Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 02 sie 2012, 09:08 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 36m 9s
Mroczny Rycerz powstaje The Dark Knight Rises [2012]
Obrazek

FilmWeb napisał(a):
Minęło 8 lat od pamiętnej nocy, podczas której Batman zniknął i z bohatera stał się ściganym zbiegiem. Przyjmując na siebie winę za śmierć Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co razem z komisarzem Gordonem uważali za większe dobro. Przez pewien czas kłamstwo się sprawdzało, a działalność przestępcza w Gotham City została zmniejszona dzięki wymierzonemu przeciwko kryminalistom prawu zwanemu "Dent Act".

Ale wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się sprytnej, kociej włamywaczki, działającej w sobie tylko znanym celu. Znacznie bardziej niebezpieczny wydaje się być jednak Bane, zamaskowany terrorysta, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham zmuszają Batmana do powrotu z dobrowolnego wygnania. Ale nawet jeśli założy pelerynę i maskę, Mroczny Rycerz może nie być w stanie pokonać nowego przeciwnika.

Osobiście uważam, że to najsłabsza część z najnowszej trylogii. Nie chcąc nikogo zniechęcić, być może to tylko moja opinia, ale film jest długi - 2 godz. 45 min. naprawdę ciśnie po czterech literach. Film generalnie mógłby się skończyć w połowie i chyba wyszło by mu to na dobre, druga połowa sprawia wrażenie kręconej "na szybko", o ile na początku akcja rozwija się w miarę spokojnie, choć czasami (jak ktoś nie kojarzy postaci) nie wiadomo o co chodzi.

Potem akcja strasznie przyspiesza, dzieje się masa rzeczy, w pewnym momencie, gdy Batman postanawia "odpocząć" mamy lekkie spowolnienie, no ale nad Gotham nadciągają czarne chmury i akcja znów przyspiesza, rozwidla się, część dzieje się tam, część tutaj, to wychodzi, tamto nie, tutaj jakieś zaskoczenie, gdzieniegdzie Bat przemykający swoim nowym pojazdem... czasami można odnieść wrażenie, że to latające makiety na sznureczkach, niczym efekty z poprzedniej epoki.

Osobiście jestem bardzo rozczarowany tą częścią, wyczekiwałem jej od poprzedniej, która była przepełniona klimatem i "złem", to ta część... ok, jak już wspomniałem, do połowy filmu jest ok, potem to już się robi strasznie hoolywoodzkie kino w stylu "zabili go i uciekł" + ostatnie minuty filmu na plus.

(nie)stety w swoich negatywnych opiniach nie jestem odosobniony, bo po wspomnianej "połowie filmu", niektórzy w kinie zaczęli po prostu wychodzić, inni co jakiś czas parskali śmiechem, my się tylko wierciliśmy, bo fotele przestawały już być tak wygodne jak na początku.

Film jest dość dużą pozycją, więc raczej ciężko jej nie obejrzeć, niemniej nic specjalnego, drugi raz bym na ten film nie poszedł.

PostNapisane: Cz, 02 sie 2012, 13:08 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Prometeusz
nie chce mi się rozpisywać :P Po prostu polecam :)

PostNapisane: Pn, 24 wrz 2012, 15:36 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Obrazek

Film nawet dobry, wnioskując z TV oczekiwałem HITU, ale hitem to to nie jest. Czytałem wcześniej ksiązke na podstawie której był nagrywany film, może dlatego. Czasem można było się pośmiać. Film 9\10. Szczególnie za tematyke.

PostNapisane: Wt, 06 lis 2012, 18:34 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Modlitwy za Bobbiego
http://www.filmweb.pl/film/Modlitwy+za+ ... 009-487300 (nie czytać opisów!!! straszne spoilery!!)

Cóż mogę powiedzieć. Popłakałem się na nim jak jeszcze nigdy wcześniej. To chyba tyle :-)

PostNapisane: Cz, 19 mar 2015, 10:08 
Nowy
Nowy
0% następnej rangi

Online: 46m 4s
Ja polecam whiplash

PostNapisane: Pn, 27 kwi 2015, 20:34 
Pytacz
Pytacz
80% następnej rangi

Online: 7h 4m 51s
Polecam film, który wczoraj oglądałem po raz enty "Mechaniczna pomarańcza" - Klasyk, genialny film :D

PostNapisane: Pn, 25 maja 2015, 09:15 
Nowy
Nowy
0% następnej rangi

Online: 46m 4s
Jeśli chodzi o kino to taki upadek jakości dawno nie widziałem... ostatni avengersi to totalne #@$$ dlatego oglądam seriale. Polecam House of cards

PostNapisane: Cz, 09 cze 2016, 15:30 
Administrator
Administrator

Most Szpiegów (Bridge of Spies) [2015]
Dramat / Thriller

Załącznik:
7722526.3.jpg

Oglądałem głównie dla reżysera i aktora, ale nie zawiodłem się, film cały czas trzymał w napięciu, generalnie przyjemne kino rozrywkowe.
Oczywiście całość to próba pewnego wybielenie historii, która jaka w rzeczywistości była, pewnie możemy się tylko domyślać.

Jeżeli by kogoś zaintrygowały fakty przedstawione w filmie, to warto poszukać sobie - Księgę Szpiegów Bogusława Wołoszańskiego

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: So, 11 cze 2016, 17:28 
Administrator
Administrator

Warcraft: Początek (Warcraft) [2016]

Załącznik:
7739725.3.jpg

Wczoraj udałem się premierę Warcrafta do IMAX'a.
No i co by tu powiedzieć... generalnie mi się podobało, są drobne... tudzież jest sporo odstępstw od tej fabuły którą znamy z "opisów",
niemniej film fajnie wykonany. Przyznam, że od kiedy usłyszałem pierwsze plotki o tym, że Blizz robi film o Warcrafcie... to miałem wątpliwości, jak im to wyjdzie, czy przypadkiem film nie będzie "przekombinowany".

I moim zdaniem, nie udało się tego filmu zepsuć :-)
Ogląda się bardzo przyjemnie, chciało by się więcej, takie proste, kino rozrywkowe.
Polecam każdemu kto miał styczność ze światem WarCraft'a i mu się podobało.

Jedyny dylemat jaki miałem podczas całego oglądania, to aktor który odegrał rolę Llane Wrynn'a (Dominic Cooper),
co bym nie robił, cały czas widziałem jego rolę z filmu Mamma Mia, i za nic nie pasował mi w roli Króla Azeroth :-P

PostNapisane: Pn, 13 cze 2016, 06:05 
Administrator
Administrator

Zakładnik z Wall Street (Money Monster) [2016]

Załącznik:
7733301_1.3.jpg

Kod:
"Money Monster" to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates (George Clooney), zwany "guru Wall Street", doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell (Jack O'Connell) traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka?

[opis dystrybutora kino]

Film spoko. proste kino rozrywkowe, do połowy trzyma w napięciu, potem jak już pewne sprawy wychodzą nieco na zewnątrz, to już robi się takie... nazbyt "holywoodzkie" :-/
Ale całość na plus, przyjemny film na weekendowy seans w ramach odpoczynku od tygodniowych zajęć :-)
Zakończenie intrygujące, choć to kino - nazwijmy "proste" - to jednak pewne sytuacje na zakończeniu ładnie punktują sytuacje z prawdziwego świata, może dając do myślenia?

PostNapisane: Cz, 07 lip 2016, 05:59 
Administrator
Administrator

Dzień Niepodległości: Odrodzenie (Independence Day: Resurgence) [2016]

Załącznik:
7740690.3.jpg

eee... no ten... głupio mi teraz, że w ogóle na to poszedłem, szkoda mi tych złotówek za bilety, popcorn i paliwo za dojazd do kina.
Poważnie, NIE POLECAM

Jeżeli podobał Wam się (pierwowzór) z 1996 roku, to ok, niech tak zostanie i nie psujcie sobie wspomnień o tym filmie.
Drogi czytelniku - zastanów się 2x, obejrzyj zwiastun, przeczytaj krótką recenzję, dopiero potem biegnij po bilet.
Jak dla mnie straszne, puste, tragiczne, z wypraną fabułą ledwo trzymającą się kupi i generalnie to lipa.
Jeden z niewielu filmów na którym ludzie wychodzili z sali.

Cytując recenzję z Filmweb'u:
http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84+Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci%3A+Odrodzenie-2016-564967
Cytuj:
Choć dekoracje ze styropianu oraz gumowe potwory zostały zastąpione kosztownym CGI, widowisku Rolanda Emmericha bliżej do "Najeźdźców z Marsa" czy "Bloba – zabójcy z kosmosu" niż na przykład niedawnego "Na skraju jutra". Jeśli koktajl patosu, napuszonych dialogów, dziur fabularnych wielkości Gwiazdy Śmierci oraz czerstwych żarcików wydaje się Wam obietnicą przepysznej zabawy, najprawdopodobniej wyjdziecie z seansu w doskonałych nastrojach. czytaj dalej

PostNapisane: Pn, 18 lip 2016, 07:14 
Administrator
Administrator

Iluzja 2 (Now You See Me 2) [2016]

Załącznik:
7741332.3.jpg

Jak dla mnie, spoko.
Nie ma już aż takiego szału jak to było w przypadku "jedynki", kiedy oglądając po raz pierwszy, nikt nie wiedział czego się spodziewać,
tutaj z jednej strony już wiemy o co chodzi, z drugiej jednak... film wciąż oferuje kilka zaskakujących przewrotów i sytuacji.

Nie wymagając zbyt wiele (jak robi to wielu krytyków) - logicznego wyjaśnienia zagadek, uważam, że film jest fajni i wart czasu na obejrzenie :-)

PostNapisane: Pn, 18 lip 2016, 07:18 
Administrator
Administrator

Facet na miarę (Un homme à la hauteur) [2016]

Załącznik:
7744717.3.jpg

Miła i przyjemna komedia, oferująca sporo udanych żartów i dialogów.
Świetna na wspólny wypad do kina dla dwojga :-)

PostNapisane: Wt, 16 sie 2016, 19:02 
Administrator
Administrator

Złe mamuśki (Bad Moms) [2016]

Załącznik:
zle_mamuski.jpg

Bardzo fajna komedia :-) Dawno nie uśmiałem się tak jak na tym filmie, trafne teksty, ciekawe sytuacje, pomijając nieco naciąganą fabułę (ale teraz to trudno w jakimkolwiek wysokobudżetowym filmie o nienaciąganą fabułę :P), polecam, dla rozrywki :-)

PostNapisane: Wt, 06 wrz 2016, 14:08 
Administrator
Administrator

Nerve [2016]
Załącznik:
7745891.3[1].jpg

Film, poruszający dobrą (acz trudną) tematykę - napędzania widowni, a przez to kasy dla osób zdolnych do robienia różnych dziwnych / głupich / niebezpiecznych rzeczy. Pół biedy, jeśli zagrażają tylko sobie, gorzej, jeżeli w pędzie po widownię, sławę i pieniądze są zdolne zapędzić się aby wyrządzić krzywdę innym.

Nierzadko słyszeliśmy, nawet w polskim Internecie o podobnych sytuacjach.

Tak więc tematyka dość poważna, ale czy zostanie prawidłowo odebrana?

Wykonanie, w moim odbiorze nieco średnie, banalne dialogi i dość mocno naciągana fabuła.
Film spoko, wart obejrzenia, ale prędzej w domu na kanapie przed TV/PC, aniżeli w kinie.

:-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22