Autor Wiadomość
 Tytuł: Beta
PostNapisane: So, 01 mar 2008, 19:56 
Skryba
Skryba
96% następnej rangi

Online: 0s
Witam

Mówiąc szczerze podszedłem do programu sceptycznie, jak do wszelkich tego typu spraw, ale wyniki są zadowalające.

Na początek włączyłem sobie dose "Beta", rozluźniłem i położyłem spokojnie. Po jakimś czasie, podobnie jak przy próbach OOB, zaczęły drgać mi mięśnie. Z czasem ciało pulsowało zgodnie z rytmem szumów, a czasami podobnie odczuwałem bicie serca. Nie było to jednak nic specjalnego, ot, normalna reakcja przy stanach skupienia. Następnie zaczeły się rzeczy ciekawe - wyostrzył mi się węch, niemal każdy zapach w pokoju czułem doskonale i drażniły one mój nos. Efek utrzymał się dość długo. Podobnie było z innymi zmysłami. Całe ciało było niczym przygniecione czymś ciężkim i obce - zupełnie jak zaraz po obudzeniu z głębokiego snu. Przed oczami zaczęły pojawiać mi się wibrujące plamy barwne. Następnie zaczęły lekko drgać mi powieki, tak jakby oczy chciały się samoistnie otworzyć a ja je trzymałem zamknięte. Głowa bolała mnie przez chwilę bardzo mocno. Po zakończeniu odsłuchiwania, ciężko mi było stać, musiałem usiąść na krześle. Po chwili ciało ze skrajnie ciężkiego i obcego zrobilo się lżejsze, towarzyszyło temu odświerzenie i nieco skupienia. Całkiem ciekawe doznanie, nie powiem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 19 sie 2008, 15:58 
Skryba
Skryba
56% następnej rangi

Pierwsza myśl, która nasuwa się, aby opisać Beta, to odczucie, że jest to kolejny genialnie, zgodnie z opisem, działający, zasługujący na pochwałę dose.

Jeśli chodzi o moment słuchania dose'a, jest on miły, z uwagi na to, że dźwięki dose'a Beta, są generalnie miłe dla ucha. Nie jest odczuwalna senność, a wręcz przeciwnie, umysł staje się z każdą chwilą lżejszy, a pod koniec słuchania dose'a czuć, jakby umysł stawał się z każdą sekundą coraz bardziej pojemny. W pierwszej kolejności od razu po wysłuchaniu dose'a daje się odczuć idealny stan rozbudzenia i koncentracji umysłu. Umysł jest w pełni odświeżony otrzeźwiony, ożywiony.Myśli są w pełni jasne, czyste i klarowne. Bardzo łatwo uzyskać stan skupienia i koncentracji umysłu. Poprawia się jakość i szybkość myślenia. Odbierane bodźce z otoczenia są wyraźniejsze, umysł jest w pełni odświeżony, jasny, z uwagą zwróconą do świata zewnętrznego. Generalnie bardzo pozytywne odczucie odświeżenia umysłowego, fizycznego. Znacznie lepsze samopoczucie, szczególnie jeśli chodzi o kondycję umysłu. To samo w przypadku ciała, które jest w pełni odświeżone oraz ożywione.

Podsumowując, dose jest idealny i uniwersalny do wszystkich tych czynności, gdzie potrzebny jest stan pobudzenia, z uwagą skupioną na zewnątrz, przy rozwiązywaniu jakichkolwiek logicznych zadań, ponieważ ten dose naprawdę polepsza zdolności logicznego myślenia, koncentracji, jak również, mimo, iż nie sprawdzałem, to zapewne większa także IQ.

Tytuł: Re: Beta
PostNapisane: Cz, 02 kwi 2009, 01:33 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Podzielam wrażenia poprzedników od siebie dodam jeszcze:

1. Lekkie łzawienie oczu - to było dość dziwne kompletnie się nie spodziewałem
2. Bóle głowy były dość specyficzne. Początkowo ogólnie bałem wszelkich tego typu doznań i umiałem je zahamować (wyłączając koncentracje i zaczynając myśleć na jakiś temat) :P, ale po odsłuchaniu kilku dose`ów (zaczynam od alfa, beta, theta itd.) nauczyłem się, że gdy czuję coś dziwnego to trzeba puścić hamulec nawet jeśli przez chwilkę będzie nieprzyjemnie.
Wpierw bolały okolice potylicy i choć uczucie pozostało na dość długo, już po kilku chwilach nie było to bólem, co najwyżej lekkim ściskiem nie pozwalającym zasnać.
Potem "ból" przeniósł się wyżej, w pierwszej chwili miałem wrażenie, ze rośnie mi czaszka (czyli już nie ścisk a wręcz przeciwnie). Ale znowu po chwili było to nawet przyjemne uczucie, miałem wrażenie że mózg robi się jakby pojemniejszy (większy ;) ) Zaraz potem przestałem czuć słuchawki na uszach... był dźwięk oczywiście, ale słuchawki gdzieś odleciały. Miałem nawet ochotę sprawdzić ręką czy nadal tam są z tym że ręką była zbyt ciężka aby ją podnieść :P
3. Palce u rąk oraz nogi prostowały się same z siebie i odrywały ze 2 centymetry do góry i tak już zostawały na kilkanaście minut (nogi może krócej :P)
4. Teraz wstałem (co nie było takie łatwe w pierwszej chwili) mam sporo energii, chęci żeby coś, cokolwiek porobić i jestem zwyczajnie głodny!?! :lol:

Niepotrzebnie słuchałem bety przed snem... Następnym razem włącze jak będę chciał się porządnie obudzić :P

PostNapisane: Cz, 23 kwi 2009, 20:31 
Obyty
Obyty
60% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 17m 34s
taki mały off:
Ja to zawsze głodny jestem xDD

a z tej serii dosów to najbardziej lubie Theta :D:D

ZIOT "Anty-Sapiens EP" JUSZ JEZD! :D Zapraszam do działu "Twórczość Forumowiczów" ;)
http://www.myspace.com/ziott

PostNapisane: Wt, 11 sie 2009, 20:09 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
18% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 14m 35s
Mój drugi dos, podziałał dużo mocniej niż alpha :] Polecam

enchanted in Psychedelic unreality
Hypnotizing Trance rules my Mindfulness
Be Under the Influence of Big Beat's Vehemence

PostNapisane: Śr, 24 lut 2010, 11:25 
Turysta
Turysta
67% następnej rangi

Jeden z moich pierwszych dosów i pierwszy który zadziałał.

Więc tak, dosa słuchało się bardzo przyjemnie. Cały czas miałem wrażenie że leżę na plaży, w około nie ma nikogo i słychać tylko wiatr, nie czułem go tylko słyszałem. Było mi ciepło, tak jakby ogrzewało mnie słoneczko. Czułem się spokojny, zrelaksowany, było mi przyjemnie, nie myślałem o żadnych problemach i delektowałem się tą chwilą. Podczas słuchania cały czas towarzyszył mi uśmiech na twarzy, naprawdę było bardzo miło. Jeżeli chodzi o zachowanie organizmu to jak już mówiłem było mi ciepło, czułem lekkie mrowienie w nogach i rękach. Lewa ręka odsuwała się powoli od tułowia, kiedy napotkała na przeszkodę i nie mogła powędrować dalej zaczęła wracać. Oddech i bicie serca miałem chyba w normie. Dwa razy poczułem podniecenie i wiecie co temu towarzyszyło. Po dosie byłem uśmiechnięty, wypoczęty i na chwile zapomniałem o wszystkich problemach.

Polecam tego dosa wszystkim początkującym, nie musicie się brać od razu za abomba, GoHa czy inne silniejsze dosy. Tak jak ja teraz, możecie zacząć od tych lekkich dosów i z czasem zwiększać dawkę co w przyszłości pewnie przyniesie korzyści. I oczywiście każdy kto nie próbował jeszcze bety powinien jej przesłuchać.

Ogólnie bardzo pozytywny dosik.
Moja ocena: 6/10

PostNapisane: Śr, 24 lut 2010, 19:35 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
18% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 14m 35s
Na mnie Beta zawsze działa za mocno, za każdym razem czuję "mocniejszy" puls, w każdej części ciała, nie jest to zbyt przyjemne :|

enchanted in Psychedelic unreality
Hypnotizing Trance rules my Mindfulness
Be Under the Influence of Big Beat's Vehemence

PostNapisane: Wt, 02 maja 2017, 20:17 
Nowy
Nowy
0% następnej rangi

Online: 2h 32m 45s
Set: Dawno nie próbowałem Idoserów. Ciekawe jak podziałają teraz skoro poznałem już punkt 0 czyli relaksację.
Setting: Sam u mnie w pokoju wieczorem.
Shearching: brak.
State: Relax (zamknięte oczy).

Słuchawki: Alpha Audio HP one
Karta dźwiękowa: Conexant SmartAudio HD

Format: drg

O 19:10 włączam Condition + Beta* i kładę się pod kocyk. Przez pierwsze kilka chwil poruszam ciałem starając się znaleźć jak najwygodniejszą pozycje oraz rozgrzewam je, przez myśl przechodzi mi czy nie powinienem zasłonić okna, ale rezygnuje z tego pomysłu. Finalnie zastygam w bezruchu leząc prosto ze stopami nałożonymi na siebie i rękami pod pośladkami. Lezę i oddycham. Słucham dźwięków, relaksuję się, czasem pojawią mi się w głowie jakieś myśli. Poruszam ciałem napinając i rozluźniając je na przemian, zauważam że gdy zmieniam pozycję głowy zmienia się także dźwięk słyszany przeze mnie ze słuchawek.
Znów leżę w bezruchu. Nagle przy zmianie dźwięku pojawiają się refleksy świetlne – takie dwa jasne kółka, a raczej elipsy nałożone na siebie, jedna u góry po prawej, a druga u dołu po lewej, splątane ze sobą po środku i zostawiające za sobą smugi przy każdym ruchu. Wrażenie szybko zanika i znów leżę w ciemności. Kolejnym wrażeniem są dźwięki wyprodukowane przez mój umysł przechodzące przez moje ucho. Brzmią one jak Shponglowate efekty. Czuję że ten Idoser przywraca mi coś utraconego.
Dźwięki podkręcają się. Od czasu do czasu o czymś myślę, lecz nie na tyle by zagłuszyć Dosa i pewnego razu widzę postać, dużego umięśnionego mężczyzny po mojej prawej który skomentował moje ostatnie myśli prowokującym pytającym powtórzeniem. 'To tylko zjawa... to znaczy Złuda'. Postanawiam ją zignorować. Odwracam spojrzenie od mężczyzny i patrzę się dalej w ciemność. Dźwięki zmieniają się i stają się głębokie i trójwymiarowe. Zatracam się lekko w nich.
Wróciłem. Przez moment byłem trochę w innym świecie. Trwam dalej w tym stanie w którym jestem. Dochodzi do mnie że od dotarcia do punktu zero otwierają się przede mną nowe możliwości. Mój umysł bezwiednie poświęca chwilkę na ich pobieżną analizę, a ja wybieram że na początek wrócę do Idoserów oraz wyszukam odpowiednie książki w formie audiobooka oraz zajmę się muzyką, może najpierw stricte relaksacyjną?. Nie wiem kiedy odpowiednio rozszerzę swoją świadomość na inne sfery, więc nie mam co o nich myśleć.
Znów napinam i rozluźniam mięśnie ciała, głównie nóg pleców i karku i znów zauważam zmiany przy sposobie docierania dźwięków do mojej świadomości w zależności od pozycji głowy i całego ciała. Gdy kończę leżę tak sobie przyjemnie w ciemności. Wpadam na ćwiczenie oczu polegające na ich spiralnym skręcaniu samą uwagą i wykonuję je przez jakiś czas. Gdy kończę po prostu sobie jestem, często oddycham, rzadko coś pomyśle, aż w końcu Idoser kończy swoje działanie.
Nie ściągam swoich słuchawek. Po co? Jest mi przyjemnie. Bardzo przyjemnie. Trwam. Po prostu jestem. Jestem sobą. Czuję się zdystansowany, wobec emocji, myśli, świata zewnętrznego. Po bardzo nieokreślonym czasie pojawia się chęć przewrócenia się na bok i obawa zaśnięcia, lecz odsuwam ją. Przewracam się na bok i napinam swoje ciało, a gdy je rozluźniam otwieram oczy. Wstaję i sprawdzam godzinę. Jest 20:20, leżałem więc bez dźwięków 20 minut.

*połączyłem te dwa dosy w jeden

^pokazał mi miejsca w ciele którymi powinienem się kierować, a o których zapomniałem i ciężko mi było je znaleźć

^obrazek Falcona na forum Idoser jest bardzo poruszający, emocjonalny i synestezyjny(nie widziałem go przed osłuchaniem Dosa)

PostNapisane: So, 20 maja 2017, 15:15 
Uzależniony
Uzależniony
76% następnej rangi

Online: 1d 13h 5m 17s
beta jest standardowymi falami mózgu więc ten dose nic nie da :)