Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słuchawki
PostNapisane: Pt, 11 maja 2007, 23:22 
Administrator
Administrator

Online: 31d 23h 31m 3s
Jak wiadomo, chodzi o jak najwierniejsze i jak najlepsze przekazanie fali dźwiękowych z programu, na kartę dźwiękową, do słuchawek do naszych uszu.

Tak więc najważniejszą rolę odgrywają słuchawki, można by się jeszcze nad kartą dźwiękową zastanawiać, zostańmy jednak przy słychawkach :-]

Najlepiej aby słuchawki zakrywały całe uszy:
    - aby zminimalizować szumy napływające z otoczenia,
    - i nie pozwalamy "uciekać" naszym dźwiękom :-)

Z parametrów technicznych nteresuje nas głównie pasmo przenoszenia - aby było jak największe. Nie powinno zaczynać się wyżej niż 15Hz, górna granica nie jest już tak ścisła, standardowo w przedziale 20 000Hz - 22 000Hz.

Poza tym możemy popatrzyć na:
    - w przypadku słuchawek przewodowych na długość kabla - ciężko nam będzie sie zrelaksować mając króciutki kabelek.
    - w przypadku bezprzewodowych, na moc nadajnika (maksymalna odległość na jakądziałają), im większa, tym mniejsze prawdopodobieństwo utraty sygnału
    - w przypadku bezprzewodowych możemy popatrzyć także na pasmo w jakim słuchawki pracują (coprawda to musiałby być niezwykle sporadyczny przypadek - aby inne urządzenia nam zakłucały transmisję)
    - tłumienie szumów, filtry, czystość brzmienia
    - design :->

W tym wypadku mamy do czynienia z zależnością: cena = jakość
Słuchawki bezprzewodowe będą droższe od przewodowych, z prostej przyczyny - muszą zawierać całą elektronikę odpowiedzialnąz a bezprzewodową transmisję.
Jak sprawa ma się co do jakości... musimy brać pod uwagę parametry i opinie użytkowników, nie ma innego wyjścia.

Słuchawek których nie poleca się:
- tanie "odpowiedniki" dostarczane wraz ze sprzętem elektronicznym (CD/MP3/MP4 Playery, Radia, Telefony, itp.)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 cze 2007, 21:42 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
53% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

Online: 0s
Czy ma ktoś słuchawki w których dobrze się słucha dosów i są w cenia -100 :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 cze 2007, 23:00 
Adept
Adept
16% następnej rangi

Online: 2m 41s
Reloop 2350 pro :P
na kazdym dj shop i allegro znajdziesz
cena ~49 zl !
swietne sa poprostu

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 cze 2007, 23:03 
Nasiąknięty
Nasiąknięty
53% następnej rangi
 AIM  Zobacz profil

A są jakieś dobre i z mikrofonem :-) odrazu do skype by się przydało.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 21 cze 2007, 23:05 
Adept
Adept
16% następnej rangi

no mic'a zadne reloopy nie maja - czysto dj'ska firma :P

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 22 cze 2007, 11:53 
Pasjonat
Pasjonat
42% następnej rangi

w podobnej cenie co te reloopy sa w mm philipsy rp-ht 160
tez ladnie graja i ponoc z tego co pisze na pudelku to maja zakres 10-22000hz ^^ ciekawe ile w tym prawdy :P

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 22 cze 2007, 11:58 
Adept
Adept
16% następnej rangi

zero :P
zreszta kazdy oszukuje jak moze :P

Tytuł:
PostNapisane: So, 07 lip 2007, 18:10 
Adept
Adept
68% następnej rangi

Chyba mam złe słuchawki!! Tylko Rave na mnie minimalnie zadziałał - widziałęm jakieś fioletowe światła i coś mną jakby trzęsło, słyszałem jakby syreny jakieś(ale tylko podczas słuchania) :-) . A z innymi jakby nic(Quick happy, alkohol,) Mam takie słuchawki:
http://www.achetezfacile.com/hama-cs453-comparer-les-prix-147019.html
Jeszcze żeby mieć 100% wyraźnt,głośny dźwięk musze dociskać do uszu Trzeba wymienić?? Te już są w drodze: :-)
http://nosniki.net/product_info.php/products_id/1006?osCsid=e3f89e577c2d13cc977de281934de399
Jak je oceniacie??

EDIT by Admin
Do wklejania linków używaj BBcode [URL], nie [CODE]

Tytuł:
PostNapisane: N, 08 lip 2007, 18:18 
Pasjonat
Pasjonat
42% następnej rangi

ja powiem tyle ze nie lubie sluchawek z mikrofonem :P zawsze wolalem stacjonarny czy cus, ale napewno nie zawieszony na glowie :P wiec u mnie juz maja - ^^
ale wydaje mi sie ze niepowinny byc zle :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 16 lip 2007, 00:39 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 17s
Ja tez nie lubie tych z mikrofonami, bo mialem juz 3 takie urzadzonka i w kazdym psul mi sie glosnik od strony mikrofonu :twisted: , a glosno nie sluchalem, po prostu cos nie laczylo czy cos. W kazdym razie odstraszaja mnie swoja "niezawodnoscia" uzywajac sarkazmu :D .

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Tytuł:
PostNapisane: N, 12 sie 2007, 22:00 
Skryba
Skryba
96% następnej rangi

Cóż widziałem w kilku tematach na forum, i widzę też tutaj, że niektórzy strasznie dużą uwagę zwracają na to tzw pasmo przenoszenia słuchawek. Moim zdaniem, choć mogę się mylić, zakres częstotliwości, nie musi w słuchawkach wykraczać poza granice 20Hz-20000Hz. O ile mi wiadomo, mniej więcej w tym zakresie zamykają się słyszane przez człowieka dźwięki (chociaż niektóre źródła podają zakres zaczynający się od 16Hz). Tym bardziej, że, jeśli moja wiedza znów mnie nie zawodzi, z wiekiem zakres słyszanych częstotliwości trochę się zmniejsza. Tak, więc podsumowując, moim zdaniem nie trzeba się martwić tak bardzo o to czy słuchawki emitują dźwięki w przedziale 20Hz-20000Hz, czy w trochę większym, skoro i tak nie odczujemy różnicy :) Jeśli coś popieprzyłem to nie obrażę sie, jeśli ktoś zechce mnie poprawić :)

(blah, ale walnąłem wywód, aż się prawie sam siebie boje :D )

No-one can destroy the metal
The metal will strike you down with a vicious blow
We are the vanquished foes of the metal
We tried to win for why we do not know

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 13 sie 2007, 09:41 
Bywalec
Bywalec
12% następnej rangi

co do słyszalności tych dźwięków to masz rację, ale może chodzi o to ze powodują one drgania, które możliwe że oddziałują w jakiś sposób na nasz mózg co może powodować w nim takie różne tam zmiany (chodzi mi tutaj o odczucia związane z przesłuchaniem dose'a;])

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 13 sie 2007, 11:17 
Skryba
Skryba
96% następnej rangi

Tak tylko, z tego co wiem, po przeczytaniu kilku wątków tego forum, to dose'y same w sobie nie wykraczają poza granice ludzkiego słuchu, raczej wykorzystują dość wąski zakres częstotliwości. Chyba, że wykraczają, a my nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić :P Jak już wspomniałem, moja wiedza może nie być dokładna, więc nie bijcie, jak coś chrzanie (:P)

No-one can destroy the metal
The metal will strike you down with a vicious blow
We are the vanquished foes of the metal
We tried to win for why we do not know

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 15 sie 2007, 21:33 
Pytacz
Pytacz
80% następnej rangi

Mysle, ze moje sluchawki manta multimedia 20 wystarczaja. Cena okolo kilkunastu zl. W tych drozszych plusm jest to, ze sa bardziej dzwiekoszczelne i mozna sluchac, gd w domu sa jakies halasy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 15 sie 2007, 22:47 
Moderator
Moderator
 AIM  Zobacz profil

Online: 12d 45m 17s
Heh pasmo przenoszenia jest bardzo wazne, gdyz slyszymy od 20-20000Hz, ale nizsze dzwieki (te o nizszej czestotliwosci) wprowadzaja powietrze w drgania, ktore uwydatniaja bas, co jest niezwykle potrzebne w sluchawkach, ktore nie maja mocnych basow, bo maja male glosniczki.

"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona