Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apokalipsa
PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:00 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
Ninja2000 napisał(a):
Xullrae napisał(a):
Ninja2000 napisał(a):
Jak byś był naćpany to byś też taki rzeczy pisał... kurde... wg. jednej interpretacji na Jerozolimę ma uderzyć Polska husaria...

Ma ? Czyli że w przyszłości ? Przecież my nie mamy już husarii, a nawet to wątpię by mogła być tak dobra jak kiedyś.

Chodziło mi o interpretację Apokalipsy Św. Jana.

Co do naćpania.. jest to całkiem możliwe, iż Św. Paweł miał przerost szyszynki... jest to udowodnione, że ludzie bardzo religijni mają ten problem.

W końcu to jest temat o owym tekście, kto jest na tyle głupi żeby tak to zinterpretować, czyli że przez to że nie mam przerostu szyszynki nie jestem religijny ? Jak ktoś się będzie pytał czemu nie jestem chrześcijaninem tak mu odpowiem. :D

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:05 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
W końcu to jest temat o owym tekście, kto jest na tyle głupi żeby tak to zinterpretować, czyli że przez to że nie mam przerostu szyszynki nie jestem religijny ? Jak ktoś się będzie pytał czemu nie jestem chrześcijaninem tak mu odpowiem. :D

Nie chodzi o to... ludzie wybitnie religijni... jak pierwotni chrześcijanie.. tacy co czegoś nie zrobią, gdyż powiedzą "bo Bóg patrzy", czy coś takiego.

Bycie chrześcijaninem nie zależy od wielkości szyszynki... to stan umysłu.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:36 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Ninja2000 napisał(a):
Xullrae napisał(a):

Nie chodzi o to... ludzie wybitnie religijni... jak pierwotni chrześcijanie.. tacy co czegoś nie zrobią, gdyż powiedzą "bo Bóg patrzy", czy coś takiego.

Chodziło mi bardziej o przypisywanie się do jakiejkolwiek religii, ale ten kraj jest w 97% może trochę mniej jedno wyznaniowy. Wybitnie religii są ja sam znam paru, a pierwotni to podobno mieli dowód tak więc ich wiara była jeszcze głębsza.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:41 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Ninja2000 napisał(a):
Xullrae napisał(a):

Bycie chrześcijaninem nie oznacza posiadania objawień. Wg. mojego toku myślenia, stan jest rzeczą bierną. Natomiast umysł stale się "moduluje" tym samym jest on bytem czynnym, przyjmujemy wiarę ze względu na nasz umysł, to jak jest podawana jest innym tematem. Sugerujesz Ninja, że szyszynka jest przyczyną tego co zostało spisane na płaszczyźnie ponad 2000k + lat ?

Nauka sama w sobie nie lubi stwierdzenia " chyba", czy "prawdopodobnie" bo niebyła by nauką ;)

VodkaUser napisał(a):
Beka z tych, którzy wierzą, że Apokalipsa nastąpi tak jak to spisano w Biblii :lol:

po 1. przeczysz sam sobie, bo Apokalipsa powstała w Biblii i z Biblii się wywodzi :)
po 2. Masz rację. Jeśli ktoś myśli, że zobaczy ognistego smoka, anioła, który otwiera otchłań, zstępujące z nieba gwiazdy, szarańcze o głowach skorpionów jest z założenia głupcem lub traktuje Biblię jako bajkę/opowiadanie.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:49 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Kyron napisał(a):
Ninja2000 napisał(a):
Xullrae napisał(a):

Bycie chrześcijaninem nie oznacza posiadania objawień. Wg. mojego toku myślenia, stan jest rzeczą bierną. Natomiast umysł stale się "moduluje" tym samym jest on bytem czynnym, przyjmujemy wiarę ze względu na nasz umysł, to jak jest podawana jest innym tematem. Sugerujesz Ninja, że szyszynka jest przyczyną tego co zostało spisane na płaszczyźnie ponad 2000k + lat ?

Nauka sama w sobie nie lubi stwierdzenia " chyba", czy "prawdopodobnie" bo niebyła by nauką ;)

Czyli to może umysł wymyśla wszystkie objawienie, odmienne stany świadomości, jak i doznania z granicy śmierci, gdzieś o tym, a w Housie było mówił on że wszystkie te wizję są skutkiem wydzielania się czegoś tam w mózgu tylko nie pamiętam czego.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 18:57 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
Czyli to może umysł wymyśla wszystkie objawienie, odmienne stany świadomości, jak i doznania z granicy śmierci, gdzieś o tym, a w Housie było mówił on że wszystkie te wizję są skutkiem wydzielania się czegoś tam w mózgu tylko nie pamiętam czego.

Dorzucam taki wniosek... gdybym był Bogiem to poco miałbym robić nie wiadomo jakie wizje skoro mogę pobudzić jakiś tam obszar mózgu... co spowoduje, że ten koleś (mój wyznawca) będzie miał wizję, a ja podłożę tylko soundtrack?

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:02 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

No to w takim razie ten Bóg za mało pomyślał przecież jacyś naukowcy w końcu i tak by to odkryli czyli owe wizję okazałyby się tylko wytworem naszego umysłu.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:06 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Może mózg jest bardziej skomplikowany... może ma coś w stylu firewall'a?

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:08 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Ten firewall w czym miałby chronić, a i możliwe że ma to co my widzimy jest tak ocenzurowane przez mózg że widzimy 5% tego co nas otacza, o tym też gdzieś czytałem :D

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:21 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Gdybym był Bogiem, to zrobiłbym tak, żeby każdy we mnie wierzył, bądź z każdym bym się komunikował i mu się objawiał (w końcu jestem wszędzie i mogę wszystko, nie?) Gdyby był taki Bóg jak chrześcijański, to raczej by się nam pokazywał częściej... Skoro nas wszystkich bezgranicznie kocha, to powinien o nas dbać, a na razie nie robi nic, a paranoicy muszą wymyślać tezy typu: "To jakiś nieogarnialny, boski i super-świetny plan/zamysł". Brednie. Za dużo sprzeczności w obrębie tej wiary. Oczywiście, że Apokalipsę, jeśli w ogóle nastąpi należy rozumieć bardziej metaforycznie... Czemu miała by nie nastąpić? Apokalipsa to dzieło ludzi... znaczy jest spowodowana działaniami ludzi, więc jakikolwiek koniec świata nie z winy człowieka nie będzie Apokalipsą. Dziś nikt nie jest w stanie mnie przekonać do swojego końca świata dobitniej niż astronomowie: Albo wielki kamyk z kosmosu i bum, po nas, albo za kilka miliardów lat Słońce i zagłada planety (przed tym pewnie zdołamy uciec, Ziemia niekoniecznie :PP) Obie te prognozy to nie apokalipsy ;].

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:32 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Szelki Pana napisał(a):
Gdyby był taki Bóg jak chrześcijański, to raczej by się nam pokazywał częściej... Skoro nas wszystkich bezgranicznie kocha, to powinien o nas dbać, a na razie nie robi nic, a paranoicy muszą wymyślać tezy typu: "To jakiś nieogarnialny, boski i super-świetny plan/zamysł". Brednie. Za dużo sprzeczności w obrębie tej wiary.

Chyba mylisz chrześcijaństwo z wyznaniem katolickim... może jedno i to samo, ale w Kościele Katolickim jest znacznie więcej sprzeczności... np. Maryja jest dziewicą... tylko jak to możliwe skoro urodziła i miała jeszcze kilkoro dzieci z Józefem? (Mt 13 54-56)... wiem, księża tłumaczą to, że to byli jego uczniowie... osobiście ja w to nie wierzę, że to byli uczniowie, tylko bracia i siostry...

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 19:44 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Z tego co wyczytałem rzeczywiście są to jego bracia i siostry.

Szelki Pana napisał(a):
Albo wielki kamyk z kosmosu i bum, po nas, albo za kilka miliardów lat Słońce i zagłada planety (przed tym pewnie zdołamy uciec, Ziemia niekoniecznie :PP) Obie te prognozy to nie apokalipsy ;].

Może ludzie wtedy już będą tak rozwinięci że przeniosą się na inna planetę ?

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 20:54 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Ninja2000 napisał(a):
Szelki Pana napisał(a):
Gdyby był taki Bóg jak chrześcijański, to raczej by się nam pokazywał częściej... Skoro nas wszystkich bezgranicznie kocha, to powinien o nas dbać, a na razie nie robi nic, a paranoicy muszą wymyślać tezy typu: "To jakiś nieogarnialny, boski i super-świetny plan/zamysł". Brednie. Za dużo sprzeczności w obrębie tej wiary.

Chyba mylisz chrześcijaństwo z wyznaniem katolickim... może jedno i to samo, ale w Kościele Katolickim jest znacznie więcej sprzeczności... np. Maryja jest dziewicą... tylko jak to możliwe skoro urodziła i miała jeszcze kilkoro dzieci z Józefem? (Mt 13 54-56)... wiem, księża tłumaczą to, że to byli jego uczniowie... osobiście ja w to nie wierzę, że to byli uczniowie, tylko bracia i siostry...

Szelek, obstawiam, że wiesz na jakiej zasadzie działa modlitwa i prośby kierowane do Boga. Nie zawsze przychodzą tak jak tego oczekujemy, nie zawsze rozumiemy to co się dzieje + istnieje coś takiego jak intymny kontakt z Bogiem i jeśli on jest naruszony to tak jakbyś chciał do kogoś zadzwonić nie mając zasięgu :)

Co do Ninja2k. Nie bronię kościoła katolickiego, już dawno stracił u mnie wielką literę. Jestem oburzony tym, że księża serwują nam treści interpretowane przez " uczonych / natchnionych"... Dziwne, że ewangelie, które stosuje kościół katolicki wobec wierzących jest tylko 4, gdzie normalnie istnieje ich bodajże, aż 64 sztuk. Pytanie : Dlaczego zatajają tajemnice z archiwum Watykanu i jego krypt ? Dlaczego nie dopuszczają nas, do studiowania owych pozycji ? Czyżby to było takie " trochę " nauczanie o Bogu ? Co do Maryi... kłaniają nam się osobiste interpretacje z szanownych konklawe. Pytanie... czy można urodzić dziecko nie będąc zapłodnionym ? Nie chcę wiązać owych czasów z teraźniejszością, gdzie w odpowiednich warunkach można wyhodować na zewnątrz żywy organizm, dlatego też jako osoba wierząca, twierdzę iż był to Duch Święty. Natomiast co do braci... no cóż dziwnie było z Maryją i Józefem... co najlepsze, że o Józefie jest bardzo mało wiadomości w stosunku do korzeni Maryi i jej dziejów. Jak już powiedziałem, biskupom urosły za duże palce... ale z drugiej strony, nie można też czepiać się wszystkiego, a to co się uzna za prawdopodobieństwo lub jako pryzmat niechęci do wiary stosować jako prawdę bezwzględną. Wątpię, że któryś z nas studiował teologię, co oczywiście nie zmienia faktu, że powinno/wypadałoby znać Pismo Święte ;)

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 21:25 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
61% następnej rangi

Kyron napisał(a):
Dziwne, że ewangelie, które stosuje kościół katolicki wobec wierzących jest tylko 4, gdzie normalnie istnieje ich bodajże, aż 64 sztuk. Pytanie : Dlaczego zatajają tajemnice z archiwum Watykanu i jego krypt ? Dlaczego nie dopuszczają nas, do studiowania owych pozycji ?

Nie zabrania... możesz pójść do pierwszej lepszej (i większej) księgarni i tam będą leżeć apokryfy (taki duże i grube)... pewno szybko zczaisz się, że tam są elementy bajkowe i takie tam... jak masz kasę to kup... tylko IMO to jest strata kasy.

Kyron napisał(a):
Pytanie... czy można urodzić dziecko nie będąc zapłodnionym ?

Tak.. wg. Biblii jest to możliwe... pytanie tylko... czy można być nadal dziewicą/prawiczkiem po kilku stosunkach?

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 21:26 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Kyron napisał(a):
Dziwne, że ewangelie, które stosuje kościół katolicki wobec wierzących jest tylko 4, gdzie normalnie istnieje ich bodajże, aż 64 sztuk. Pytanie : Dlaczego zatajają tajemnice z archiwum Watykanu i jego krypt ?

Może dlatego że bodajże 6 może 8 odnosi się do życia Jezusa, reszta to bardziej jego przypowieści, a krk nie zabrania czytania owych apogryfów są one dla tych którzy nie znaleźli odpowiedzi i PŚ.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona