Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 01:30 
Obserwator
Obserwator
0% następnej rangi

Online: 0s
Witam.
Czy to normalne, że w LD odczuwa się kompletny brak sił?
Bo dziś miałem LD (3 albo 4) jak zwykle nie do końca kontrolowane bo to bardziej polegało na tym, że mi się śniło iż osiągam LD po przez WILD'a a raczej coś co go miało przypominać, polegało to na tym, iż leżąc patrzyłem się na TV i powoli zamykałem oczy gdzie po pary sekundach powieki tak jakby znikały i zaczynałem widzieć to co przed zamknięciem tyle że był to już LD pomieszany z OOBE. Niby wszystko cacy, ale w tym niby LD (robiłem to co pewnie bym robił w prawdziwym LD lecz była to tylko świadomość mojego snu a nie moja) moje ruchy były bardzo ociężałe, przy kluczowych zdarzeniach np otwieranie drzwi itp obraz robił się ciemny i musiałem na parę chwil nic nie robić aby utrzymać ten sen, zupełnie jak by mój mózg nie wyrabiał z kreowaniem siata ;p. W LD kóre miałem parę miesięcy wcześniej miałem taką metodę, że waliłem stalową rurą w jakiś przedmiot aby wyklarować obraz, lecz jak już wspomniałem we wszystkich LD wykonując szybkie ruchy mam wrażenie jakbym się znajdował pod wodą, miał ze 100 kilo na plecach, był wycieńczony bóg wie czym oraz czuję mrowienie w całym ciele (coś jakby mrowienie po zablokowaniu krążenia krwi w nodze)a kiedy przejdę przez 2-3 drzwi sen się urywa (nie z powodu emocji tylko tego przygasania).

Czy początkowo w LD takie coś jest normalne? Czy może przypadkowo zamiast LD (niekontrolowane, ale zawsze) osiągam OOBE, gdyż każde LD jakie miałem rozpoczynało się w miejscu w którym zasypiałem a też gdzieś czytałem, że w OOBE mogą występować takie ociężałe ruchy.

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 11:14 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Online: 2h 18m 6s
OoBE, to raczej nie było.. nie wiem czy ot tak możesz sobie przejść z LD w OoBE . Na początku Ci się wszystko nie uda, ja też nie kontroluje do końca.. chyba jedyne co tam kontroluje to latanie. OoBE miałeś już ?

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 13:54 
Obserwator
Obserwator
0% następnej rangi

nie chodziło mi o przechodzenie z LD do OOBE tylko prawdopodobne osiąganie OOBE zamiast LD gdyż jak już mówiłem każde przypuszczalne LD rozpoczynało się od wstawania z łóżka i zawsze osiągałem to we śnie (sny o wykonywaniu WILD'a), coś ala fałszywe przebudzenie, gdyż wcześniej wspomnianego TV w swoim pokoju nie posiadam.

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 14:56 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Tracisz świadomość i zasypiasz więc to raczej nie OoBE.. hm... a czujesz się jakoś inaczej we śnie.. jakiś taki lepki.. wibracje i przedewszystkim jakieś dziwne dźwięki słyszysz?

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 17:21 
Obserwator
Obserwator
0% następnej rangi

lepki to może nie, bardziej uczucie poruszania się pod woda bądź w galaretce, do tego każdy gwałtowny ruch np kopnięcie w ścianę itp wyrzuca mnie ze snu i wykonuje ten sam ruch w realu ...
1 LD jakie też osiągnąłem także było we śnie, polegało to na tym, że wsłuchiwałem się w pisk w uchu do momentu aż stał się on bardzo głośny, niestety od tej pory (coś po nad rok) także w realu mam ten pisk w uchu co jest trochę uciążliwe przy zasypianiu. Miesiąc temu po przebudzeniu pisk także pojawił się w 2 uchu i się utrzymywał przez jakiś tydzień, obecnie nadal trwa ale jest już prawie niesłyszalny lecz pojawia się sporadycznie na parę chwil, oczywiście tej samej nocy miałem bardzo burzliwy sen gdyż przeważnie budzę się po każdej fazie rem a tutaj występowało to o wile częściej, jawa zlewała mi się ze snem, to co widziałem po otwarciu oczu dziwacznie przeradzało się w sen.

Swoją drogą WILD'a nie jestem w stanie osiągnąć przez ten pisk, gdyż "tą" chwilę tuż przed paraliżem jestem w stanie osiągnąć w kilka chwil ale paraliżu nie jestem w stanie utrzymać dłużej niż kilka sekund a próbowałem już wszystkiego BWG, i-dosera, naturalnie a nawet zrobiłem okulary pod audiostrobe.

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 19:54 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Ten pisk.. to akurat dziwne i nie umiem Ci tego wytłumaczyć. Ja gdy pierwszy raz wszedłem w oobe i wstawałem ze swojego ciała widziałem na 360 stopni i słyszałem dziwne dźwięki .. takie kosmiczne i lekko i doserowe. Za 2-gim razem nie widzialem na 360 stopni lecz byłem w ospuo więc.
Na 99% to ld.. lecz ten 1 jest moją niepewnością. Po pierwsze, widzisz swoje ciało ? bo to najważniejsze.

PostNapisane: Wt, 25 sty 2011, 21:19 
Obserwator
Obserwator
0% następnej rangi

za 2 razem (także we śnie) to widziałem siebie, pamiętam, że wtedy koncentrowałem się na suficie po czym się do niego przybliżałem, to z wczoraj to wiem tylko tyle, że wstawałem z łóżka bardzo ociężale i tak z 4-5 razy gdyż jak już mówiłem obraz szybko przygasał no i matka mi weszła do pokoju a sen mam bardzo płytki.

Na ten pisk mam jeszcze wytłumaczenie, nadciśnienie bądź coś z psychika ;p, w każdym bądź razie oba piski pojawiły się po tych 2 specyficznych snach/nocach.

PostNapisane: Śr, 26 sty 2011, 22:44 
Wprawiony
Wprawiony
80% następnej rangi

Jutro rano nad tym pomyśle bo ciężko przygotować taką odpowiedź na szybko. pozbieram informacje i zobaczymy co wyjdzie ;]

PostNapisane: Śr, 26 sty 2011, 22:50 
Pasjonat
Pasjonat
36% następnej rangi

Online: 2d 53m 10s
Co do tego pisku... Jest coś takiego jak "szumienie w uszach". Radziłbym udać się do laryngologa na kontrolne badanko, raczej co najwyżej przeczyści Ci delikatnie wodą środek ucha i pisk powinien zniknąć, ew. możesz mieć za dużo styczności z elektroniką, bądź też, najzwyczajniej słuchać za głośno/za często muzyki.

Pozdrawiam :-)

PostNapisane: So, 17 wrz 2011, 12:58 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
We śnie można czuć kompletny brak sił. Szczególnie w scenach walki w koszmarach.
Walka z tym jest do wyćwiczenia, ale nawet potem się zdarza. Ja wtedy robię tak:
wyobrażam sobie pustkę ( ale nie czarną tylko białą !!! - jak w matrixie przy wprowadzaniu )
z trampoliną po środku. Skaczę na trampolinie i wyobrażam sobie czarne niebo ( raczej sufit, tzn. coś jak sufit, ale nie gładź szpachlowa i czarna farba tylko czarna błona ) 3 m nad ziemią.
To niebo wyobrażam sobie jako granicę między snem a półsnem. Skaczę na trampolinie coraz wyżej. w końcu wyskakuję ponad tę błonę
(nad jej granicą nie ma grawitacji, ale można tam "pływać") i obserwuję przez nią mój sen ( ostatni moment przed bezsilnością ) (nie ma już niżej trampoliny ani pustkowia). W pewnym momencie przebijam błonę i delikatnie spadam do snu.
Metoda 100 % moja, pozwalam na umieszczanie jej w poradnikach pod warunkiem, że autor "nie zapomni o mnie wspomnieć", czyli napisze choćby: "metoda powrotu/trampoliny" by jazu" czy coś w tym stylu.

PostNapisane: Cz, 22 cze 2017, 18:34 
Podsiąknięty
Podsiąknięty
32% następnej rangi

Online: 2d 9h 24m 14s
moje 99,9 % LD jest pod dużą kontrolą