabrycznych żeczy to tzw. obsesja diabelska.

PostNapisane: N, 26 wrz 2010, 10:01 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Na wstępie chcę dodać, iż nie jestem, katolikiem, chrześcijaninem, czy jakimkolwiek pobożnym człowiekiem. Do rzeczy - wczoraj całkiem przypadkiem miałem okazję być na tych modlitwach wstawienniczych w katedrze Częstochowskiej. To co tam widziałem faktycznie odbiega trochę od normalności, każdy normalny człowiek nie zacząłby się przewracać sam z Siebiem, wrzeszczeć jak idiota, śmiać się dziwacznie przez 10 minut ...ale, że na świecie są nienormalni ludzie to przez chwile zdawało mi się to normalne. Po jakimś jednak czasie pomyślałem: "kurde, przecież nie zdarza się w jednym miejscu tylu nienormalnych ludzi naraz" więc nasuwa mi się pytanie... Co się tam u licha dzieje ? Oczywiście nie jest to dla mnie dowód na istnienie Boga, Demonów, czy czegokolwiek, ale lekko dręczy rozwikłanie tego. nie tak dawno zagłębiałem się trochę w nieograniczoną potęgę ludzkiego umysłu, i według tego toku myślenia każdy człowiek, wierząc w istnienie jakiejś sytuacji, rzeczy, czy w przypadku religii: Boga potrafi urzeczywistnić go w takim stopniu, że te rzeczy o których mowa w tym wątku stają się "prawdziwe" i czy kłamstwo powtórzone 1000x ( w przypadku tej religii kilkanaście milinów razy) faktycznie nie staje się w jakimś stopniu prawdą"?
Tak na marginesie:
Zapraszam do obejrzenia filmu: "Sekret"
Jeżeli ktoś się zgadza z podobną teorią, bądź całkowicie niezgadza, lub/i ma coś do dodania od Siebie to zapraszam na PW

PostNapisane: N, 26 wrz 2010, 15:24 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
tak to jest autosugestia jeżeli ktoś Ci powie że w tym domu straszy to jest duże prawdopodobieństwo że gdy do niego wejdziesz zaczniesz bardziej zwracać uwagę na takie rzeczy jak skrzypiące schody czy podmuchy wiatru
tak samo gdy otaczasz się ludźmi pozytywnie nastawionymi to ty też będziesz miał dobry humor
jeżeli jesteś na publiczności w czasie występu kabaretu nawet jeżeli przedstawienia są średnio śmieszne a inni ludzie się śmieją istnieje duże prawdopodobieństwo że ty też będziesz

PostNapisane: N, 27 maja 2012, 21:02 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Online: 31m 35s
Widzę że nie ma nikogo kto nagrywał czestochowskie "egzorcyzmy", co mnie zupełnie nie dziwi :) Byłem tam w zeszłym roku, bieda z nędzą dla kogoś kto wie co się dzieje.

Przede wszystkim "egzorcyzmy" to część każdej kultury, nie tylko chrześcijańskich, i o dziwo dla katolików, wszystkie działają! Oczywiście trzeba ładnie dopasować egzorcyzm do wiary chorego, jezusek nie daje rady muzułmańskiemu djinowi, a koran nic hinduskiemu demonowi nie robi.
Te wszystkie padania na twarz, mdlenie, wykręcanie, krzyki, growlowanie to właśnie siła sugestii (i psychiki bombardowanej wzorcami zachowań w takich sytuacjach od dziecka, po emisji "egzorcysty" księża nie wyrabiali :)). Wprawny hipnotyzer potrafi samymi podprogowymi wiadomościami i ruchem ręki powalić człowieka, egzorcyści, zwłaszcza ci odpustowi co ścigają się po polsce i dają pokazy w wiejskich kościołach są wyjątkowo dobrze przeszkoleni. Ludzie padają od takich egzorcystów jak muchy, zwłaszcza w hinduiźmie i islamie. Jeżeli ktoś ma ochotę to warto zobaczyć co dzieje się na tamtejszych egzorcyzmach, oczy wam zbieleją do czego jest zdolne ludzkie ciało pod odpowiednią sugestią, nie tylko jakieś padanie na glebe, krzyki i wykręcanie :) W buddyźmie jest jeszcze ciekawa sprawa z mdleniem podczas egzorcyzmów, bo tam kapłan stoi z tyłu i nie dotyka, wystawia rękę a wierny mdleje bez żadnego sygnału. To tak jakby ktoś myślał, że katolicyzm ma monopol na egzorcyzmy...

W 17 wieku z powodzeniem egzorcyzmowalo się ludzi wodą z rzeki, przebraniem księdza i dowolną łacińską książką, a jakie były przy tym efekty, polecam książki o tym :) Podobnie psychiatrzy, którzy stosują świeckie "egzorcyzmy" z wielkim powodzeniem, wystarczy choremu wmówić kilka rzeczy przed startem i skuteczność dużo większa niż księży/pastorów.

Co do tej biednej niemki na podstawie której nakręcono "egzorcyzmy emily rose", poczytajcie sobie przetłumaczone akta sądowe, są dostępne online, albo książki zainteresowanych psychiatrów z tamtego okresu. Po pierwsze i najważniejsze, chora psychicznie dziewczyna była niemal codziennie przez rok gnębiona przez księży egzorcyzmami w które wierzyła ona i jej rodzina. Sama zrezygnowała z pierwszego etapu leczenia (innym się nie poddała), kiedy lekarze wmawiali jej padaczkę, co dzisiaj jest idiotyczne bo miała wszelkie objawy czegoś, co dzisiaj nazywamy psychogennymi napadami rzekomopadaczkowymi, prędzej czy później doszli by do prawidłowej diagnozy. Jak sama nazwa wskazuje, są to napady indukowane przez psychikę pod stresem, czasem wyobraźnią. Leki padaczkowe nie działają na ten rodzaj schorzenia, pomógł by jej psycholog, z którym się jednak NIE skonsultowano, bo z całą pewnością by odmówił tak barbarzyńskich praktyk na chorej psychicznie kobiecie. Oczywiście księża poszli za to słusznie siedzieć, rodzicom się upiekło i dostali zawiasy, a powinni za takie zaniedbanie pójść na długie lata za kraty. Sami razem z księżmi przyczynili się do pogłębienia jej psychozy. Na koniec kościół potępił wszystko i uznał na podstawie nagrań i reszty dowodów, że dziewczyna nie była opętana tylko psychiczna.
Warto wspomnieć, że umarła z głodu. Nikt od rzekomego "opętania" jeszcze nie umarł, ofiary egzorcyzmów można liczyć w tysiącach.

No i jak to zwykle bywa z bajkami, nie ma ani jednego dowodu na opętania, demony czy inne podobne historyjki, a zaznaczam że neurolodzy, psychiatrzy i psycholodzy badali sprawę wiele razy. Większość jest sceptyczna, inni należą do "chrześcijańskich stowarzyszeń" i to właśnie tacy wysyłają najczęściej chorych ludzi do księży.
Jestem magistrem kompletnie bezużytecznej demonologii po religioznawstwie na UJ, miałem do czynienia z mnóstwem takich historyjek w ciągu pisania magisterki.

BTW. Judaizm ma IMO najlepsze podejście do egzorcyzmów, bo jak wszyscy wiedzą (albo i nie) Żydzi nie wierzą w szatana jako zbuntowanego anioła, bo ich bóg jest wszechmocny itp itd, więc żaden anioł mu się nie sprzeciwił (szatan to tytuł nadawany wybranym aniołom, mającym sprawdzać wiarę wybranych ludzi, jak hiob np.). W judaizmie człowieka opętuje dybuk albo ibuk, czyli dusze ludzi którzy umierając mieli coś do załatwienia, i "uczepili" się rzeczywistości zamieszkując w duszy żywego człowieka. Egzorcyzm polega na pomocy tej duszy żeby mogła spokojnie przejść na drugą stronę (nie do piekła czy nieba, bo znów - judaizm mówi "nie wiadomo co jest po drugiej stronie, więc nic nie zakładamy"). Dybuki to raczej wredne stwory, ibuki to coś w rodzaju dobrego ducha, którego się nie egzorcyzmuje bo robi przy okazji dużo dobrego wokoło. Chrześcijańskie egzorcyzmy są jedynymi, które mają na celu zniszczyć/potępić ducha, inne religie nie są takie brutalne.

prawdziwą historię chłopca który był inspiracją dla scenarzystów "egzorcysty" polecam szczególnie, bo to śmiechowa historia jest.

Cytuj:
Powiecie: no tak ale dlaczego po Anelise Michel było widać, że jest opętana Był to wysoki stopień opętania, w którym wszystko było widać, ale powróćmy do takich opętań których nie widać.

To chyba jednak nie jesteś katolikiem, bo kościół katolicki wyraźnie zanegował jej przypadek jako opętanie :roll:

PostNapisane: Pt, 20 gru 2013, 10:30 
Pasjonat
Pasjonat
40% następnej rangi

Online: 2h 57m 4s
Witam po bardzo długiej nieobecności na forum.
Widzę, że dyskusja dawno umarła. U mnie przez ten czas duuużo w życiu się zmieniało, dowiedziałem się wiele rzeczy i muszę wam powiedzieć, że wcześniej żyłem w dużej nieświadomości, zresztą nadal niewiele wiem, ale coraz więcej...

Może powinniście obejrzeć takie wprowadzenie, które dużo mówi też o rzeczach, o których rozmawia się tu na forum. Ten koleś mówi naprawdę ciekawe rzeczy. Polecam. Z początku może być trudno, ale przetrwajcie minutę, dwie, później wciąga. Skoro mamy dyskutować na temat tego co oglądamy to proszę każdego kto chce coś na ten temat powiedzieć żeby obejrzał całość, to tylko pół godziny :)

Część I: http://www.youtube.com/watch?v=JGfKhLtUfzQ
Część II: http://www.youtube.com/watch?v=ylJGew0jlm4
Część III: http://www.youtube.com/watch?v=Pc6tQoi4qkg

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona