Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak snów!
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2007, 20:04 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

Online: 0s
Tak czytam sobie o świadomym śnieniu i innych rzeczech, ciekawi mnie to. Mam ebooka o LD, ale nie mam ostatnio żadnych snów/lub ich nie pamiętam ,nawet skończyłem już z tym i mam gdzieś to LD (bo nie mam snów). Dlaczego tak sie dzieje? Co zrobić? Czasami jakiś tam sen mam raz na tydzień, ale to za mało.

POMOCY

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2007, 20:14 
Skryba
Skryba
48% następnej rangi

Ja często mam sny jak coś przeżywam, jak coś się wydaży, chodzi mi tutaj że po takich sytacjach mam często sny wyraźniejsze, również tak jak ty ostatnio nie mam snów, ale mówie po wrażeniach, po sytuacjach stresujących, mających jakieś znaczenie często się śpi, może skoncentruj się na czymś, ja ostatnio cały dzien grałem w CS'a a potem miałem sen że ze snajperką biegam... Oczywiście denny przykład ale spróbuj, skoncentruj się na czymś, zabij matke (żartuje) no już coś wymyśl, może ktoś jeszcze pomoże?

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 01:14 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 17s
Ojjj dobrym sposobem jest klasc sie spac bardzo pozno albo (tu sposob troche wytrzymalosciowy) pic duzo przed snem, by sie obudzic w nocy do WC i wtedy jak sie pojdzie spac, to bardzo prawdopodobne, ze zaczniesz snic tak szybko, ze jeszcze nie zdazyles zasnac (nie straciles swiadomosci) i wtedy bedziesz mial nie tylko sen, ale i LD.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 08:57 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

Po pierwsze sny ma sie zawsze ale często sie ich nie pamięta, nie mozna więc mówic że nie ma snie snów.... :roll:

Jeżeli ich nie pamiętasz to moze poszukaj w necie hipnozy Adama Bytofa, mam jego 6 mp3 i 3 mp3 są na zapamietanie snu a reszta to na LD czy OOBE. :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 09:10 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 31m 3s
Poprawka...
Zdrowy człowiek :> ma zawsze sny, ale niezawsze je pamięta.

Często gdy nasz organizm ma pewnego rodzaju "zaburzenia" w swej działalności - spowodowane naszym zachowaniem.
np. niedosypianie, nadmierne zmęczenie, lub nawet niewłaściwa dieta - może to mieć wpływ na nasze pamiętanie snów.

Miałem niedawno styczność z dość ciekawym przykładem.
Kobieta uskarżała mi sięna brak snów... sporadycznie (bardzo sporadycznie) coś się jej przyśniło, ale i tak później z regóły nie pamiętała co to było.
Po krótkim wywiadzie przyczyną okazała się właśnie nieprawidłowa dieta (nie będę rozpisywał się jaka.. bo na samą myśl mi przykro, jak można tak "katować" swój organizm)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 14:47 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

Ehm ja jem normalnie. Może za późno chodze spać no cóż szkoła wykańcza. Spróbuje się kłaść wcześniej Może pomoże. :roll: Jak coś sie zmieni napisze.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 17:30 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

shujitsu a kiedy ty chodzisz spać ?? Ja zawsze o 22 (Tzn wtedy medytuje i chce mieć OOBE) ale tak to zawsze o 22 lub 23.... :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2007, 17:34 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

zależy w wakacje to b. późno (spałem do 12/13), no ale teraz szkoła i niewyspany nie moge być więc 24zazwyczaj a wstać trza o 6 albo 7:30

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 13 wrz 2007, 13:21 
Obyty
Obyty
2% następnej rangi

Chodzis o 24 ?? :?

Lepiej chodz o 21. ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 13 wrz 2007, 15:06 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

Pewnie masz racje.
Dzisiaj miałem jakiś sen i go fragmentowo pamiętam poczekam jeszcze troche i jak bedę mieć częściej to będe mógł pomyśleć o LD ^^

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 paź 2007, 18:25 
Turysta
Turysta
67% następnej rangi
 ICQ  YIM  AIM  Zobacz profil

no to weź zapisuj nawet te fragmenty snów w zeszycie i czytaj je przed zaśnięciem z czasem bedziesz pamietać nawet kilka snów z jednej nocy i bedzie Ci sie niekiedy zdarzać LD a rano poleż chwile w łóżku i staraj sobie na lajcie jakiś przypomnieć ale to może chwile potrwać i musisz mieć do tego troche cierpliwości

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 paź 2007, 18:50 
Skryba
Skryba
0% następnej rangi

No niemoge sie powstrzymać i na taki temat musze się wypowiedzieć:) karzdy ma sny i to niezależnie od żadnych diet czy godzin spania, te diety i godziny spania mają znaczenie tylko i wyłącznie na pamięc snów.

Niebęde się rozpisywac wiec kruciutko, Biegiem do sklepu po zeszyt, wybrac ładny a4 w twardej okładce, na pierwszą strone walnąc maxymalnie wielkie "dziennik snów" i zacząć od razu, od wczoraj:) pisac karzdy nawet fragmentaryczny sen, a jak sie obudzimy i sie wydaje ze nic sie nie śniło to napisać np wpis: 04.10.2007r czwartek- niepamietam co mi się śniło, to ważne pisac tą regółkę "niepamietam co mi sie śniło" bo to nam wyostrzy sen i pamiec. napoczątku napiszecie słowo jedno np. samolot, za 2 dni "leciałem samolotem i się rozbił a za 2 tygodznie sen bedzie tak realny że bedziecie pamietac jakiej marki były sznórówki klietki która sprzedała nam bilet na ten samolot:) o co chodzi, po 2-3 tygodniach wpisów bedziecie mieli po 4-5 snów dziennie i w karzdej chwili będziecie mogli odzyskać świadomość, oczywiscie za pierwszym razem sie obudzicie bo bedziecie tak podnieceni, że was muzg zacznie szybciej pracować, ale jak już opanujecie odzyskiwanie świadomosci i nie bedziecie się budzić, to świat waszego umysłu stoi przed wami otworem i będziecie mogli sobie wykreowac co wam się tylko żywnie podoba polecam sex:) latanie na supermena, skok bez bandzi z kilometrowej skarpy i niewybudzenie sie po upadku:) jak wam wyjdzie upadek i się niewybudzicie tylko wstaniecie i popatrzycie na skarpe z dołu to osiagniecie taka pewną sprawność, której już sięniezapomina i za karzdym razem już bez ćwiczeń bedziecie mieli ld na zawołanie, ale najważniejszy jest dziennik snów i wszystkie ich zapisywanie, to ma być stac sie priorytetem nawet większym od zdrowia szkoły pieniedzy... zawsze zapisac do dzienniczka cokolwiek a zobaczycie że zaczniecie sobie przypominac swoje sny nawet te z odległych lat o których niby niepamiętaliście... :D powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 paź 2007, 20:19 
Uzależniony
Uzależniony
2% następnej rangi

wiemdziałem że tak trzeba robić, ale....

Zachęciłeś mnie do tego że nawet jak nie pamięta się snu żeby to zapisać dzięki.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 03 paź 2007, 22:23 
Skryba
Skryba
64% następnej rangi

Online: 4m 23s
przed zaśnięciem jest też dobrze chwile poleżeć i powyobrażać sobie dziwne rzeczy :) spróbuj sobie wyobrazić np, że nie śpisz, a siedzisz/leżysz na łóżku i obserwujesz swój pokój. Nie otwieraj oczu, lecz staraj się wszystko widzieć.
Można też sobie policzyć od 100 do 0.. w pewnym momencie wejdziesz w stan w którym widzisz sny, choć wiesz, że jeszcze nie śpisz :mrgreen:
potem to już tylko kwestia zapisywania :-)

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 paź 2007, 09:36 
Pytacz
Pytacz
20% następnej rangi

Prochno napisał(a):
Można też sobie policzyć od 100 do 0.. w pewnym momencie wejdziesz w stan w którym widzisz sny, choć wiesz, że jeszcze nie śpisz :mrgreen:
potem to już tylko kwestia zapisywania :-)

Jest to jeden ze sposobów na wejście w stan medytacji :roll: .