Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 18 sie 2010, 19:29 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 17s
Ludzie po co liczyc, tam na samym poczatku pisze, ze WILD mozna robic "nieswiadomie" jak sie obudzi w srodku nocy i porobi cos i pojdzie znowu spac. Mysle, ze tak jest najprosciej. A jesli nie WILD, to VILD tylko VILD ciezko w nocy... Za szybko sie zasypia. VILD najlepiej po obiedzie, na tzw. sieste ;].

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

PostNapisane: Cz, 19 sie 2010, 11:37 
Pytacz
Pytacz
40% następnej rangi

Online: 0s
Ja postanowiłem sobie przez ten pierwszy tydzień na razie pisać dziennik snów. Dopiero potem zobaczę jakie to efekty daje i zdecyduję co dalej. Jednak dziś w nocy tak jakoś zacząłem sobie liczyć i jakoś tak zacząłem odpływać. Czułem się wiele cięższy,miałem inne czucie (np. dłoni to nie wiedziałem czy mam :P) i zaczęło mi się ciężej oddychać. Jakieś tam twarzyczki zaczęły mi migać przed oczami ale się jakoś nie przestraszyłem, tylko je ignorowałem. A tu kur** nagle mój pies sobie coś ubzdurał i zaczął szczekać. No to musiałem wstać i go uspokoić. Szkoda, bo wydaje mi się że mógł to być ten paraliż senny. No ale trudno. Na razie będę normalnie zasypiał i notował swoje sny w dzienniku. Poza tym piszę dziennik drugi dzień i już widzę że więcej pamiętam, czego dowodem jest większa ilość zapisków kolejnego dnia :)

PostNapisane: N, 22 sie 2010, 15:53 
Pasjonat
Pasjonat
28% następnej rangi

Online: 1d 6h 59m 35s
.

Ostatnio edytowano N, 01 maja 2016, 23:11 przez Marchew, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N, 22 sie 2010, 17:09 
Entuzjasta
Entuzjasta
24% następnej rangi

Online: 17m 50s
LILD jest bez sensu, bo jeśli brać to na poważnie, to nawet spokojnie forum nie można czytać xD

PostNapisane: N, 22 sie 2010, 23:52 
Pytacz
Pytacz
40% następnej rangi

Ja tam preferuje testy rzeczywistości. Po 4 dniach miałem już ten świadomy sen,który z resztą opisałem w temacie "Czy to LD?"
Kurtka na watolinie. W sumie to sobie zdałem sprawę że dziś to zaniechałem nieco testy rzeczywistości . Robiłem może ze 2 razy.
Aha i tak swoją drogą. Czy mieliście tak ,że powiedzmy tak jak u mnie mniej-więcej, że 4 dnia zapisaliście ze 2 strony w dzienniku snów, i w ogóle fajnie było, mógł się zdarzyć LD, a następnego dnia, tak jak to miałem dzisiaj, pamiętaliście tylko jakieś urywki i w ogóle ch*****? W dodatku przyznam że po tym moim pierwszym LD, nie zacząłem zaniedbywać RT, a tylko bardziej podniecałem się tematem LD? No a dziś już jakoś mniej tym wszystkim podniecony... Ale nie nie ja się nie poddaje :P Mimo wszystko LD rządzi!!

PostNapisane: Cz, 26 sie 2010, 20:53 
Wprawiony
Wprawiony
52% następnej rangi

Ja ostatnio uzyskuje LD za pomoca metody silvy (byla ona wymyslona do samoleczenia,samokontroli umyslu,ale w moim przypadku dziala w 90% na LD,nawet po pijaku :P).To jest jakby polaczenie WILD i MILD.Metoda silvy polega na tym,ze wprowadzamy sie w stan alfa (gleboki relaks) za pomoca odliczania od 100 do 1 i rozluznienia sie i wmawiamy sobie cos lub wizualizujemy.W przypadku LD wmawiamy sobie ,ze nastepnym razem gdy bedziemy spac bedziemy wiedzieli,ze snimy (czas wmawiania sobie jest dowolny,ale ja wole jak najdluzej,mam wieksza pewnosc,ze zadziala) i powinnismy miec LD(wymyslilem to sam,wiec nie wiem czy powinno sie jakos konkretnie zakonczyc ""rytual".wiem,ze jose silva wymyslil programowanie snow,ale o swiadomych nic nie mowil,jak znajde cos o programowaniu to napisze).

PostNapisane: Pn, 25 paź 2010, 22:45 
Szukacz
Szukacz
10% następnej rangi

Online: 1h 17m 8s
Ostatnio wpadłem na chyba dość niezłą technikę na LD. Była już chyba gdzieś na forum proponowana prawie identyczna technika,
ale wydaje mi się, że moja jest skuteczniejsza. Zresztą sami oceńcie czy w ogóle do czegoś się to nadaje:

Ustawiamy telefon tak, żeby wibrował co powiedzmy jakieś 20 min(bez żadnych dźwięków). Następnie wkładamy go do kieszeni na cały dzień. Za każdym razem, gdy wibruje, robimy TR. Przed pojsciem spać również ustawiamy telefon na wibracje bez dźwięku i wkładamy go do np. kieszeni pidżamy, ale tylko na konkretną godzinę (na naszą fazę REM ma się rozumiec), albo np. co godzinę. Większa jest wtedy szansa, ze trafimy na swoją fazę REM. Wibracje nie powinny nas obudzić w przeciwieństwie do dźwięku. W razie gdyby wibracje jednak nas budziły, można np. wepchnąć trochę papieru toaletowego żeby nieco je stłumic. Jeśli trafimy na naszą fazę REM, to robimy we śnie TR i voila! :)

mam nadzieję, że nie przepisałem czegoś, co ktoś już dawno napisał. Mile widziane odpowiedzi :-)

PostNapisane: Wt, 26 paź 2010, 17:44 
Entuzjasta
Entuzjasta
88% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 28m 40s
oo dobry pomysł przetestuje :) dzieki :) jak się uda napisze tutaj :)

PostNapisane: Cz, 17 lis 2011, 14:49 
Duch
Duch
60% następnej rangi

Online: 5d 12h 40m 47s
hm... ja jakoś nie mogę zrobić RT we śnie... ran pamiętam cały sen ale przypominam sobie że miałem zrobić RT ale go nie zrobiłem... a przed snem staram się stosować WILD czyli leżę, rozluźniam się, przeczekuję moment gdy masz STRASZNĄ chęć położenia się na bok, robię afirmacje i .... potem zasypiam.... gdyby ktoś mógłby mi powiedzieć jak mieć LD JESZCZE TEJ NOCY to byłbym bardzo wdzięczny :)

PostNapisane: Cz, 17 lis 2011, 14:56 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
nie, w WILD'zie nie zasypiasz! WILD polega właśnie na braku zaśnięcia w takiej formie w jakiej zna go większość ludzi.

PostNapisane: Cz, 17 lis 2011, 15:39 
Duch
Duch
60% następnej rangi

Online: 5d 12h 40m 47s
czyli...? bo troche mało kumaty jestem ;p

PostNapisane: Cz, 17 lis 2011, 16:20 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
http://naukald.blogspot.com/2011/11/wild.html

przeczytaj dokładnie :P Na prawdę wszystko jest po kolei.

PostNapisane: Pn, 27 mar 2017, 17:16 
Uzależniony
Uzależniony
60% następnej rangi

Online: 1d 10h 26m 43s
największą przeszkoda w osiągnięciu LD jest strach i lenistwo!

PostNapisane: Cz, 07 wrz 2017, 11:11 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Online: 8m 57s
Ja bym do tego jeszcze dodała brak koncentracji. Czytałam o WILD i innych technikach na https://podpowiadamy.pl/jak-miec-swiado ... o-wywolac/ i tylko zwykła autosugestia u mnie nie dała rady.

PostNapisane: Pn, 11 wrz 2017, 10:55 
Uzależniony
Uzależniony
60% następnej rangi

Online: 1d 10h 26m 43s
dla mnie LD czyli świadome sny nierozerwalnie są związane z rozwojem duchowym i magią :)
u mnie najbardziej skutkują RT :)
przede wszystkim ten z dłońmi ;) ale inne też są spoko :)
poza tym wiadomo 4+1 i WILD(np.FILD)
generalne najbardziej skutecznym sposobom jest chęć doświadczania LD
wszelkie techniki są dodatkiem(choć mogą pomóc)
ja mam LD na zawołanie :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7