Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 16:26 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
Kyron napisał(a):
A z jakiej racji mam to robić O_o ? Nie jestem buddystą i jest mi to nie potrzebne...

Z takiej że mówiłeś że bóg jest jeden, a ja Ci podałem argument że jest ich mnóstwo.

Kyron napisał(a):
Raczej chce zaspokoić żądze, bo w obecnych czasach rozmnażanie nie stanowi problemu...w przypadku człowieka zwłaszcza.

Zwierze ? Czy ciągle mówimy o tym samym ? Człowiek zaspokaja żądze zwierze utrzymuje swój gatunek przy życiu.

Kyron napisał(a):
Bóg, nie chrześcijaństwo to obiecywał. Tak, to będzie sprawiedliwy sąd, ostateczny. Zasłużeni, dobrzy ludzie pójdą do nieba, źli za życia do piekła. Co w tym dziwnego ? Sądziłeś, że to wiara, która zezwala na dobro, bo jest tak nim nasycona, że najgorszą szuję, weźmie do nieba, mimo, że na to nie zasługuje ? Nie stary, tutaj i tam trzeba sobie zasłużyć...

Mówie o tym że w innych religiach nie było aż takiego nacisku na to, a zwłaszcza w wierzeniach Rzymian oraz Greków z tego co ja wiem.
Według Ciebie to Bóg obiecywał, a według mnie obiecywali to założyciele chrześcijaństwa.

Kyron napisał(a):
Kolejna odpowiedź w pytaniu... miał jakiś cel - zbawienie, dlatego wyrzekł się bogactwa, a cenił nieśmiertelne dobra i wartości. Nie mówię, że każdy chrześcijanin jest mega dobry, tak samo jak nie wierzący jest mega zły i skazany na potępienie. Powiem więcej : wiara, nadzieja, miłość - lecz z nich najpotężniejsza jest miłość, w takim razie, nawet jak ktoś nie ma wiary, a miłuje innych i żyje miłością, zbawiony będzie.

Powiedz mi o kim mówisz ? Chodzi Ci o Jezusa ?

Kyron napisał(a):
yyy... mleko ? To wymaga ogłoszenia ? Jeśli ktoś nie wierzy, też wierzy w to, że nie ma tego czegoś w co nie wierzy....nie wiem co w tym dziwnego...

Pisałem coś o wierze a więc ja Ci odpisałem że każdy w coś wierzy,
Kyron napisał(a):
Przesłanie jest dalej to samo... gotów był każdej ofiary dokonać, bo WIERZYŁ, czego widocznie brak w tych czasach...
to jest odpowiedz na to że wierzył każdy wierzy, więc nie wiem czemu ma być tego brak w obecnych czasach.

Kyron napisał(a):
Mówię jak to w moim przypadku wyglądało, więc nie wiem dlaczego uważasz to za jakiś argument... Gdybym był muzułmaninem ( a gdybać nie lubię) nie wiem co by się działo... kierowałbym się moralnością ? Nie wiem.

Podałem Ci przykład to że się wychowałeś w takie a nie innej wierze to żaden argument.

Kyron napisał(a):
No cóż, zależy przez co rozumieć wiarę i w co... Możesz wierzyć, że za chwile spadnie z kosmosu kot, który da Ci kubek śmietany, a w nim 5kg koki, które sprzedaż na pobliskim rynku za ćwierć miliona $ albo wierzyć w coś co jest oparte na czasie, znakach itd.

Nie odpowiedziałeś na podpunkt b :D druidyzm też przetrwał jest nawet religią na wyspach, więc według twojej logiki oznacza to że ta religia się nie myli.

Zboczyliśmy trochę z tematu :D jakby można z tego wydzielić nowy wątek ?

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 16:32 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Xullrae napisał(a):
Zboczyliśmy trochę z tematu :D jakby można z tego wydzielić nowy wątek ?

Od dłuższego czasu, to chyba jedyna rzecz z jaką się zgodzę :) Może rozwikłajmy tytuł tematu, a zostawmy sprawy pochodzenia boskiego i tym podobnych ?

Okej, Puff !

Więc uważam (tak kochani, jako chrześcijanin :D), że Bóg stworzył człowieka po to by, jednocześnie "sprawował władzę" nad ziemskimi stworami ( z głową i sercem, czego dziś brakuje...) i tym samym zasłużył sobie na zbawienie. Może stworzył go po to by dać więcej dobra? Stworzył byt, który swoim podobieństwem chciał nasycić największym dobrem ?

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 16:42 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 47s
Kyron napisał(a):
No cóż, zależy przez co rozumieć wiarę i w co... Możesz wierzyć, że za chwile spadnie z kosmosu kot, który da Ci kubek śmietany, a w nim 5kg koki, które sprzedaż na pobliskim rynku za ćwierć miliona $ albo wierzyć w coś co jest oparte na czasie, znakach itd.

Tak... Chrzescijanstwo jest tak samo oparte na czasie i znakach jak kazda inna religia. Swiete ksiegi tez ma sporo z nich (no... moga byc zwoje, czy cholera wie co... ryciny? xD) Nic nie wyroznia chrzescijanstwa ponad inne religie. Widze, ze kolega Kyron poszukuje czegos poza... a czego? ;] Szukasz czegos... nie wiem... z magii, mistycyzmie, medytacji, psionice, innych religiach, nauce? Jest wiele mozliwosci. Ja generalnie sklaniam sie ku nauce jako najlepszej i najbardziej przekonujacej HIPOTEZIE tlumaczacej swiat: zarowno widzialny jak i niewidzialny. Religii i wiary nie negujac, gdyz nadal jest zbyt duzo niewiadomych, by sama nauka wystarczyla na wytlumaczenie wszystkiego... Ale podnosi mnie na duchu fakt, ze kazda religia tez ma cos, co jest super niescisle, przemilczane, unikane, badz zacierane, dlatego NIC jak dotad nie dalo rady wytlumaczyc swiata i dzieki temu wlasnie i rozwojowosci nauki obralem ta sciezke... przynajmniej narazie. Mam tylko nadzieje, ze niedlugo znajdzie sie dowod na to, ze wszechswiat jest 11-wymiarowy. Wtedy w nauce nie bedzie zadnych niescislosci ;] (kocham kwantowke i teorie strun xDD)

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 19:00 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Hmm, czego ja szukam ? Szczerze mówiąc, to uwielbiam i kieruję się w życiu patosem i romantyzmem...czasami aż za bardzo :P :yes: Do czego zmierzam... opieram wszystko na dziele Bożym. A wierzę w Boga Jedynego, ponieważ jest to dla mnie hmm... czymś mocniejszym od nauk innych wiar albo założeń naukowych. Mistycyzm...hmm...tak jest coś w tym, może nie do końca chcę łączyć magię z wiarą chrześcijańską ( bo to bardzo bardzo poważny grzech, tak jak wywoływanie duchów np.), ale wychodzę z założenia, że to czego nie można poznać nauką, a poznać można, używa się czegoś ponad naukę, nie wiarę, nie. Właśnie ten mistycyzm jak to kolega określił. Mimo wszystko medytacje itd... praktykuję z tym jednak przekonaniem, że to wszystko dał mi Bóg i nie robię nic złego poznając siebie, bo nikomu nie robię nic złego, a Boga nie obrażam, bo dał mi gdzieś takie możliwości chyba nie bez powodu. Trochę nawiązuje to do talentów, które należy rozwijać. Tak więc dopóki coś nie przejmuje nad tobą kontroli, nie jest niebezpieczne i złe. Trzeba mieć rozeznanie i wiedzieć co się dzieje, ot co :P.

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 20:49 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

No tosmy sie zrozumieli ;]. Cacy. Troszke to trwalo :P. A czy uwazasz, ze taki np... Szatan czy inna zla moc jest w stanie tak mieszac w swiecie, by magia, czy inne zue i ganione przez Kosciol rzeczy mialy miejsce? Skoro swiat to dzielo boze, to czy Szatan/zla moc moze tworzyc w nim cos swojego? Swojego czlowieka nie stworzyl, ale antychryst jest czesto utozsamiany z jego synem, co jednoznacznie dopuszcza taka mozliwosc... Wtedy swiat bylby... kurcze jakby to okreslic nie dzielem samego Boga... a czlowiek nie tylko na jego (Boga) podobienstwo. Czy koniec swiata nie bylby wtedy wlasnie momentem, kiedy to "najwspanialsze dzielo Boga" byloby powielone/ulepszone/uformowane (niepotrzebne skreslic) przez Szatana?

BTW: Jest to proba powrotu do tematu i ciagniecia rozmowy dalej. xD

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 21:13 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Hmm. Co do działania i istnienia złych mocy nie mam żadnych wątpliwości. Natomiast uważam, że żaden z nas nie jest zły z natury. Człowiek ma wybór dany przez Boga, za czym idzie moralność i sumienie. W takim razie, jeśli ktoś wybiera złą drogę, jednocześnie staje się otwarty/podatny/chętny na działanie zła/złych mocy. Wg. nauki jaka płynie z Kościoła i z Pisma Świętego, szatan brzydzi się i nie rusza osób dobrych, wierzących więc ktoś kto nie chce poddać się jego mocy nie doprowadzi do rozprzestrzeniania się zła na świecie. Sam początek szatana nastąpił gdy jeden z Archaniołów Boga sprzeciwił się Panu. Bóg wtedy wygnał go z nieba, a ten stał się źródłem zła. Więc szatana tak na prawdę nie było w momencie tworzenia świata...tzn. był, ale nie zły, wtedy jeszcze posłuszny. Świat jest przepełniony złem, a walka pomiędzy nim a dobrem trwa od początku, więc jak najbardziej mają miejsce w Kościele jak i w całym świecie. Co do końca świata..hmm, ja bym raczej przystawał za twierdzeniem, iż będzie to ostateczne zgładzenie zła poprzez sąd : owoc od zgnilizny odrzucony będzie. Zło wtrącone do piekła,a dobro panujące na zawsze w niebie z Bogiem. Trochę pogmatwałem całość, ale mniej więcej tak to rozumuję. :)

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 21:31 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Poruszajac sie w chrzescijanstwie tak... mysle podobnie, ale nie o to mi dokladnie chodzilo. Bardziej obchodzila mnie odpowiedz na pytanie: Czy jest mozliwe, by to Szatan stworzyl czlowieka-antychrysta, ktory to rozpocznie koniec swiata. Chodzi mi o to... czy antychryst bedzie zwyklym czlowiekiem, tylko strasznie przekabaconym przez zlo, czy bedzie stworzonym przez zlo. Jesli to drugie, to czy jest mozliwe, by to Szatan stworzyl czlowieka (chodzi mi o pojedyncza jednostke, nie o caly gatunek, a juz tym bardziej Adama i Ewe). Sam koniec swiata nastapilby i w jednym i drugim przypadku, dlatego tego nie ma akurat po co roztrzasac w plaszczyznie chrzescijanskiej. Pytam o zdolnosci kreacyjne Szatana.

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 21:43 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Szelki Pana napisał(a):
Czy jest mozliwe, by to Szatan stworzyl czlowieka-antychrysta, ktory to rozpocznie koniec swiata.

Czy szatan może stworzyć antychrysta.... hmm, może szatan go nie tworzy, tylko on sam tworzy się z człowieka w wyniku totalnego zapadnięcia się w zło ? Czy antychryst może rozpocząć koniec świata...no cóż, koniec świata nastąpi z ręki Boga, tak jest wg. Biblii, a szatan i inne pomioty zła zostaną pokonane, więc wg. mnie odpowiedź brzmi nie. -
Szelki Pana napisał(a):
zwyklym czlowiekiem, tylko strasznie przekabaconym przez zlo
:)

Szelki Pana napisał(a):
Pytam o zdolnosci kreacyjne Szatana.

W końcu jest to upadły archanioł więc swoje zdolności na pewno ma :) Jednak z założenia uważam, że zło przegra z dobrem, więc Szatan jest słabszy od Boga. Owszem jest on (sztn) źródłem i emisją wszelkiego zła, w przeróżnych postaciach. Ale to jakie konkretne zdolności posiada to oprócz opętań i tym podobnych nie znam, bo nie interesuję się tym.

btw... może dajmy już spokój Szatanowi, bo atmosfera się robi mroczna zamiast dyskusyjna :)

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 22:02 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

A tam. To nie ma prowadzic do niczego zlego, typowe rozwazania na temat... Jak mozna by inaczej wrocic do tematu... Jest wiele roznych opisow powstania czlowieka... Wiem, ze nawet w judaizmie/chrzescijanstwie istnieja rozne wersje, choc KK przyjmuje tylko 1. Te wszystkie teksty wykreslone z kanonu opisuja i to wydarzenie inaczej. Ale jest cos, co generalnie potrafi to wszystko polaczyc: Czlowiek powstaje najczesciej za pomoca bostwa/bostw i pierwiastkow nieorganicznych. Czyli np... z ziemi czy czegos takiego, nigdy z niczego zywego. Czemu? :P

PostNapisane: Wt, 23 lis 2010, 22:07 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Szelki Pana napisał(a):
Czlowiek powstaje najczesciej za pomoca bostwa/bostw i pierwiastkow nieorganicznych. Czyli np... z ziemi czy czegos takiego, nigdy z niczego zywego. Czemu? :P

Hmm, wydaje mi się, że jest to istota, która szczególnie się wyróżnia ( w przypadku kiedy tworzy ją Bóg : Jahwe dmął w człowieka tchnienie życia, którego wcześniej "ulepił") lub należy do jednego wielkiego kręgu życia ( w przypadku stworzenia z meduzy i grzyba :P), choć też kusi mnie by powiedzieć, iż jest to połączenie dwóch powyższych...

PostNapisane: Pn, 06 gru 2010, 23:11 
Przesiąknięty
Przesiąknięty
96% następnej rangi

Online: 32m 26s
Jest to pytanie wprost filozoficzne ;)
Nie da się uzyskać na nie odpowiedzi. Zależy to też od punktu widzenia.
Ja to widzę tak, że to nie Bóg stworzył ludzi, a jakiekolwiek formy życia istniały od zawsze.
W końcu jakaś "bakteria" ewoluowała w człowieka :D
No i jest w tym jakiś sens? Nie.

PostNapisane: So, 08 sty 2011, 13:26 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 2h 18m 6s
Trochę offtop ale ;
Przychodzi nowy do piekła i po prawej stronie widzi diabły popijające piwko, wokół nich laski, palą zioło .
- Diable, e czemu ci ludzie po lewej się smażą w piekle?
- Jak to czemu, mają w co wierzą . :]

PostNapisane: Wt, 11 sty 2011, 15:36 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
65% następnej rangi

Bóg nikogo nie stworzył bo boga nie ma (to moje zdanie). Ludzie są jak zwierzęta, raczej nawet są zwierzętami, różnią się jedynie od nich tym, że są dużo mądrzejsi, nic poza tym, po śmierci znikają, nie ma ich, wszystko co teraz odczuwamy, widzimy to zasługa naszego mózgu, po śmierci mózg umiera a wraz z nim i my, nie ma co się łudzić, że po śmierci pójdziemy na jakieś cudowne łąki bądź też reinkarnujemy się.. nic bardziej mylnego, życie jest tylko jedno, człowiek, pies czy bakteria to taki sam żywot i tak samo kończy, śmierć i koniec, ludzie (którzy myślą w przeciwieństwie do reszty zwierząt) próbuje sobie (zapewne dla własnego dobra) wymyślić BOGÓW którzy ich łaskawie uratują, którzy nie pozwolą aby po śmierci trafili do "piekła"... to jest w pewnym sensie żałosne. Ludzie są wolni, powinni korzystać z życia, a nie bać się wyimaginowanych blokad stworzonych przez ludzi (bo taka jest prawda), wyznawcy JEZUSA to tylko zwykli ludzie (mowa o Apostołach którzy rzekomo spisali Biblie), ludzie którzy mogli tak naprawdę napisać cokolwiek, zresztą przez lata Biblia była cenzurowana, niewygodne fakty były usuwane, wszystko musiało działać tak jak należy, to wszystko jest manipulacją, żądzą pieniądza i oszustwem, wiem, że zagorzali katolicy i tak się ze mną nie zgodzą, spoko nie mam im tego za złe, ale logicznie myśląc, czy WIELKI BÓG który może wszystko potrzebował by wyznawców ? czy potrzebowałby kogoś kto by go wychwalał, wielbił itd ? Ale po co ? On przecież jest WIELKI, MOCNY, NIE OMYLNY, WSZECHMOCNY itd, itp.... Ehhh jest to strasznie żałosne...

PostNapisane: Wt, 11 sty 2011, 17:29 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
48% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

VodkaUser napisał(a):
Ludzie są jak zwierzęta, raczej nawet są zwierzętami,

Tu masz 100% rację, jednak ludzie są na tyle aroganccy że myślą że nimi nie są.

VodkaUser napisał(a):
nic poza tym, po śmierci znikają, nie ma ich, wszystko co teraz odczuwamy, widzimy to zasługa naszego mózgu, po śmierci mózg umiera a wraz z nim i my, nie ma co się łudzić, że po śmierci pójdziemy na jakieś cudowne łąki bądź też reinkarnujemy się.. nic bardziej mylnego, życie jest tylko jedno, człowiek, pies czy bakteria to taki sam żywot i tak samo kończy, śmierć i koniec,

Na jakiej podstawie tak uważasz ? Jest wiele opisów osób co się z nimi działo podczas śmierci klinicznej(to jednak da się wytłumaczyć) co powiesz o szamanach uzdrawiających ludzi z pomocą duchów, napojach dzięki którym ludzie doświadczają czegoś poza naszą fizyczności(chodzi mi dokładnie o amanita muscaria która przechodzi przez nasze ciało i się w ogóle nie przyswaja, a jednak wywołuję różne wizje), o domniemanych cudach eucharystycznych, wizjach, proroczych snach ?

VodkaUser napisał(a):
ludzie (którzy myślą w przeciwieństwie do reszty zwierząt) próbuje sobie (zapewne dla własnego dobra) wymyślić BOGÓW którzy ich łaskawie uratują, którzy nie pozwolą aby po śmierci trafili do "piekła"

Ja uważam że cokolwiek się z nami stanie to zwierzęta też tego doświadczają, w taki czy inny sposób.

VodkaUser napisał(a):
to jest w pewnym sensie żałosne.

Dla mnie twoje myślenie jest żałosne myślisz że nauka Ci wszystko wytłumaczy i poda na tacy, że wyjaśni wszystko, a jeżeli nie to to nie istnieje, to jest dopiero żałosne.

VodkaUser napisał(a):
powinni korzystać z życia, a nie bać się wyimaginowanych blokad stworzonych przez ludzi (bo taka jest prawda),

Kto tu mówi o strachu życie jest po to żeby z niego korzystać, ponieważ zło i dobro zależy od naszego rozumowania.

VodkaUser napisał(a):
ale logicznie myśląc, czy WIELKI BÓG który może wszystko potrzebował by wyznawców ?

Właśnie nie można wszystkiego brać na logikę, logika się przydaje ale nie jest uniwersalna, trzeba dać się ponieść intuicji.

PostNapisane: Śr, 12 sty 2011, 09:22 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Xullrae napisał(a):
Właśnie nie można wszystkiego brać na logikę, logika się przydaje ale nie jest uniwersalna, trzeba dać się ponieść intuicji.

Tak jak debilna sekta poskramiaczy węży? Logicznie wąż jest niebezpieczny, ale na nabożeństwie go wyjmę i będę trzymał, a jak mnie ukąsi, to oddam swe życie Bogu?
Najbardziej rozwala mnie fanatyzm religijny w każdym wykonaniu. Logika to jedyna broń przed właśnie takim fanatyzmem. Według większości z was duchy, świat astralny i tak dalej leżą poza możliwościami logicznego pojmowania i jesteście w wielkim błędzie. Logika to trzeźwe patrzenie na świat. Widzenie powiązań i szans na dane zjawiska... Narzędzie, dzięki któremu można wyciągać wnioski.

Wczoraj w jeden dzień pochłonąłem "Walkirie" Paula Coelho i tam jest świetna definicja Boga, z którą mogę się zgodzić, jeśli w miarę przyjąć niektóre dogmaty:
1. Bóg stworzył człowieka z wolną wolą i tam, gdzie człowiek w Boga nie wierzy, to on nic zrobić nie może (zupełnie jak w Black and White :P).
2. Nad każdym człowiekiem czuwa anioł, który jest jakby powiernikiem woli bożej: Ma chronić i pomagać człowiekowi, jak i prowadzić go po najlepszej drodze. On też nic nie może zrobić, póki człowiek nie uwierzy.
Obok tego wszystkiego istnieje tam jeszcze wplątana w to magia, okultyzm, szamanizm i takie różne tam :P. Wszystko logicznie i trzymające się kupy. (TAK! Logicznie!) Nawet wiara nie umknie logice, bo do logicznej maszyny można wrzucić dosłownie wszystko.

"Ludzie są jak zwierzęta" - Ludzie to zwierzęta i niczego się innego powiedzieć nie da. Co do ewolucji: Już niedługo darwinizm w pierwotnej formie upadnie. Jest coraz więcej dowodów, że ewolucja jedynie ewoluuje cechy, które już powstały, a więc jak powstają nowe? Otóż wszystko dzięki mutacjom genetycznym recesywnym, które gdy są w przewadze w populacji zaczynają się ujawniać, stąd nowe, dziwne i nagle pojawiające się nowe gatunki.

Co do śmierci i tego, co po niej: Kto by mi się tu teraz nie wypowiedział, to ma gówno do powiedzenia i zna się na śmierci jak bawół na polowaniu. Nie ma i nie będzie jasno powiedziane zapewne nigdy nic na temat: "Co będzie z nami po śmierci...". Co do rytuałów, transów, wizji... end soł on: Niektórzy, żeby mieć wizję, czy inne transy nie potrzebują niczego, a już tym bardziej wywarów. Taki wywar to tylko... katalizator reakcji (czyt. placebo), w podanym przypadku katalizator jedynie psychologiczny. Takim katalizatorem może też być ślepa wiara albo ból (najlepiej oba xD).

VodkaUser napisał(a):
ludzie (którzy myślą w przeciwieństwie do reszty zwierząt) próbuje sobie (zapewne dla własnego dobra) wymyślić BOGÓW którzy ich łaskawie uratują, którzy nie pozwolą aby po śmierci trafili do "piekła"

Bogów się "wymyśla", gdy się czegoś nie rozumie (pierwotnie). Później na zasadzie fali wymyśla się coraz to inne powody na wymyślanie bóstw (On jest supermocny, on mnie ochroni, on mnie zbawi). Jedyny Bóg warty rozważenia, to coś na kształt studni dusz... Wysyła (tworzy) wszystko w przestrzeń i każe temu wszystkiemu określać siebie, dzięki temu Bóg poznaje część siebie. Do człowieka dołożył jeszcze zadanie określenia Boga i wszystkiego innego... A może człowiek sam to na siebie nałożył? Inne temu podobne definicje też są do rozważenia, to było jako przykład. Czyli... Bóg-absolut, który może być nawet wszechwiedzący albo pełen miłości (albo oba), ale na 100% nie jest wszechmocny i działa (jeśli w ogóle) tylko tam, gdzie coś w niego wierzy.

Xullrae napisał(a):
Kto tu mówi o strachu życie jest po to żeby z niego korzystać, ponieważ zło i dobro zależy od naszego rozumowania.

Polać temu panu!... Choć, czy na pewno? Jeżeli Bóg istnieje w choćby wszechwiedzącej formie, bądź w super-miłującej, to zawsze wie, co dla nas/społeczności/ludzkości najlepsze, a więc zna definicję dobra. Wtedy to już zależy od naszego rozumowania tylko na zasadzie zaprzeczyć Bogu i stworzyć nowy system.

VodkaUser napisał(a):
ale logicznie myśląc, czy WIELKI BÓG który może wszystko potrzebował by wyznawców ?

Logicznie nie, ale WIELKI BÓG jest najmniej logiczny ze wszystkich. Nie należy się go spodziewać, bo generalnie już byśmy dostali meteorem albo inną sodomią i gomorią xDDD.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona