Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 05 sie 2012, 19:43 
Świeżak
Świeżak
50% następnej rangi

Online: 43m 47s
Witam,
zainteresował mnie świadomy sen ze względu na potencjalne możliwości.
Mam następujące pytania:
-jeśli podczas snu zyskam świadomość i np zacznę uczyć się czegoś - tańca, gry na instrumencie, sztuk walki czy fizyki to umiejętności te 'zostaną przeniesione' do rzeczywistości? Czy jeśli podczas snu zmuszę się by nauczyć się piec ciasta to w rzeczywistości również będę to potrafić?

Interesuje mnie kwestia podziału na teorię (np znajomość przeróżnych wzorów matematycznych) oraz praktykę (np wyuczone, machinalne ruchy).

-czy jest możliwe by wydłużyć czas we śnie? tak, by podczas 6 godzin snu (tyle przeznaczam zazwyczaj) wydawało się iż trwa on kilka dni/tygodni?

To dawałoby nieograniczone możliwości rozwoju, dlatego zależy mi na rzeczowej odpowiedzi. ;>

Pozdrawiam.

PostNapisane: Pn, 06 sie 2012, 12:54 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Mariva napisał(a):
-jeśli podczas snu zyskam świadomość i np zacznę uczyć się czegoś - tańca, gry na instrumencie, sztuk walki czy fizyki to umiejętności te 'zostaną przeniesione' do rzeczywistości? Czy jeśli podczas snu zmuszę się by nauczyć się piec ciasta to w rzeczywistości również będę to potrafić?

Z tym jest tak, że jak coś zrobisz we śnie, to nawet jeśli nie zrobiłaś w realu, to masz wrażenie, że już to robiłaś lub że to umiesz, więc myślę, że dałoby się "wyuczyć" niektórych czynności :) Problem w tym, ze uzyskać ld jest trudno, a utrzymać się w nim jeszcze trudniej. Ciężko byłoby się skupić na utrzymywaniu snu i ćwiczeniach jednocześnie.
Mariva napisał(a):
Interesuje mnie kwestia podziału na teorię (np znajomość przeróżnych wzorów matematycznych) oraz praktykę (np wyuczone, machinalne ruchy).

Z praktyką, jak pisałem, nie byłoby problemów. Jednakże z teorią może być inaczej - nie miałem do czynienia z cyferkami w LD, ale w zwyklych snach w ogóle nie ma logiki, nie działają zegarki, jak spojrzysz na jakiś napis, to po chwili zmienia się na inny, itd...
Mariva napisał(a):
-czy jest możliwe by wydłużyć czas we śnie? tak, by podczas 6 godzin snu (tyle przeznaczam zazwyczaj) wydawało się iż trwa on kilka dni/tygodni?To dawałoby nieograniczone możliwości rozwoju, dlatego zależy mi na rzeczowej odpowiedzi. ;>

Tak jak w Incepcji? :D Zawsze się zastanawiam czy byłoby to realne, tym bardziej, że kilka razy miałem takie sny (bardzo męczące) które zdawały się być niewyobrażalnie długie. Jeśli to prawda, to jedyne co trzeba zrobić to uzyskać LD w LD. "Jedyne"... :(

PostNapisane: Pn, 06 sie 2012, 20:21 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Mój przykład:

LD kiedyś ćwiczyłem nałogowo i uzyskiwałem LD prawie co noc. W tamtym okresie zacząłem się uczyć tańca poi, a z powodu kiepskiej nauczycielki musiałem znaleźć alternatywne sposoby nauczania. Wykorzystałem LD.
Taniec poi wymaga sporek koordynacji i "nauczenia" się bardzo nietypowych ruchów, że nie wspominając o usamodzielnieniu prawej i lewej ręki. We śnie odtwarzałem widziane w internecie filmy na "statystach" we śnie i za pomocą tricków w stylu slow motion oraz kopiowania umiejętności z nich na siebie udawało mi się za każdym razem nauczyć czegoś nowego.

A więc da się, nie jest to mit.