Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 15:46 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 11d 23h 10m 18s
Religie, religie, religie ;]. Kazdy wierzy sobie w costam, tu nie trzeba akurat rozstrzygac, ktora religia lepsza i... to zbija z tematu. Chrzescijanstwo jest religia, jak kazda inna z ta tylko roznica, ze ma najwiecej wyznawcow ;P

Co do nieba, piekla, czyscca, nirvany i innych takich... Przekonamy sie po smierci, a teraz najlepiej zyc z optymistycznym przekonaniem, ze cos tam na nas po smierci czeka, niewazne co... nawet pieklo byloby lepsze niz znikniecie calkiem ;P (w piekle moglby byc niezly fun, jesli wierzyc niektorym chrzescijanskim opisom xD)

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 15:46 
Polecane tematy:

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 15:50 
Adept
Adept
0% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
dychy napisał(a):
A stąd wiem, że religia chrześcijańska jest RELIGIĄ OBJAWIONĄ.

Skąd wiesz że akurat OBJAWIONĄ, masz gwarancje. Jeśli Chrześcijaństwo jest objawione, i jest właśnie tą poprawną religią, to dlaczego powstała akurat w czasach w, których inne religie. były to czasy w których powstało pełno religii, także chrześcijaństwo. a więc jest jedną i tą samą wymyśloną przez ludzi starożytności religią. w którą wierzymy żeby mieć jakiś sens życia i mieć do czego dążyć.

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 18:38 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
65% następnej rangi

Moim zdaniem nie da sie nei istniec bo niby jak ? nasza osobowsc, nasze ja zawsze zyje, bylo jest i bedzie, to cialo umiera ale nie my :)

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 19:22 
Wprawiony
Wprawiony
20% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

ZZnn napisał(a):
Chrzescijanstwo jest religia, jak kazda inna z ta tylko roznica, ze ma najwiecej wyznawcow ;P

A teraz podziękujmy naszym rodzicielom, że wpajają nam, że religia chrześcijańska jest "od dziada pradziada" a nie od naszych poglądów :3
Biali wciąż się rozmnażają, pamiętajcie, christ power rise up :PP

VodkaUser napisał(a):
Moim zdaniem nie da sie nei istniec bo niby jak ? nasza osobowsc, nasze ja zawsze zyje, bylo jest i bedzie, to cialo umiera ale nie my :)

Dusza może ulec zniszczeniu, ale nie umrze
Ciało może ulec zniszczeniu, zmasakrowaniu, przejechaniu przez kosiarkę/traktor/człowieka-mutanta, ale i tak w końcu umrze.

Tak, tak, wiem - to bez sensu xD

Ja tam wystrzegam się jednego - reinkarnacji - nie chce tego >:'(

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 19:27 
Adept
Adept
0% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Jak nie chcesz reinkarnacji to co będziesz robił po śmierci, pustka, dno ? i nic, czarny obraz i nie ma nic. ?

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 19:30 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

Może będzie tak że pójdzie tam w co wierzy.

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 20:04 
Wprawiony
Wprawiony
24% następnej rangi

No bo są wymyślone... Co nie oznacza ze są złe. Bo ja uważam, że jezeli ktos sobie wyznaje te religie, jakie chce i jest dobrym uczciwym kochającym czlowiekiem to i tak go Pan Jezus zbawi. Poczytaj wikipedie... cyt:" Takie imię obrał Siddhārtha Gautama, kiedy zaczął głosić swoje nauki". A religia chrześcijańska jest objawiona bo tak jest napisane w Piśmie Świętym. Po co szukać innych religii, skoro jest wyraźnie napisane, że jeżeli będziesz z Bogiem, będziesz żył wiecznie. Jezus to powiedzial. No ale wasz wybór. I z moherami mnie nie wiąż, bo ich nie słucham, niech se robią co chcą. To tylko babcie które troszke przesadzają w słuchaniu radia maryja i tyle.

I co z tego że ślepo wierzę ?? Przynajmniej w coś wierzę, mam jakąś wiare, mam sens życia. Bez Boga życie nie ma sensu. Jak czytam niektóre posty to naprawde płaczę ze śmiechu :lol: Boga nei ma hehe, hulaj dusza piekła nie ma xD no teraz to mnie rozwaliliscie xD To jak powstał ten świat ?? Co sam sie zrobił ?? Naoglądacie sie jakiś durnych i beznadziejnych filmików brytyjskich na youtube, które nakręcił jakiś skretyniały idiota po psychiatryku, i pozniej glosicie takie glupoty... A i skąd wiesz ze religia chrześcijańska potępia ezoterykę ? Mój tata zna dobrze pewnego księdza który to praktykuje, opowiadał mu o oobe o ld i o różnych podobnych sprawach :) Mówi że ludzki umysł jest w stanie zrobić WSZYSTKO. Jednak jest ograniczony, bo grzech go hamuje.

@ Sandacz, a co wolałbyś może zostać po śmierci psem ?? Nie ma czarnego obrazu po smierci jak to określiłeś. Jest życie po śmierci. Ja wierzę, że jest Niebo, Piekło, Lub Czyściec.

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 20:26 
Wprawiony
Wprawiony
20% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Sandacz napisał(a):
Jak nie chcesz reinkarnacji to co będziesz robił po śmierci, pustka, dno ? i nic, czarny obraz i nie ma nic. ?

Nie, napewno coś będzie, nie powiedziałem że będzie pustka, dno, próżnia.. tylko że będzie coś w formie odpoczynku, uświadomienia sobie dopiero wtedy jaki sens miało twoje życie, czy dobrze wg. ciebie przeżyłeś swoje życie.. a potem będzie coś neutralnego, albo praniu mózgu i ponowne życie (ale nie psem :P)
dychy napisał(a):
Ja wierzę, że jest Niebo, Piekło, Lub Czyściec.

Taa.. jak z Constantina :D
Co do czyśćca się zgodzę, musi być moment 'wyboru' lub tego 'odpoczynku'

Hmm, jak cię ciekawi co będzie po śmierci to weź nóż, zabij się i zobaczysz ;P

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 21:03 
Pasjonat
Pasjonat
22% następnej rangi

Online: 31m 35s
Ale duchy istnieją więc musi istnieć życie po śmierci :D. A co do religii, od pewnego czasu tworzą ją ludzie i sądzę ze prawda miesza się z kłamstwem (tak jak potępianie ezoteryki).Jeśli nie cuda,duch,demony itp. to nikt by nie wierzył.Mam tylko nadzieję że te rzeczy nie są sfabrykowane i liczę na to że nie jesteśmy oszukiwani

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 22:11 
Moderator
Moderator
 WWW  Zobacz profil

Online: 1h 46m 36s
dychy napisał(a):
No bo są wymyślone...

Możesz to uzasadnić czemu inne np. Buddyzm jest wymyślony a Chrześcijaństwo już nie? No podaj coś ;)

dychy napisał(a):
Przynajmniej w coś wierzę, mam jakąś wiare, mam sens życia.

Jak byś zauważył na tym forum prawie każdy w "coś" wierzy np. ja wierze w samego Boga ale jako istotę która jest wszędzie i na równi stawia człowieka, świnię, kwiatka czy kota. Dla mnie tylko takie coś ma sens.

dychy napisał(a):
Mówi że ludzki umysł jest w stanie zrobić WSZYSTKO. Jednak jest ograniczony, bo grzech go hamuje.

Grzech to pojęcie względne... dla księdza wypowiedzenie np. słowa "k***" będzie grzechem bo tak sobie przyjęli a gdzie to masz napisane w tej swojej Biblii że to grzech?

PS: Nie staram się tu nikomu udowodnić że wiara jest be czy coś, staram się jedynie przedstawić swoje poglądy i podzielić się "swoją prawdą". Kiedyś byłem jedynie Chrześcijaninem i nie przyjmowałem innych wiar, teraz przejrzałem na oczy i odrzuciłem to całe świństwo które wciskali mi od małego z ambony, zacząłem porządkować swoje wierzenia pod wg. doświadczeń, logiki, dowodów itp. długo by wymieniać. Dziś jestem szczęśliwszym człowiekiem :)

PostNapisane: Pt, 29 maja 2009, 05:27 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 11d 23h 10m 18s
Tak dokladnie cos w tym stylu. Po drugie mowienie, ze chrzescijanstwo jest jedyna objawiona religia jest tak wielkim... niedopowiedzeniem i wrecz powiedzialbym klamstwem.
Chrzescijanstwo... Popatrzmy wstecz: wywodzi sie z judaizmu, ktory wywodzi sie z mezopotamskich wierzen i z Gilgamesha. Sam Jezus nigdy nie chcial byc uwazany za rownego Bogu, jak sie go teraz przedstawia, mowil tylko, ze jest Synem Bozym, jak KAZDY z ludzi. Chrzescijanie na poczatku byli zwykla sekta i gdyby nie totalnie poroniony i fanatyczny czlowiek jak sw Pawel, nie rozroslaby sie i nie stala KK jaki znamy dzis. Nadal bylaby sekta, dodatkowo z tego co pamietam gnostycka.

Teraz co do innych religii. Uwazasz, ze Mahomet, gdy mu Allah objawil islam, tylko to sobie zmyslil? Islam to tez religia wywodzaca sie z judaizmu, jest religia mlodsza od naszej i uznaje Jezusa, jako kolejnego proroka, a Mahometa, za nastepnego, wazniejszego. Co znaczy, ze sa oni tak jakby... pozniejsza, lepsza wersja chrzescijanstwa? Ze ich religia jest lepsza? Mozna tak sadzic, mozna powiedziec, ze chrzescijanstwo tylko wzielo sobie kolejnego proroka jako zbawiciela, nie widzac prawdy. Oni w to wierza. Czy uwazasz, ze twoja wiara jest lepsza? To juz jest ignorancja.

Nie chce mi sie tu przytaczac innych religii dlatego pozostane przy tylu. Dychy przemysl cos, zanim napiszesz. KK nie jest pepkiem swiata, choc sie za takowy uwazalo od sredniowiecza.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Pt, 29 maja 2009, 06:34 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

Pietras161 napisał(a):
Ale duchy istnieją więc musi istnieć życie po śmierci :D.

Nie jest udowodnione przez naukę że one istnieją.

Pietras161 napisał(a):
A co do religii, od pewnego czasu tworzą ją ludzie i sądzę ze prawda miesza się z kłamstwem (tak jak potępianie ezoteryki). Jeśli nie cuda,duch,demony itp. to nikt by nie wierzył.Mam tylko nadzieję że te rzeczy nie są sfabrykowane i liczę na to że nie jesteśmy oszukiwani

No przecież każdy wie że Biblię od samego początku zmieniano. Na każdym soborze coś wywalali, coś dodawali itd.

PostNapisane: Pt, 29 maja 2009, 12:18 
Obyty
Obyty
63% następnej rangi

Online: 5m 40s
http://archiwumx51.republika.pl/kod.html

Dlatego np. Koran musiał być przekazywany w orginale i zabraniano zmiany nawet 1 literki.

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 12:52 
Pasjonat
Pasjonat
22% następnej rangi

Online: 31m 35s
Bardzo ciekawe. Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego ktoś pisał Bug a nie Bóg Oo?

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 13:37 
Obyty
Obyty
63% następnej rangi

Online: 5m 40s
O rzeke mu moze chodziło :D? a tak serio to nie wiem bo reszta tekstu nie wydaje się jakaś zła z ortografi.

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 13:37 
Polecane tematy:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona