Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Apokalipsa
PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 18:02 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Cześć wszystkim. Przejdę do rzeczy :

Apokalipsa Jana :

Ukazał się też inny znak na niebie:
Oto wielki Smok ognisty,
ma siedem głów i dziesięć rogów,
a na głowach siedem diademów

Jest to jeden z fragmentów Apokalipsy. A oto wytłumaczenie tego cytatu, które usłyszałem na rekolekcjach adwentowych :

Smok ognisty - pan piekieł
Siedem głów - siedem grzechów głównych
Dziesięć rogów - dopełnienie
Siedem diademów - oznacza władzę, a dokładniej, że grzechy i pokusy zapanują nad światem

Uważam, że podsumowanie tej kwestii nie jest trudne... Podzielam zdanie ks. Dominika Chmielewskiego, który prowadził owe rekolekcje " Jestem przekonany, że żyjemy w czasach wielkich zmian."

Czyż nie pokazują/gloryfikują w mediach właśnie tych siedmiu głów ?

Pycha
Chciwość
Zazdrość
Nieczystość
Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
Gniew
Lenistwo

Interesują mnie Wasze opinie co do Apokalipsy i tym co z nią związane.

Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Apokalipsa
PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 18:25 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
65% następnej rangi

Online: 0s
Chyba nie wierzysz w te pierdoły ?

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 18:38 
Moderator
Moderator

Online: 6h 24m 3s
Nasza apokalipsa jest prosta :

Ludzie sami siebie zniszczą :)

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 18:54 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

W końcu to ludzie ludzi prowadzą w dół. :)

VodkaUser napisał(a):
Chyba nie wierzysz w te pierdoły ?

Dla Ciebie są to pierdoły. Masz jakieś argumenty, czy tylko tak sobie rzuciłaś/eś ?

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 19:34 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Pierdoły pierdołami, jednak samo słowa apokalipsa nie oznacza zniszczenia a objawienie, więc nie wiem czemu ma ona mówić o zniszczeniu świata ?

Co do jednego ten ksiądz ma racje żyjemy w czasach wielkich zmian, jednak nie jest to zniszczenie.

Denosis napisał(a):
Ludzie sami siebie zniszczą :)

Ludzie już się zniszczyli, ale jeszcze tego nie widzą. :P

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 19:57 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Nie widzę, bym użył słowa zniszczenie jeśli chodzi o mnie :) Zniszczenie świata hm... wg. mnie apokalipsa jest początkiem/sądem dla ludzi wierzących... Chyba nie bez powodu Pismo Święte jest Księgą Boga... Czy ludzie siebie zniszczyli ? Tak..coś w tym jest...

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 21:16 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Według Ciebie jest pismem "Boskim" według mnie jest zbiorem życia Jezusa niezbyt wierną ale jest, oraz życia hebrajczyków. Sam Jahwe nie zaprzecza istnienia innych bóstw, przykład tego jest gdy Mojżesz spotyka się z faraonem i jego magami tak dwa węże ze sobą walczą(powstały z lasek Mojżesza i magów faraona) wygrywa Mojżeszowy co oznacza że Jahwe jest silniejszy niż bóstwa egipskie, ale nie zaprzecza ich istnieniu, drugą rzeczą jest przykazanie 2.(bodajże) jest napisane w biblii tysiąclecia że jam jest bóg zazdrosny, więc można wnioskować że inne bóstwa istnieją, trochę nie na temat.

Kyron napisał(a):
Nie widzę, bym użył słowa zniszczenie jeśli chodzi o mnie :) Zniszczenie świata hm... wg. mnie apokalipsa jest początkiem/sądem dla ludzi wierzących...

Skoro jest początkiem sądu to po tym sądzie coś tam ma się dziać, tak więc to będzie koniec znanego nam świata czyli prościej zniszczenie tego co znamy teraz czyż nie ?

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 21:25 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
Skoro jest początkiem sądu to po tym sądzie coś tam ma się dziać, tak więc to będzie koniec znanego nam świata czyli prościej zniszczenie tego co znamy teraz czyż nie ?

Owszem, masz rację. Zauważ jednak, że te początki dla różnych ludzi będą różne. Zgodnie z nauką Jezusa, jedni zostaną zbawieni, inni wtrąceni do piekła. Inaczej mówiąc " ziarno od plew odrzucone będzie".

Xullrae napisał(a):
Według Ciebie jest pismem "Boskim" według mnie jest zbiorem życia Jezusa niezbyt wierną ale jest, oraz życia hebrajczyków. Sam Jahwe nie zaprzecza istnienia innych bóstw, przykład tego jest gdy Mojżesz spotyka się z faraonem i jego magami tak dwa węże ze sobą walczą(powstały z lasek Mojżesza i magów faraona) wygrywa Mojżeszowy co oznacza że Jahwe jest silniejszy niż bóstwa egipskie, ale nie zaprzecza ich istnieniu, drugą rzeczą jest przykazanie 2.(bodajże) jest napisane w biblii tysiąclecia że jam jest bóg zazdrosny, więc można wnioskować że inne bóstwa istnieją, trochę nie na temat.

Owszem, istnieją różne moce, chociażby te diabelskie... istnieje magia... itd. Widzisz, wszystko sprowadza się do tego, w co wierzymy ? Wierzymy w Boga Jedynego, który jest dobry, czy w pokusy diabła/magii, czy w nic ? I to od naszej wiary i w konsekwencji postępowania wg. niej, zależy nasza wieczność.

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 21:28 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Kyron napisał(a):
Owszem, masz rację. Zauważ jednak, że te początki dla różnych ludzi będą różne. Zgodnie z nauką Jezusa, jedni zostaną zbawieni, inni wtrąceni do piekła. Inaczej mówiąc " ziarno od plew odrzucone będzie".

Ja za to uważam że piekło i niebo to przenośnia, piekło jest oddaleniem od Absolutu/Boga i samo to jest karą, a niebo jest zjednoczeniem się z ową istotą.

Kyron napisał(a):
Owszem, istnieją różne moce, chociażby te diabelskie... istnieje magia... itd. Widzisz, wszystko sprowadza się do tego, w co wierzymy ? Wierzymy w Boga Jedynego, który jest dobry, czy w pokusy diabła/magii, czy w nic ?

Skoro oni w nich wierzyli tak więc teoretycznie są to bóstwa, w innym przypadku mogą być to jakiegoś rodzaju demony, jednak czy wtedy każdy bóg/bogowie nie są takimi demonami, my składamy im cześć, ofiary a w zamian dostajemy to czy tamto.

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 21:50 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
Ja za to uważam że piekło i niebo to przenośnia, piekło jest oddaleniem od Absolutu/Boga i samo to jest karą, a niebo jest zjednoczeniem się z ową istotą.

Być może... nikt z nas tego nie wie... Niektórzy twierdzą, że niebo jest oglądaniem Boga twarzą w twarz... możemy tylko przypuszczać, choć i tak nas pewnie Szef zdziwi :)

Xullrae napisał(a):
Skoro oni w nich wierzyli tak więc teoretycznie są to bóstwa, w innym przypadku mogą być to jakiegoś rodzaju demony, jednak czy wtedy każdy bóg/bogowie nie są takimi demonami, my składamy im cześć, ofiary a w zamian dostajemy to czy tamto.

Więc pytanie : Czym różni się Jahwe od innych (demonów) ?

Hmm... na ile "tamto" jest czymś dobrym, jest miłosierdziem, zbawieniem. Bóg stworzył świat i pojawia się ciekawe pytanie... Czy stworzył tym samym innych bogów czy to ludzie oddając cześć wymysłom tak na prawdę oddają cześć diabłu. Myślę, że to drugie... demon chce opętać ofiarę, chce go zniewolić i wykorzystać, nie chce jego dobra... natomiast wydaje mi się, a raczej przekonany jestem, że w przypadku Boga jest odwrotnie :)

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 22:08 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Jaki masz szanse że to akurat twój "Bóg" stworzył świat może to po prostu zbiór pewnych reakcji występujących w przyrodzie stworzyły(jak to odmienić) Ziemie, albo to może wszyscy bogowie naraz stworzyli każdy inną część, albo po prostu "demon" jakiś sobie stworzył, by patrzeć jak to ludzie się kłócą i ostatecznie cała energia która leci do "boga/ów" leci do niego.

Kyron napisał(a):
Więc pytanie : Czym różni się Jahwe od innych (demonów) ?

Niczym, za to wiemy że jest silniejszy od bóstw egipskich.

Kyron napisał(a):
demon chce opętać ofiarę, chce go zniewolić i wykorzystać, nie chce jego dobra... natomiast wydaje mi się, a raczej przekonany jestem, że w przypadku Boga jest odwrotnie :)

Każda religia niewoli, każe żyć według określonych zasad piekło niebo, sąd ozyrysa, hades i te ogrody, tak więc każda zniewala, ale wyznawca zwyczajnie tego nie widzi.

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 23:01 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
Jaki masz szanse że to akurat twój "Bóg" stworzył świat

Nie mam szansy, ja w to wierzę.

Xullrae napisał(a):
Każda religia niewoli, każe żyć według określonych zasad piekło niebo, sąd ozyrysa, hades i te ogrody, tak więc każda zniewala, ale wyznawca zwyczajnie tego nie widzi.

Hmm, niekoniecznie zniewala... Przecież każdy z nas ma wolną wolę, a czy miłość zniewala ? To główna doktryna wiary chrześcijańskiej... nie trzeba nie wiadomo jak pościć, żyć w ascezie itd... żeby być zbawionym... sęk by widzieć w drugim człowieku Jezusa i go kochać, ot co. Wiesz... jeśli zniewolenie ma przynieść mi zbawienie i wieczną radość to ja mogę być zniewolony bez problemu :D

PostNapisane: Pn, 27 gru 2010, 23:43 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Kyron napisał(a):
Nie mam szansy, ja w to wierzę.

Wiara jest niczym innym jak wyjaśnianiem tego czego się nie rozumie.

Kyron napisał(a):
Hmm, niekoniecznie zniewala... Przecież każdy z nas ma wolną wolę, a czy miłość zniewala ? To główna doktryna wiary chrześcijańskiej... nie trzeba nie wiadomo jak pościć, żyć w ascezie itd... żeby być zbawionym... sęk by widzieć w drugim człowieku Jezusa i go kochać, ot co. Wiesz... jeśli zniewolenie ma przynieść mi zbawienie i wieczną radość to ja mogę być zniewolony bez problemu :D

To jest właśnie zniewolenie ślepa wiara że coś tak jest a nie inaczej(bez urazy) jaką masz pewność poza swoją wiarą że istnieje zbawienie ?

PostNapisane: Wt, 28 gru 2010, 12:29 
Obserwator
Obserwator
0% następnej rangi

Nie ma co dyskutować i tak wszyscy zginiemy :twisted:

PostNapisane: Wt, 28 gru 2010, 13:39 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Xullrae napisał(a):
Wiara jest niczym innym jak wyjaśnianiem tego czego się nie rozumie.

Rozumienie to jedna sprawa... ale człowiek w pewnym etapie swojego życia dochodzi do wniosku, że to co go otacza musi z czegoś wypływać. Czy byłeś na Jowiszu, że masz pewność jego wyglądu i właściwości ? Jaką możemy mieć pewność, że żyjąc w obecnych czasach media serwują nam wiarygodne informację, np. do Jowisza, mimo tego, że odkrycia przeprowadza NASA itd. to media są tzw. trzecią władzą. Widzisz... podobnie jest z wiarą (przynajmniej w moim przypadku), "co dla zmysłów nie pojęte niech wypełni wiara w nas" - czyli to co mogę pojąć, zrozumieć to to powinienem poznawać, dążyć do tego, np. poprzez studia, czytanie książek itd...., a to czego pojąć nie mogę, wypełnia wiara... a czy na wiarę powinno się patrzeć przez pryzmat nauki/zrozumienia ? nie powiedziałbym :)

Xullrae napisał(a):
To jest właśnie zniewolenie ślepa wiara że coś tak jest a nie inaczej(bez urazy) jaką masz pewność poza swoją wiarą że istnieje zbawienie ?

Spoko. Jaką mam pewność ?

Poprzez znaki na ziemi i niebie --> tylko trzeba umieć się na to otworzyć, to tak jakbyśmy sobie wmawiali, że i-doser na mnie nie działa... jeśli nie chcesz wierzyć, to nikt Ciebie do tego nie zmusi, w ten sposób. A jeśli w oczach ateisty wyglądam na głupca, który należy do zgrupowania głupców wierzących w zbawienie, a nie rozkład organiczny po śmierci, to wiesz... mi to na prawdę nie przeszkadza. Nie staram się patrzeć na wiarę na zasadzie prawdopodobieństwa... ale raczej dążenia do zbawienia, poprzez nią. Nie zadaję sobie pytania : "Czy niebo istnieje ?" tylko, : "Jak się tam dostać ? "

Krejzol7 napisał(a):
Nie ma co dyskutować i tak wszyscy zginiemy :twisted:

Kto zginie, ten zginie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona