Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 27 mar 2011, 16:12 
Nowy
Nowy
67% następnej rangi

Online: 0s
Siemanko, od dziecka miewam paraliże przysenne, objawia się to cyklowo.
Na przykład jakieś 2 tygodnie ich nie mam, ale jak juz mnie złapią to noc nw noc bądź dzień w dzień (drzemka grana).
Objawia to się tak, że parę minut wcześniej już wiem, że to będzie, czuje mrowienie po całym ciele i a najbardziej na klatce i w 2 miejscu którego nie powiem(już wiesz w jaki sposób trzymam kołdrę);]
I tak nagle jakieś kurde loty, najpierw że lece w tył i pyk zaczyna się cos mnie wywala z ciała w górę, kilka razy przelecialem się po mieszkaniu ale najczęściej to nic nie widzę (albo widzę, żeby za chwile przestać widzieć), dlatego wracam do ciała, doslownie ciemność i dziwny ból w tych miejscach podanych wyżej, jakby cos mnie szarpało.
Paraliż umiem powstrzymać w taki sposób, że naspokojnie odliczam od 5 do 1 skupiam się na palcach nóg(staram sie nimi ruszać), i później robie taki jakby podskok całym ciałem i pyk koniec, czasem się nie udaję ale i tak kontroluję.
Ma ktos cos takiego, powiedzcie co robić żeby nie było tego problemu z nic nie widzeniem podczas obee.
Sorry jak ktos nie skumał, ale to tak chaotyczne w moim odczuciu, że ciężko mi to opisać:/ pozdro

PostNapisane: Śr, 30 mar 2011, 07:39 
Skryba
Skryba
96% następnej rangi

Online: 0s
za długie, nie chce mi sie czytac ale napewno o jakichś pierdołach

//to nie czytaj...kogo to obchodzi czy ci się chce czy nie - usz

PostNapisane: So, 09 kwi 2011, 13:24 
Bywalec
Bywalec
36% następnej rangi

Online: 11h 26m 17s
Spróbuj zastosować kilka afirmacji powtarzaj cały czas (za nim wyjdziesz z ciała ) że gdy będziesz miał oobe będziesz wszytko widział, i gdy wrócisz do ciała fizycznego będziesz wszystko pamiętał. Warto spróbować :yes2:

PostNapisane: N, 18 wrz 2011, 16:29 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Takie mrowienie/lekkość/ciężar/lot/spadanie/falowanie to charakterystyczne objawy dla stanu
tuż przed paraliżem. To nie OOBE (tylko odczuwasz że to się z tobą dzieje, nie? W sensie -
nie widzisz mieszkania pomimo zamkniętych oczu?).
Jak to przeczekasz to możesz bardzo łatwo wejść do snu.

PostNapisane: Wt, 03 sty 2012, 21:15 
Adept
Adept
4% następnej rangi

Online: 12h 33m 17s
Trochę odkopuję temat, ale to z racji tego, że doświadczyłem dziś podobnych efektów.
Na początku miałem coś takiego, jakby ta przestrzeń, którą widzę pod zamkniętymi oczami zbliżała się do mnie i zarazem kurczyła się.
Po chwili były uczucie przejścia przez nią i zostawienie jej w tyle.
Zaraz po tym doświadczyłem "płynnego" wyciągania mnie z ciała, do pozycji stojącej, tyle że czułem się, jakbym był deską (tzn. od leżenia do wstania nie ruszyłem niczym - jakby niewidzialne liny mnie podnosiły hehe)
I tu był problem, bo nie dość, że nic nie widziałem, to jeszcze coś mnie ciągnęło dalej i tym razem leciałem twarzą na podłogę (mega uczucie :o )
Gdy uderzyłem o podłogę czy coś innego - nie bolało, ale oczywiście obudziłem się heh...

Co ciekawe drzemkę zrobiłem sobie leżąc na plecach, ale z jednym kolanem podkurczonym do siebie i jedną ręką zakrywałem sobie oczy, ponieważ było jeszcze w miarę jasno.
No i nie miałem zamiaru niczego doświadczyć - taka zwykła drzemka ;)

PostNapisane: Cz, 09 lut 2012, 23:23 
Obserwator
Obserwator
50% następnej rangi

Online: 1h 28m 49s
Dołączę się z pytaniem. Jakiś czas temu miałem bardzo bezsenną noc. Nie mogłem zasnąć przez dobre kilka godzin, w końcu się udało. Pamiętam, że coś mi się śniło, następnie sen płynnie przeszedł w następujący stan; jakbym się obudził, lecz nie mogę się ruszać. Paraliż całego ciała. Patrzę na swój pokój z takiej perspektywy jak wówczas leżałem, lecz nic poza tym nie mogę zrobić. Miałem wrażenie jakbym pomimo obecności w pokoju znajdował się w jakimś nieokreślenie dużym pomieszczeniu. Totalnie zagubienie własnej lokalizacji (takie uczucie w sumie podobne jak podczas słuchania DOSów). Nie dam sobie ręki uciąć, ale mam wrażenie, że słyszałem nieokreślony damski głos z nad mojej głowy (jakby zza okna). Do tego prawdopodobnie poczułem jakby coś pociągnęło mnie za rękę. Ogarnęła mnie totalna panika i bezsilność z powodu paraliżu. Po niedługiej chwili się na prawdę obudziłem - otworzyłem oczy i jakbym tak samo patrzył na swój pokój. Potraficie jakoś przybliżyć mi słowami ten stan ?

PostNapisane: Pt, 10 lut 2012, 10:25 
Obyty
Obyty
71% następnej rangi

Online: 12d 19h 19m 34s
Tak - paraliż, hipnagogi, być może skurcz miokloniczny ręki (chyba że tylko czułeś jak się ruszała) ;-)