Autor Wiadomość
 Tytuł: Sny o lataniu
PostNapisane: Pt, 18 lis 2011, 21:28 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
Temat zainteresowany rozmowami na szołcie ;)

Kilka pytań mi się nasuwa... Generalnie sny o lataniu uznawane są za wyjątkowe. W pełni się zgadzam, uczucie braku grawitacji bądź jej przezwyciężania jest cudowne i wydaje się takie dla nas naturalne, że po przebudzeniu czujemy się jakbyśmy stracili jakąś umiejętność. To tak jakby po przebudzeniu zauważyć, że straciliśmy zdolność chodzenia.

A pytania moje są następujące: Jak często śnicie o lataniu? (Najlepiej nie licząc LD, ale też mogą być). Czy trudno wam się lata w LD? Niektórzy z moich znajomych mówią o sporych trudnościach, ja sam czasem je miewam. Czy dla was latanie we śnie jest tylko unoszeniem się w powietrzu czy czujecie też te niesamowite emocje które opisałem wyżej?

PostNapisane: Pt, 18 lis 2011, 22:05 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
15% następnej rangi

Online: 18d 2h 52m 56s
Dzisiaj miałem akurat ld w którym przez chwile leciałem.Uczucie jak bym pływał ale w powietrzu, uniosłem sie na kilka centymetrów a uczucie bardzo fajne.Kiedyś też miałem Ld że leciałem nad jakimś miastem w nocy, czułem sie normalnie jak batman, nie da sie opisać, ale wleciałem w coś i sie obudziłem.Jak zaczynałem z ld to leciałem i widziałem tylko białe smugi wokół siebie normalnie taki strach że masakra, chciałem sie obudzić ale sie nie dało, dopiero po chyba 5 sec sie obudziłem.
Ogólnie sny o lataniu zawsze spoko są, ale z rana nie czuje że starciłem zdolność chodzenia xD

PostNapisane: Pt, 18 lis 2011, 22:38 
Moderator
Moderator

Online: 11d 22h 42m 31s
Przypomina mi się tylko 1 sen. Do tego był w pełni świadomy...

PostNapisane: Pt, 18 lis 2011, 22:48 
Duch
Duch
4% następnej rangi

Online: 13d 1h 25m 4s
Latanie w snach jest spoko ale mam trudności z szybkością nie potrafię bardzo szybko latać :(. Ale przeważnie wyobrażam sobie skrzydła jak u anioła lub diabła (zależy jaki nastrój :D) i sobie latam.

PostNapisane: So, 19 lis 2011, 00:45 
Moderator
Moderator

Ja starałem się latać jak w Dragon Ballu ^^

Ręce do przodu, pozioma postawa i yo!

PostNapisane: So, 19 lis 2011, 07:38 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Zależy w jakich okresach. Na przykład: w ciągu ostatniego roku: 7 razy, z czego w ciągu ostatniego pół roku : 3 razy, z czego w ciągu ostatniego miesiąca: 3 razy. Uczucie jest niesamowite i przyjemne, często nawet nie robię TR - żeby móc się przyjrzeć jak to się dalej samo potoczy. Po obudzeniu czuję się tak jak napisałeś :-) . W LD latam wysoko i nisko, szybko i wolno... w każdy możliwy sposób.

PostNapisane: So, 19 lis 2011, 10:43 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
50% następnej rangi

Online: 13d 7h 37m 17s
A właśnie, ja też miewam dwa sposoby latania. Jedno, wspomniane wyżej, jakby pływanie w powietrzu. Nie daje takiej frajdy i nie ma takich efektów specjalnych co prawdziwa lewitacja no i trzeba się namachać czasami rękami :D

PostNapisane: So, 19 lis 2011, 10:52 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Ja w nieświadomych snach zwykle skacze bAAArdzo wysoko, lewituję, pływam, a w LD - lewituję po wyskoku, latam na Superman'a, na Hancock'a, na Neo i kilkoma własnymi sposobami. Często też bawię się jet-packiem :D .

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 14:24 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 31m 3s
Lata, lata wstecz latałem zakładając na plecy dużą deskę (belkę), która normalnie by mnie przygniotła, po czym brałem rozbieg, skakałem i unosiłem się chwilę, po czym szybowałem i po niewielkim czasie lądowałem i ponowny rozbieg.

Czasami trafiały się sny w których byłem ptakiem (siebie jako ptaka nie widziałem, ale latałem jak ptak).

Później, wraz z rozwojem LD zacząłem latać jak napisał przedmówca:
jazu napisał(a):
na Superman'a, na Hancock'a, na Neo

W snach uwielbiam latać, czasami jest to jedyny sposób na ucieczkę przed czymś co chce mnie dorwać, bo biegać nie ma szans!
Nie wiem, czy Wy też tak macie, jak się przewrócicie we śnie, to tak przeokropnie trudno jest wstać, jakbym był z metalu a ziemia jakimś magnesem.
Jak już się uda, to po paru krokach znów gleba. :-/

Ratunkiem od tego jest zawsze latanie :-)

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 16:13 
Duch
Duch
60% następnej rangi

Online: 5d 12h 40m 47s
ja raz miałem taki sen, że... byłem jednym z żołnierzy w multi Battlefield 3 :D.nawalałem się, nawalałem, a po pewnym czasie odkryłem że mogę latać. Podleciałem pod sufit i nawalałem do rusków z góry :D:D potem podlatywałem do nich I Z NOŻA :D :D ale miałem ubaw :p

PostNapisane: Pn, 21 lis 2011, 17:01 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Admin napisał(a):
Nie wiem, czy Wy też tak macie, jak się przewrócicie we śnie, to tak przeokropnie trudno jest wstać, jakbym był z metalu a ziemia jakimś magnesem.

http://forum.i-doser.pl/viewtopic.php?f=15&t=3661&p=49882&hilit=bezsilno%C5%9B%C4%87#p49882

Cytuj:
We śnie można czuć kompletny brak sił. Szczególnie w scenach walki w koszmarach.
Walka z tym jest do wyćwiczenia, ale nawet potem to się zdarza. Ja wtedy robię tak:
wyobrażam sobie pustkę ( ale nie czarną tylko białą !!! - jak w matrixie przy wprowadzaniu )
z trampoliną po środku. Skaczę na trampolinie i wyobrażam sobie czarne niebo ( raczej sufit, tzn. coś jak sufit, ale nie gładź szpachlowa i czarna farba tylko czarna błona ) 3 m nad ziemią.
To niebo wyobrażam sobie jako granicę między snem a półsnem. Skaczę na trampolinie coraz wyżej. w końcu wyskakuję ponad tę błonę
(nad jej granicą nie ma grawitacji, ale można tam "pływać") i obserwuję przez nią mój sen ( ostatni moment przed bezsilnością ) (nie ma już niżej trampoliny ani pustkowia). W pewnym momencie przebijam błonę i delikatnie spadam do snu.
Metoda 100 % moja, pozwalam na umieszczanie jej w poradnikach pod warunkiem, że autor "nie zapomni o mnie wspomnieć", czyli napisze choćby: "metoda powrotu/trampoliny" by jazu" czy coś w tym stylu.

PostNapisane: Wt, 22 lis 2011, 10:08 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 31m 3s
@jazu - moim rozwiązaniem jest po prostu latanie :-]

PostNapisane: Wt, 22 lis 2011, 14:05 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Ale czasem po prostu ten stan towarzyszy budzeniu się - wtedy można pomyśleć o chainingu.

PostNapisane: Pt, 09 gru 2011, 20:41 
Moderator
Moderator

Oh yeah! Po latach zapisywania snów w końcu przyśniło mi się prawdziwe latanie. Nie latałem własnymi siłami tylko za pomocą jakichś skrzydeł na patyku które trzymałem w rękach ;d Takiego surrealu we śnie nie miałem od dawna :lol: A uczucia - nieziemskie...