Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 01 lut 2011, 22:06 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Online: 2m 24s
Witam. Czy ktoś z was korzystał z prawa przyciągania opisanego w książce "Sekret" Rhondy Byrne ? Ja przeczytałem ją około pół roku temu i z rzeczy opisanej w niej korzystam do dziś. I muszę przyznać... TO DZIAŁA !!! Wygrałem dwa konkursy recytatorskie, poznałem wielu nowych przyjaciół, moje oceny w szkole się poprawiły ( nie są jeszcze bardzo dobre ale pracuje nad nimi) i aktualnie próbuje przyciągnąć do siebie jakąś fajną dziewczynę (na razie idzie dobrze :P ). Po zatym wiele moich mniejszych problemów znikło ( trądzik,spóźnianie się do szkoły,drobne prześladowania w szkole). Najciekawsze jest to że nauczyciele z którymi miałem problemy nagle odeszli od szkoły a inni zmienili do mnie nastawienie. Bardzo mnie ciekawią wasze doświadczenia związane z tą potężna "Siłą". Piszcie :D

PostNapisane: Wt, 01 lut 2011, 23:05 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
opisz coś więcej, napisz jak to się zaczęło i jak odkryłeś książkę, ile czasu zajęło osiąganie konkretnych celów?
może napiszesz nawet mini poradnik dla początkujących?

PostNapisane: Wt, 01 lut 2011, 23:27 
Moderator
Moderator

Online: 6h 24m 3s
Streszczenie książki :

"To o czym myślisz się spełnia, bo taki ejest podstawowe prawo przyciągania we Wszechświecie"

I to jest prawdą.

PostNapisane: Wt, 01 lut 2011, 23:49 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Online: 2m 24s
Książkę odkryłem przypadkiem na półce w bibliotece klubu garnizonowego.Widziałem ją wiele razy wcześniej głownie w supermarkecie kaufland i na wystawach w księgarniach. Jeśli chodzi o czas potrzebny do osiągnięcia poszczególnych celów to :
-konkurs recytatorski -- od początku przygotowań, przyciągałem do siebie osoby które mi pomagały w ćwiczeniach czyli około 2 mies.
-znajomi/przyjaciele -- już następnego dnia po zażyczeniu sobie nowych znajomośći poznałem jedną osobe, później nowe osoby pojawiały się co tydzień, miesiąc. Proces ten
trwa do dziś.
-oceny -- około tydzień, zaczęły pojawiać się dodatkowe prace z których można było złapać dodatkowe oceny a sama przyswajalność wiedzy i chęć do nauki wzrosła :P
-spóźnianie się -- spóźniałem się głównie z powodu dużego ruchu na ulicach przez które przechodzę i chamstwu niektórych kierowców W ciągu miesiąca ruch zmalał + nauczyciele zaczęli się spóźniać :D
-nauczyciel -- od początku nowego roku odeszła babka o biologii którą zastąpiła o wiele milsza i bardziej wyrozumiała a nauczyciel od matmy który w ogóle nie potrafił uczyć dostał inną klasę.
Czas na realizacje naszych zamówień zależy od naszego nastawienia, czyli może to być dzień miesiąc,rok a w przypadku całkowitej nie wiary i złego nastawienia możemy otrzymać efekt wręcz odwrotny :D. Co do poradnika to coś tam spróbuje napisać chociaż uważam że osoby które chcą korzystać z tych " kodów do życia" powinny przeczytać wymienioną przezemnie książkę , lub obejrzeć film o tym samym tytule.
EDIT :
Denosis ująłeś to najlepiej :D

PostNapisane: Śr, 02 lut 2011, 12:49 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Cytuj:
opisz coś więcej, napisz jak to się zaczęło i jak odkryłeś książkę, ile czasu zajęło osiąganie konkretnych celów?
może napiszesz nawet mini poradnik dla początkujących?

Ja również byłbym wdzięczny za mini - poradnik :)

PostNapisane: Śr, 02 lut 2011, 14:39 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
44% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 5d 21h 37m 15s
filmu oglądałem kawałek siedzą i gadają słabo to wyglądało swego czasu ta książka i film robiły dobrą furore słychać bylo wszędzie reklamy tego
moim zdaniem to ma się trochę jak affiramcje czyż nie?

PostNapisane: Śr, 02 lut 2011, 15:32 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 2h 18m 6s
Jestem pesymista. Dla mnie to tylko i wyłącznie przypadek. Bajka i wciskanie ludziom głupot żeby zrobić furore i przedewszystkim kase .

PostNapisane: Śr, 02 lut 2011, 19:39 
Szukacz
Szukacz
70% następnej rangi

Online: 0s
Wiadomo, od naszego nastawienia i pozytywnego myślenia zależy wiele, ale szczerze wątpię że praca nauczycieli w szkole. Tak jak pisze Labuda, przypadek.

PostNapisane: Śr, 02 lut 2011, 23:50 
Adept
Adept
68% następnej rangi

Online: 5s
"labuda"Jestem pesymista. Dla mnie to tylko i wyłącznie przypadek. Bajka i wciskanie ludziom głupot żeby zrobić furore i przedewszystkim kase

Chyba materialistą :D Wierzysz w to co odkryła nauka? Np. ze ziemia jest okrągła czy tez wciskaja kity :P ?
Proste ze pieniądze na tym robią co maja nie robić?

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 13:47 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 2h 18m 6s
W co ja wierze.. w to co uważam za stosowne i odpowiednie do moich przekonań i tez.. Ziema oczywiście że jest okrągła. Widziałęm filmy nasa to wiem. Lecz nie wszystko w co wierze wyjaśnisz nauką . I nie wszystko zapewne byś zrozumiał.

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 15:07 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

labuda napisał(a):
W co ja wierze.. w to co uważam za stosowne i odpowiednie do moich przekonań i tez.. Ziema oczywiście że jest okrągła. Widziałęm filmy nasa to wiem. Lecz nie wszystko w co wierze wyjaśnisz nauką . I nie wszystko zapewne byś zrozumiał.

A skąd wiesz, czy te filmy są prawdziwe ? Są rzeczy "ponad" nauką, z tym się zgodzę... Interesuje mnie to jak naukowo można wyjaśnić fakt pragnienia rzeczy pozaziemskich przez człowieka, czy też każdy inny z założeń Pascala - zadanie dla ateistów :D

pozdróweczka

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 18:25 
Nowy
Nowy
33% następnej rangi

właśnie zdobyłam tę książkę i mam zamiar przeczytać,
o dziwo jak powiedziałam o niej mamie okazało się, że też jest w trakcje jej lektury ;)
z tego co doczytałam się do tej pory, to wnioskuje, że bardzo dużo zależy od nastawienia,
to czy uda nam się osiągnąć to do czego dążymy,
myślę, że negatywne nastawienie w trakcie czytania warto odłożyć na bok ;)

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 19:52 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

rose k napisał(a):
o dziwo jak powiedziałam o niej mamie okazało się, że też jest w trakcje jej lektury ;)
z tego co doczytałam się do tej pory, to wnioskuje, że bardzo dużo zależy od nastawienia,

Koleżanka ma rację :-) Cytat z bodajże Alchemika 'Paulo Coelho brzmi mniej więcej tak : " Jeżeli czegoś naprawdę pragniesz, cały wszechświat zobowiązuje(organizuje) się, by Tobie pomóc ( ew. by tak się stało) " ---> w każdym razie wartość merytoryczną zachowałem. Jest w tym stwierdzeniu prawda i nie mam na myśli ocierania się o wiarę w Boga, czyż nie ? ;>

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 20:20 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Kyron napisał(a):
rose k napisał(a):

Koleżanka ma rację :-) Cytat z bodajże Alchemika 'Paulo Coelho brzmi mniej więcej tak : " Jeżeli czegoś naprawdę pragniesz, cały wszechświat zobowiązuje(organizuje) się, by Tobie pomóc ( ew. by tak się stało) " ---> w każdym razie wartość merytoryczną zachowałem. Jest w tym stwierdzeniu prawda i nie mam na myśli ocierania się o wiarę w Boga, czyż nie ? ;>

Co ma do tego bóg nie mieszajmy go we wszystko, to jest tylko i wyłącznie inwencja własna, w końcu to jakieś "Prawo", tak więc z bogiem czy bez boga działa.
Przy okazji polecam Ci "Listy z Ziemi" Marka Twaina. http://macfaq.koolhost.com/index1.html

PostNapisane: Cz, 03 lut 2011, 23:41 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Denosis napisał(a):
Streszczenie książki :

"To o czym myślisz się spełnia, bo taki ejest podstawowe prawo przyciągania we Wszechświecie"

I to jest prawdą.

A może i Ty podzielisz się swoimi doświadczeniami z używania sekretu? ;> Ja zdobyłem książkę przed powrotem do domu, w pociągu i w autobusie czytając doszedłem prawie do końca. Zastosuję porady i zobaczę co się stanie, bo co mi szkodzi? Zwłaszcza, że swego czasu pisałem drobną pracę na temat siły umysłu.

Edit:
Noc prócz nauki upłynęła na rozmyślaniu, toteż zebrałem część moich doświadczeń i postanowiłem napisać krótką pracę na temat fenomenu sekretu. Sięgając wgłąb mojej pamięci, uświadomiłem sobie że największe sukcesy osiągnąłem przez nieświadome używanie sekretu O_o. Jak dotąd myślałem jedynie że zbyt wiele myślę, myślałem o tym że będę miał najlepszą pracę (w rodzinie), że osiągnę sukcesy w nauce, że będę lepszy od brata/ojca/cokolwiek w jakiejś sprawie. Myślałem. Często sobie powtarzałem że już jestem. I co? Własna firma, rewelacyjne oceny na studiach, własny teatr tancerzy ognia, wiele znajomości i ludzi którzy pomogą mi za nic. I ten dziwny łut szczęścia, który wyciąga mnie z opresji na każdym kroku.
Postaram się spisać dokładniej moje spostrzeżenia w najbliższym czasie oraz umieszczę notkę na jednym z moich blogów a linka wam podeślę ;] Myślę, że coś można z tej książki naprawdę wyciągnąć.