Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 15 cze 2012, 19:50 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Nie jestem pewien jak mogę to nazwać ale...

Jak budzę się rano, mam ustawione budzenie na 2 różne czasy, tak na wszelki wypadek. Dodatkowo aktywuję tryb drzemki kilkukrotnie (5 minutowe przypomnienia). Czasem gdy już nie śpię to co jakiś czas zerkam na zegarek i zauważyłem dwa efekty. Jeden jest dosyć sensowny, drugi jednak nie...

1. Czas wydaje się lecieć szybciej. Pomiędzy krótkimi zerknięciami za zegarek mija kilka minut. To akurat normalne, zaspany człowiek "odpada" czasami nawet o tym nie wiedząc i generalnie myśli wolniej. Czasem nawet zasypiam na godzinę i nie zdaję sobie z tego sprawy. Ale to jest ok...

2. Czas wydaje się stać w miejscu ( !!! ) Czasem gdy mnie budzik obudzi i sobie jeszcze leżę, myślę o tym i owym, planuję dzień, obracam się z boku na bok, niecierpliwię się dlaczego jeszcze nie ma kolejnego alarmu, patrzę na zegarek - ta sama minuta. I mam tak czasami, że czas dla mnie wtedy praktycznie stoi. Tak jakby mój umysł oraz ciało funkcjonowało na nienaturalnie szybkich obrotach. Co ciekawe, nawet wskazówka sekund analogowego zegarka wydaje się lecieć strasznie wolno. To tak jakby zegar mojego biologicznego procesora wszedł na jakieś 150% wydajności.

Ktoś jeszcze tak miewa?

PostNapisane: Pt, 15 cze 2012, 20:02 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Drag napisał(a):
Nie jestem pewien jak mogę to nazwać ale...

Jak budzę się rano, mam ustawione budzenie na 2 różne czasy, tak na wszelki wypadek. Dodatkowo aktywuję tryb drzemki kilkukrotnie (5 minutowe przypomnienia). Czasem gdy już nie śpię to co jakiś czas zerkam na zegarek i zauważyłem dwa efekty. Jeden jest dosyć sensowny, drugi jednak nie...

1. Czas wydaje się lecieć szybciej. Pomiędzy krótkimi zerknięciami za zegarek mija kilka minut. To akurat normalne, zaspany człowiek "odpada" czasami nawet o tym nie wiedząc i generalnie myśli wolniej. Czasem nawet zasypiam na godzinę i nie zdaję sobie z tego sprawy. Ale to jest ok...

2. Czas wydaje się stać w miejscu ( !!! ) Czasem gdy mnie budzik obudzi i sobie jeszcze leżę, myślę o tym i owym, planuję dzień, obracam się z boku na bok, niecierpliwię się dlaczego jeszcze nie ma kolejnego alarmu, patrzę na zegarek - ta sama minuta. I mam tak czasami, że czas dla mnie wtedy praktycznie stoi. Tak jakby mój umysł oraz ciało funkcjonowało na nienaturalnie szybkich obrotach. Co ciekawe, nawet wskazówka sekund analogowego zegarka wydaje się lecieć strasznie wolno. To tak jakby zegar mojego biologicznego procesora wszedł na jakieś 150% wydajności.

Ktoś jeszcze tak miewa?

hehe, jak bym czytał siebie xDD. Też tak mam, czasem patrze na zegarek patrze że jest 6:00 (wstaje o 6:20), myślę sobie jeszcze się prześpie te 20 min, zasypiam i PYK budze sie o 11-12 (mam 1 alarm, specjalnie xD), czasem nawet jak wstane o 12, a poleże jeszcze chwilę to moge spać do 14.

Co do 2 sytułacji to też tak mam, wstaje o 6:00 samemu obudzony, i kompletnie wyspany, i wtedy mam 2 drogi, 2 bok i zmusić się do spania, co się kończy źle, albo czekać te 20 min, które wydaje sie jak by było 20 h, leże obmyślam tyle spraw i tylko czekam na ten alarm, patrze i WTF ? dopiero 2 minuty mineły ? o0. Chleb powszedni.

PostNapisane: Pt, 15 cze 2012, 21:45 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Myślałem, że będziesz pisał o dystorsji czasu we śnie ;-).
Co do czegoś takiego to jak najbardziej, szczególnie właśnie podczas drzemek. Percepcja czasu bywa dziwna... jak na bullet-timie, albo jak na... wykrojeniu kawałka czasu :P

PostNapisane: Pt, 15 cze 2012, 21:47 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Sprawdźcie kiedyś zegarki analogowe. To strasznie wtedy schizuje, jak "nasze" sekundy są znacznie szybsze od prawdziwych.

PostNapisane: Pt, 15 cze 2012, 22:00 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Mi wtedy najbardziej się LD udawało, wstawałem powiedzmy w sobote lub niedziele o 6-8 rano, zasypiałem znowu za chwile i mialem LD, ale jedyny problem to widzenie zewnętrzne ciała w postaci klatek w całym obrazie we śnie, co jakies 20 sec, ale zawsze to LD.